ładuję stronę...
menu
JAK PANDEMIA
ZMIENIŁA NASZĄ PRACĘ?

Kiedy w 2017 roku pisaliśmy o pracy w domu, jak alternatywie do pracy biurowej i urządzaniu domowego biura, nie przypuszczaliśmy, że to zagadnienie obejmie nie tylko architektów, projektantów czy freelancerów, ale wszystkich pracowników biurowych. Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć, ale pewne elementy pojawiały się już wcześniej. Jakie? O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

Praca w domu stała się już faktem. Do tego stopnia, że teraz to deweloperzy budujący przestrzenie biurowe i zarządzający nimi specjaliści myślą nad tym jak zmienia się ta przestrzeń, dotychczas dedykowana wyłącznie do pracy. Ale i przed pracownikami, którzy od zeszłego roku więcej czasu pracują w domu stoi duże wyzwanie – jak efektywnie pracować z domu i nie być przemęczonym. Zwłaszcza, że na początku marca minął dokładnie rok, odkąd pracujemy na home office i nie brak informacji o tym, że Polacy nie mają odpowiednich warunków do pracy w domu, uskarżają się na brak energii, osłabienie wzroku, bóle pleców, bóle głowy – statystyki mówią, że może to dotyczyć nawet 60% pracowników zdalnych. Jak temu zaradzić?

Według danych z badania Fellowes Polska za rok 2020 3 na 4 respondentów z Polski (76%) osobiście kupiło wyposażenie domowego biura – średnio przeznaczyli na ten cel 2514 zł. To oczywiście tylko statystyki, ale co możemy zaoferować naszym klientom, aby praca zdalna stała się bardziej komfortowa? Zwłaszcza, że aż 82% Polaków deklaruje, że chciałoby pracować w domu długoterminowo, choć zdecydowana większość z nich preferowałoby model hybrydowy, polegający na łączeniu pracy z biura i pracy z domu.

Warto zadbać o biuro w domu, oczywiście pod warunkiem, że mamy miejsce na jego urządzenie. Najlepsza będzie wnęka w większym pomieszczeniu, np. salonie czy dużym pokoju, w której będzie można zainstalować po prostu cały gabinet z szafami na dokumenty i urządzenia biurowe. Idealne systemy do tego to HAWA Folding Concepta – rozsuwane i składane drzwi, za którymi można urządzić biuro, a także półki Extendo. Pisaliśmy o tym szczegółowo m.in. w 2 wydaniu biuletynu Przyjazna Kuchnia (LINK DO BIULETYNU). Tym razem skupimy się na przedstawieniu innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających zachowanie prawidłowej postawy.

Kluczem do rozwiązania problemu związanego z bólem pleców czy kręgosłupa jest dobór właściwego stołu i fotela. Regulowana wysokość blatu to ten czynnik, który umożliwia zachowanie ergonomii – dzięki temu można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej i dostosować wysokość blatu do wzrostu pracującej osoby. Wysokość biurka TM Q70 można regulować w zakresie od 650 mm do około 1250 mm, czyli można podnieść biuro aż o 60 cm w górę. Regulacja wysokości dopasowywana jest za pomocą przycisków umieszczonych w panelu montowanym pod blatem. Płynna regulacja wysokości, umożliwia zmianę pozycji podczas pracy z trybu siedzącego na stojący, zmniejszając ryzyko schorzeń kręgosłupa. Stół z regulowanym blatem przeznaczony do pracy w domu to nowa propozycja dla pracujących z domu. Płynną regulację wysokości w zakresie 66 cm zapewnia wbudowany mechanizm napędowy. Specjalne łożyska ślizgowe zapewniają płynne podnoszenie i opuszczanie wysokości blatu o szerokości 1200-1800 mm.


Praca zdalna zostanie z nami na dłużej, zwłaszcza że ewoluujemy coraz bardziej w kierunku hybrydowego modelu. Warto pamiętać o ergonomicznych rozwiązaniach po to, aby home office był równie efektywny, co standardowa praca w biurze, w firmie.

POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F