Biała kuchnia to swego rodzaju klasyk, kanon, który niezależnie od trendów zawsze będzie funkcjonować we wnętrzach. O jej zaletach i popularności pisaliśmy już w artkule „Zabujani w bieli”. W roku 2018 pojawia się jednak nowy trend urozmaicania białego wnętrza czarnymi dodatkami, czyli przełamywanie wszechogarniającej, dla niektórych „szpitalnej” aury kontrastującymi elementami. Tym samym styl black and white zaczyna wkraczać do wnętrz.
W 2018 roku pojawiają się w coraz większym stopniu elementy wykończeniowe w kolorze czarnym (szczególnie matowym!). Oznacza to m.in. czarne ramy mebli, a zwłaszcza mniejsze szafki, czy stoliki są czarne, ale również dotyczy to całych czarnych kuchni – frontów mebli kuchennych i to zarówno w przypadku małych pomieszczeń, jak i dużych. Bardzo często wykorzystywane są w tym przypadku szklane drzwi szafek, zwłaszcza górnych, natomiast fronty szafek podblatowych wykonywane są z płyt MDF, a w wersji glamour, bardziej prestiżowej z czarnego drewna egzotycznego. Warto zaznaczyć, że styl black and white bardziej odpowiada kuchni w wersji glamour niż minimalistycznej, buduje bowiem silny kontrast kolorystyczny.
W przypadku czarnej zabudowy kuchennej warto zaznaczyć, że pozostałe elementy wystroju zawsze są jasne, dzięki temu czarne elementy nie przytłaczają optycznie wnętrza, lecz ciekawie je dynamizują. W przypadku koloru czarnego na co dzień lepiej sprawdzają się matowe powierzchnie – zabrudzenia są na nich mniej widoczne. Jednym z elementów, które zazwyczaj są czarne, niezależnie od koloru pozostałych elementów w kuchni to fronty piekarników, płyty kuchenek indukcyjnych, a zdarza się że również moduł ekspresu do kawy zwłaszcza w przypadku, gdy jest wbudowany w szafkę wysoką. W stylu black and white czarne może być np. zlew kuchenny, a kiedy wykonany jest z czarnego granitu – dodaje jeszcze więcej elegancji i prestiżu wnętrzu. Granit to element naturalny, solidny kamień, niemalże niezniszczalny.
Czarne elementy, w jakie możemy wyposażyć kuchnię to m.in. wnętrza szafek, czy szuflad. Maty antypoślizgowe spełniają nie tylko funkcje zabezpieczające przed przesuwaniem się przedmiotów przechowywanych we wnętrzu szafek, ale mogą również stanowić dyskretny element nowoczesnego designu – podobnie jak grafitowe, czarne niemal wkłady do szuflad Exzellent.
Jednym z przykładów jak można zaprojektować niesłychanie elegancki salon w stylu black and white jest zastosowanie szafki Climber. To niezwykle elegancka szafka z frontem wykonanym ze szklanych paneli w kolorze czarnym lub białym. Front może być wprawiony w ruch jednym dotknięciem ręki przycisku umieszczonego pod korpusem. Panele podnoszą się do góry tworząc atrakcyjną wizualnie, szklaną żaluzję. Climber dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, jednak do salonu w stylu B&W idealna będzie czarna wersja tej przepięknej i efektownej szafki. Z kolei w łazience doskonale sprawdzi się system Climber w białym kolorze.
Modułowy i bardzo ergonomiczny system Smartcube umożliwia indywidualne dopasowanie półek do własnych potrzeb. Industrialny charakter, nowoczesny styl i geometryczna forma zdecydowanie go wyróżniają. W zależności od preferencji może być zaprojektowany w kuchni, salonie, jadalni, korytarzu, czy łazience. Ramy wykonane mogą być na przykład w eleganckiej czerni, która doda elegancji każdemu pomieszczeniu.
Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.
czytaj więcejJakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.
czytaj więcejCo zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.
czytaj więcejW roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?
czytaj więcejPandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.
czytaj więcejTegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.
czytaj więcejPandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.
czytaj więcejKuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.
czytaj więcejMinął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.
czytaj więcej