ładuję stronę...
MENU
KAMIEŃ - PAPIER - NOŻYCE

Kuchnie bez wątpienia są opanowane przez trzech muszkieterów, czyli drewno, kamień i stal. Miedź w tym pomieszczeniu jest obecna, ale powoli schodzi na plan dalszy. Ów obowiązujący układ zbiorowy wykorzystywany jest w każdym stylu wpisanym w obecne trendy: vintage, retro-techno, rustykalny. Materiały te łączone są w przeważającej większości projektów, a wszystkie elementy systemu mają ze sobą harmonizować tworząc jedność.

Drewno to już nie tylko meble, ale i okładzina kuchenek oraz ścian. To półki i wolnostojące regały dzielące przestrzeń. To podłogi, które w wydaniu drewnianym dotychczas były w kuchniach raczej rzadkością.

Stal zaś to tradycyjnie sztućce i przybory do gotowania, ale i duże blaty i powierzchnie robocze, zlewy, szafki oraz ściany, a przede wszystkim - meble i wyspy kuchenne, często przypominające opływowe streamlinery, królujące na amerykańskich szosach w połowie ubiegłego stulecia; to projekty przywodzące na myśl babcine kuchnie i wiejskie piecyki z żeliwnymi fajerkami i przeskalowanymi pokrętłami.

W sumie sporo jest akcentów industrialnych, ale surowych; są ocieplone zarówno przez łagodne kształty retro, jak i przez połączenie z drewnem i żywą zielenią, a tej w kuchniach jest teraz bardzo dużo! Sporo jest też mosiądzu i innych metali kojarzonych ze stylem industrialnym w wydaniu retro, ale te są stosowane raczej na mniejszych elementach, jak na przykład uchwyty lub haczyki.

Kamień z kolei przeżywa swoje legendarne 15 minut sławy. Jest wszędzie, bardzo widoczny dzięki dużym powierzchniom i wyraźnemu rysunkowi. Właśnie ta naturalna dekoracja zastępuje ornamenty w większości projektów, tu głównym dekoratorem i projektantem jest przyroda.

Z kamienia wykonuje się bardzo długie blaty robocze z wbudowanymi zlewami. Kamienne i betonowe (!) okładziny obecne są na meblach. Kamień kładziony jest na ściany, szczególnie na ekrany ochronne nad zlewem.

Aktualne trendy w wyposażeniu kuchni to wyraźnie dominujące połączenie tych trzech elementów: stali, drewna i kamienia. Płyty grzewcze to teraz duże solidne paleniska często wbudowane w płytę i stanowiące integralną całość. Idealne także przy małych kuchniach gdzie brak podziału przestrzeni zapewnia od razu powierzchnię roboczą. Wyciągi kuchenne wbudowane w płyty to również oszczędność przestrzeni. Kamienne zlewy połączone z kamiennymi płytami- to rozwiązanie, które królowało podczas ostatnich targów. Zlewy i płyty z kamienia o bardzo dużej wyrazistości rysunku oraz koloru. Przesuwane panele kuchenne, czyli celebrowanie życia rodzinnego i wspólnych działań domowników.


W kolorystyce apogeum swojej popularności będzie mieć matowa czerń, którą można znaleźć na półkach, armaturze, zlewie i w wielu innych często zaskakujących miejscach w dalszym ciągu obecny jest także antracyt. Widoczna jest także tendencja łączenia wyrazistych wzorów – odważne rysunki na dużych powierzchniach. Nie można także zapomnieć o naturalnej zieleni i dużej ilości żywych roślin będących idealnym dopełnieniem każdej przestrzeni.

POLECANE artykuły

Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej
Trendy
Za kurtyną

Niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący.. Tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej