ładuję stronę...
MENU

Trendy

Zabujani w bieli

Biała kuchnia cały czas jest na topie, to ciągle aktualny trend w aranżacji wnętrz. Biel jest kolorem uniwersalnym, daje dużo możliwości i łatwo ją łączyć z innymi barwami. Tymczasem przemyślany dobór akcesoriów i systemów zapewni, że będzie nie tylko elegancka, ale również ergonomiczna i przyjazna dla domowników.

czytaj więcej
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Natura i ergonomia

Nowe trendy w urządzaniu kuchni sprzyjają wygodzie i dobremu samopoczuciu. Modne są naturalne materiały, a funkcjonalność jest równie ważna jak uroda wnętrza.

czytaj więcej
W stylu glamour – bądź jak Marilyn Monroe

Styl glamour we wnętrzarstwie to jeden z nieustannie aktualnych trendów. A jeśli blask jest wyznacznikiem stylu glamour warto zadbać o to, aby systemy wyposażenia szafek również miały go sporo.

czytaj więcej
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Moduły medium

Szafki medium otwierają również całkiem nowe możliwości projektowe. Szafki takie stanowią też idealne rozwiązanie w przypadku zabudowy półwyspowej, przy pomocy której chcielibyśmy wyraźniej zaznaczyć granice między otwartą kuchnią i salonem. W zabudowie w rozmiarze medium można zastosować nasze systemy.

czytaj więcej
bądź eco!

Jak zarządzać kuchnią, aby prowadzić ją w sposób ekologiczny? Wystarczy nie marnować żywności i segregować odpady. Tylko jak nad tym zapanować? Peka proponuje ergonomiczne rozwiązania, które sprzyjają realizacji podejścia EKO do zarządzania kuchnią, zwłaszcza w obszarze uważanym za najbardziej niewdzięczny, jakim są odpady.

czytaj więcej
Systemy bezuchwytowe

Nowoczesna i elegancka kuchnia jednoznacznie kojarzy się z minimalizmem, a jeśli minimalistycznie to hołdujemy zasadzie „Im mniej tym lepiej”. W projektach kuchni najczęściej jest to rezygnacja z jakichkolwiek uchwytów czy elementów wystających poza mebel. Jak to osiągnąć?

czytaj więcej
Trend na wprowadzanie listew z oświetleniem LED

Listwy z oświetleniem LED montowane do mebli to nowoczesny sposób doświetlenia wnętrza. Listwy LED wbudowane pod blatem czy profile nadblatowe pozwalają na rozświetlenie pomieszczenia, zwłaszcza ciemnych zakamarków.

czytaj więcej
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej