ładuję stronę...
MENU
KAMIEŃ - PAPIER - NOŻYCE

Kuchnie bez wątpienia są opanowane przez trzech muszkieterów, czyli drewno, kamień i stal. Miedź w tym pomieszczeniu jest obecna, ale powoli schodzi na plan dalszy. Ów obowiązujący układ zbiorowy wykorzystywany jest w każdym stylu wpisanym w obecne trendy: vintage, retro-techno, rustykalny. Materiały te łączone są w przeważającej większości projektów, a wszystkie elementy systemu mają ze sobą harmonizować tworząc jedność.

Drewno to już nie tylko meble, ale i okładzina kuchenek oraz ścian. To półki i wolnostojące regały dzielące przestrzeń. To podłogi, które w wydaniu drewnianym dotychczas były w kuchniach raczej rzadkością.

Stal zaś to tradycyjnie sztućce i przybory do gotowania, ale i duże blaty i powierzchnie robocze, zlewy, szafki oraz ściany, a przede wszystkim - meble i wyspy kuchenne, często przypominające opływowe streamlinery, królujące na amerykańskich szosach w połowie ubiegłego stulecia; to projekty przywodzące na myśl babcine kuchnie i wiejskie piecyki z żeliwnymi fajerkami i przeskalowanymi pokrętłami.

W sumie sporo jest akcentów industrialnych, ale surowych; są ocieplone zarówno przez łagodne kształty retro, jak i przez połączenie z drewnem i żywą zielenią, a tej w kuchniach jest teraz bardzo dużo! Sporo jest też mosiądzu i innych metali kojarzonych ze stylem industrialnym w wydaniu retro, ale te są stosowane raczej na mniejszych elementach, jak na przykład uchwyty lub haczyki.

Kamień z kolei przeżywa swoje legendarne 15 minut sławy. Jest wszędzie, bardzo widoczny dzięki dużym powierzchniom i wyraźnemu rysunkowi. Właśnie ta naturalna dekoracja zastępuje ornamenty w większości projektów, tu głównym dekoratorem i projektantem jest przyroda.

Z kamienia wykonuje się bardzo długie blaty robocze z wbudowanymi zlewami. Kamienne i betonowe (!) okładziny obecne są na meblach. Kamień kładziony jest na ściany, szczególnie na ekrany ochronne nad zlewem.

Aktualne trendy w wyposażeniu kuchni to wyraźnie dominujące połączenie tych trzech elementów: stali, drewna i kamienia. Płyty grzewcze to teraz duże solidne paleniska często wbudowane w płytę i stanowiące integralną całość. Idealne także przy małych kuchniach gdzie brak podziału przestrzeni zapewnia od razu powierzchnię roboczą. Wyciągi kuchenne wbudowane w płyty to również oszczędność przestrzeni. Kamienne zlewy połączone z kamiennymi płytami- to rozwiązanie, które królowało podczas ostatnich targów. Zlewy i płyty z kamienia o bardzo dużej wyrazistości rysunku oraz koloru. Przesuwane panele kuchenne, czyli celebrowanie życia rodzinnego i wspólnych działań domowników.


W kolorystyce apogeum swojej popularności będzie mieć matowa czerń, którą można znaleźć na półkach, armaturze, zlewie i w wielu innych często zaskakujących miejscach w dalszym ciągu obecny jest także antracyt. Widoczna jest także tendencja łączenia wyrazistych wzorów – odważne rysunki na dużych powierzchniach. Nie można także zapomnieć o naturalnej zieleni i dużej ilości żywych roślin będących idealnym dopełnieniem każdej przestrzeni.

POLECANE artykuły

Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej
Trendy
Nie marnujemy - zero waste z naszymi systemami

Trend Zero Waste, z dnia na dzień, zyskuje coraz więcej zwolenników. Dlatego my również, oferowanymi akcesoriami, dokładamy cegiełkę, aby nie tylko ułatwić codzienne życie, ale przede wszystkim zmniejszyć liczbę marnowanych każdego dnia produktów oraz usprawnić segregację tak dużej ilości produkowanych odpadów.

czytaj więcej