ładuję stronę...
MENU
JEDZMY W KUCHNI,
CZYLI JAK FUNKCJONALNIE URZĄDZIĆ
JADALNIE W KUCHNI

Współczesne kuchnie często pełnią także rolę jadalni. Wbrew pozorom takie wielozadaniowe wnętrza mogą być funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Podpowiadamy, jak zaaranżować wygodny kącik jadalniany, który zmieści się nawet w niedużej kuchni. W niewielkich mieszkaniach jadalnia zazwyczaj jest integralną częścią kuchni. Przedstawimy kilka rozwiązań, które pozwolą wygodnie urządzić taką przestrzeń.

Pierwszym z nich jest mechanizm blatu TOP FLEX , który stanowi pomysłową alternatywę dla samodzielnego stołu. Dzięki niemu zaaranżujemy jadalnię nawet w bardzo małej kuchni. Nieużywany pozostaje schowany w zabudowie kuchennej i ukryty za frontem szuflady. Tym samym nie utrudnia poruszania się oraz pozwala zachować jednolity wygląd mebli. Po wysunięciu blat zastępuje stół kuchenny oraz powiększa przestrzeń roboczą. Blat jest zbudowany z dwóch części o łącznej długości 810 mm i szerokości w przedziale 450-900mm.

Innym rozwiązaniem przeznaczonym do niewielkich kuchni jest system ergoAGENTmono, czyli stół na jednej nodze przymocowywany do ściany lub mebli. Posiada on mechanizm o regulowanej wysokości od 655 do 1115 mm. Regulacja jest szybka i niekłopotliwa – pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji.

​​

ErgoAGENTmono zastępuje standardowy stół kuchenny, powiększa przestrzeń blatu roboczego, a nawet może służyć jako biurko do odrabiania lekcji przez najmłodszych domowników. Z jego pomocą wyznaczymy również granicę między otwartą kuchnią a salonem.

Przy tym system ergoAGENTmono jest ergonomiczny i świetnie wpisuje się w wymagania niewielkiej kuchni. Będzie on niezastąpiony podczas szybkich, porannych śniadań. Ponadto sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu - jedząc możemy towarzyszyć osobie przygotowującej posiłek.

 

Odpowiednikiem ergoAGENTmono, dedykowanym większym przestrzeniom, jest system ergoAGENTtwin. Składa się on z dużego stelaża na dwóch nogach o regulowanej pneumatycznie wysokości (zakres od 655 do 1155 mm). Maksymalne wymiary blatu wynoszą 1800 x 800 mm, dzięki czemu można przy nim wygodnie zasiąść co najmniej sześć osób. To rozwiązanie sprawdzi się w dużych kuchniach, również tych otwartych na salon. 


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia

Największą zaletą przechowywania zapasów w jednym miejscu jest łatwość odnajdywania potrzebnych produktów, bez straty czasu na poszukiwania. Dobrze zorganizowany system szafek pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

czytaj więcej