ładuję stronę...
MENU
W STYLU GLAMOUR
BĄDŹ JAK MARILYN MONROE

Styl glamour we wnętrzarstwie to obecnie jeden z gorących trendów. Glamour to styl eklektyczny, łączący często bardzo różne, odległe przedmioty. To styl bogaty, dla wielu kojarzący się z przesadą, jednak dawkowany z umiarem może być interesujący. Aranżacje w stylu glamour są jak Marylin Monroe, łączą w sobie luksus i zmysłowość z lekkością i odrobiną humoru. 

To co wyróżnia mieszkanie w stylu glamour to wszechobecny blask. Świetlne refleksy są w nim wszechobecne, mogą to być błyszczące tkaniny, kryształowe wiszące żyrandole, błyszczące bądź metalowe fronty mebli, duże lustra, chromowana stal, metalowe wykończenia mebli czy szkło. Wysoki połysk i blask to jedna z cech charakteryzujących glamour i luksus, w końcu to właśnie Marylin Monroe powiedziała, że „Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety”. A jeśli blask jest wyznacznikiem stylu glamour warto zadbać o to, aby systemy wyposażenia szafek również miały go sporo.

Mnóstwo blasku mają chromowane elementy wyposażenia szafek. Prym wiodą tutaj trzy systemy: CONVOY , TANDEM i DISPENSA . Te rozwiązania dedykowane są w szczególności do wysokiej zabudowy, zatem już ich rozmiar jest adekwatny do dobrze widzianego w stylu glamour rozmachu. System Convoy Centro to ekskluzywne rozwiązanie do wysokiej zabudowy typu cargo, które zapewnia błyskawiczny wgląd do wnętrza szafki, przejrzystość i dostęp z dwóch stron. Convoy Lavido natomiast jest uniwersalnym rozwiązaniem, które umożliwia pełne wysunięcie zawartości na zewnątrz i dostęp z trzech stron. Convoy Premio z kolei to system, który wraz z otwarciem szafki wyjeżdża do przodu. Wszystkie trzy charakteryzuje nie tylko duży rozmiar, ale również nowoczesny i elegancki styl, który łączy blask chromu i szkła. Kosze w linii Arena Classic czy Arena Style mają chromowane elementy, które są nie tylko trwałe, ale również błyszczą w kuchni. Kosze, które mają szklane barierki połączone z chromowaną stalą to wręcz kwintesencja stylu glamour – taka szafka łączy w sobie zarówno rozmach, jak i błyszczące wykończenia.

TANDEM to kolejny system dedykowany przede wszystkim do wysokiej zabudowy, o którym można powiedzieć, że jest obszerną i na swój sposób wysmakowaną spiżarnią, gdzie możliwe jest przechowywanie nawet znacznej ilości zapasów żywności. Jest to bardzo pojemne cargo, otwierane jak lodówka. Jeden ruch ręki wystarczy, aby mieć dostęp do wszystkich produktów, ponieważ w momencie otwarcia tylne półki przesuwają się do przodu. System Tandem wyposażony w błyszczące chromowane kosze to idealny przykład ergonomicznego rozwiązania w stylu glamour.

DISPENSA z kolei świetnie sprawdzi się, kiedy trzeba zagospodarować wysokie wąskie wnęki, ale równie dobrze radzi sobie ze standardową szerokością modułu szafki. To praktyczne rozwiązanie również może dodać blasku kuchni, dzięki temu, że półki wykończone są chromem i szkłem.

 

Niebywałej elegancji dodają kuchni systemy do szafek narożnych wyposażone w chromowane półki – takie jak np. LE MANS czy MAGIC CORNER . Ergonomiczne rozwiązania, które nie tylko doskonale zagospodarowują narożniki, ale jednocześnie utrzymane są w stylu glamour – do luksusowej kuchni wręcz idealne.

Również z pozoru skromne wyciągi podblatowe mogą błyszczeć, przykładem są systemy JUNIOR , SLIM czy wąski wyciąg dedykowany do wnęk o szerokości 15 cm. Małe jest piękne, a zwłaszcza wyposażone w chromowane, eleganckie elementy wyciągi, które usprawniają organizację przechowywania w szaflach podblatowych.


POLECANE artykuły

Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Moduły medium

Szafki medium otwierają również całkiem nowe możliwości projektowe. Szafki takie stanowią też idealne rozwiązanie w przypadku zabudowy półwyspowej, przy pomocy której chcielibyśmy wyraźniej zaznaczyć granice między otwartą kuchnią i salonem. W zabudowie w rozmiarze medium można zastosować nasze systemy.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
bądź eco!

Jak zarządzać kuchnią, aby prowadzić ją w sposób ekologiczny? Wystarczy nie marnować żywności i segregować odpady. Tylko jak nad tym zapanować? Peka proponuje ergonomiczne rozwiązania, które sprzyjają realizacji podejścia EKO do zarządzania kuchnią, zwłaszcza w obszarze uważanym za najbardziej niewdzięczny, jakim są odpady.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zabujani w bieli

Biała kuchnia cały czas jest na topie, to ciągle aktualny trend w aranżacji wnętrz. Biel jest kolorem uniwersalnym, daje dużo możliwości i łatwo ją łączyć z innymi barwami. Tymczasem przemyślany dobór akcesoriów i systemów zapewni, że będzie nie tylko elegancka, ale również ergonomiczna i przyjazna dla domowników.

czytaj więcej