ładuję stronę...
MENU
MODUŁY MEDIUM

Kuchenna zabudowa to głównie szafki niskie i szuflady zlokalizowane pod blatem roboczym oraz bardzo modne od lat wysokie zabudowy, sięgające niekiedy sufitu. Warto jednak pamiętać, że istnieje też możliwość zastosowania szafek w rozmiarze medium, czyli takich, których wysokość zaczyna się od 90 cm. Świetnie sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można zrealizować zabudowy wysokiej, a zależy nam na optymalnym wykorzystaniu posiadanej przestrzeni.

Szafki medium otwierają również całkiem nowe możliwości projektowe. Szafki takie stanowią też idealne rozwiązanie w przypadku zabudowy półwyspowej, przy pomocy której chcielibyśmy wyraźniej zaznaczyć granice między otwartą kuchnią i salonem, bo dzięki podwyższonej wysokości rozgardiasz na blatach nie będzie widoczny. W zabudowie w rozmiarze medium można zastosować nowoczesne systemy firmy Peka: TANDEM, DISPENSA, CONVOY oraz LEMANS.

CONVOY Premio spełnia wszystkie oczekiwania stawiane przed nowoczesnym systemem przechowywania. Zapewnia dobrze zorganizowaną przestrzeń do gromadzenia różnorodnych produktów spożywczych, umożliwia swobodny wgląd i dostęp do zawartości szafki, a dzięki łatwej regulacji półek i podwójnemu wyhamowaniu jest przyjazny w codziennym użytkowaniu. To, że półki maja płynnie regulowana wysokość ma kluczowe znaczenie dla optymalnego wykorzystania miejsca. Użytkownik może w prosty sposób zmienić wysokość półki, tka jak chce i kiedy chce, na przykład, by dopasować ich wysokość do opakowań przechowywanych produktów.

Zabudowa kuchenna obecnie przyjęła rolę strefy zapasów. W nowoczesnej spiżarni sprawdza się wysuwane cargo DISPENSA. Przy modułach medium na czterech półkach zmieszczą się wszystkie produkty, nawet ciężkie butelki i puszki. Systemy zamontowane w wysokich szafkach zapewniają łatwy wgląd i dostęp do żywności.

Narożny system Le Mans łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z innowacyjnym, a jednocześnie zaskakująco prostym sposobem wysuwania półek na zewnątrz. Półki działają przy tym niezależnie od siebie, dzięki czemu wystarczy jeden ruch, by z szafki wydobyć tylko te przedmioty i artykuły, które są nam potrzebne - nawet jeśli są one umieszczone bardzo głęboko. Przezroczysta powłoka antypoślizgowa na dnie półek zapobiega przemieszczaniu się zawartości. W szafce wysokiej lub medium można zaplanować system Le Mans z większą liczbą poziomów niż przy standardowym narożniku pod blatem, gdzie mieszczą się tylko dwie półki.


POLECANE artykuły

Trendy
W stylu glamour – bądź jak Marilyn Monroe

Styl glamour we wnętrzarstwie to jeden z nieustannie aktualnych trendów. A jeśli blask jest wyznacznikiem stylu glamour warto zadbać o to, aby systemy wyposażenia szafek również miały go sporo.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej