ładuję stronę...
MENU
WYSTAWA
#loveorginal  

Podczas targów ARENA DESIGN w Poznaniu odbyła się wystawę stowarzyszenia #loveoriginal. To pierwsza taka incjatywa w Polsce. Debiutująca wystawa ikon designu, będących najczęściej podrabianymi klasykami. Główną myślą przewodnią wystawy jest: Szanuj prawa autorskie. Nie kradnij. Pokochaj oryginał. 

Celem wystawy było zaprezentowanie ikon designu oraz podkreślenie ich autorskiej tożsamożci. Wystawa zaprezentowała słynne projekty, między innymi: Le Corbusier, Charles&Ray Eames czy Philippe Starck.

Prezentacja zrobiła furorę głównie dlatego, że pozwoliła widzom wejść w bezpośredni kontakt z „klasykami” – każdy mebel ukrywał się za czarną, aksamitną zasłoną. Obiekty można było też nie tylko obejrzeć, ale także dotknąć, usiąść na nich, a na niektórych nawet się położyć!

WYES! WE LOVE ORIGINAL!


POLECANE artykuły

Inspiracje ze świata designu
Pomysł na regał Smart Cube

System półek, który sprytnie zaaranżuje Twoje wnętrze. Smartcube jest tak praktyczny, że z powodzeniem znajdzie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w salonie, pokoju czy korytarzu.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Drewno w kuchni

Od lat najpopularniejszy surowiec. Kojarzy się z tradycją, a jednocześnie występuje w dziesiątkach supermodnych wykończeń. Dlatego z najszlachetniejszego drewna projektujemy i wytwarzamy elementy wyposażenia szuflad, które wyróżnia perfekcyjny i dopracowany do ostatniego detalu design.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
FESTIWALOWE TRENDY Z MEDIOLANU

Niemal wszystkie kuchnie były z wyspą na środku. Z materiałów dominowały: marmur, drewno, blacha, kamień. A jeśli chodzi o kolory to uwagę zwracała matowa czerń – zupełne przeciwieństwo tak popularnej nadal w polskich kuchniach bieli.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Eksplozja koloru na iSaloni

Jeśli można byłoby określić tegoroczne mediolańskie targi w ramach ekspozycji iSaloni w jednym zdaniu brzmiałoby ono: „Eksplozja koloru”. Różnorodność barw była tak ogromna, że wielu zwiedzających przyprawiała o prawdziwy zawrót głowy.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Euro Cucina Trend Report 2018/2019

Aktualne trendy kuchenne z jesiennych targów producentów kuchni na podstawie targów Euro Cucina ponownie skompletowane zostały przez redaktorów i przedstawione w 250-stronicowym „Raporcie Trendów”.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Premiera systemu Pecasa

Ofertę marki wzbogaciły wyjątkowe nowości. Jedną z nich jest innowacyjny system Pecasa, na przykładzie którego pokazano aranżację salonu i wybrane dodatki do garderoby.

czytaj więcej