ładuję stronę...
menu
Wspólne babskie gotowanie z PEKĄ

Przed nami marzec, wiosna i Dzień Kobiet. I chociaż ma to święto swoich zwolenników i przeciwników, może warto je jednak celebrować? Umówić się na babski wieczór albo dzień z przyjaciółką, mama, córka i spędzić kilka chwil razem? Umilą nam ten czas małe przekąski przygotowane w świetnie zorganizowanej kuchni.

Może nie każdy wie, ale Dzień Kobiet pierwszy raz obchodzony był 8 marca w 1910 roku, rok wcześniej 28 lutego. Ustanowiony Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku. W Polsce może  kojarzyć  się z epoką socjalizmu i rozdawaniem w zakładach pracy goździków i paczek rajstop dla pracujących tam kobiet. Szczęśliwie ten czas już za nami i możemy ten dzień świętować według własnych zasad. I chociaż dbać o siebie, o kobiety i relacje powinniśmy każdego dnia, to podkreślenie tego  tą szczególną datą pozwala nam to bardziej celebrować. Z tej okazji możemy zorganizować wyście na miasto lub urządzić babskie spotkanie w domu.

Gotujmy razem 
Połączenie kuchni i salonu zdaje się być idealną opcją podczas wspólnego gotowania. Możemy razem z koleżankami przygotowywać przekąski, rozmawiać z tymi siedzącymi  na  wygodnej sofie Miuform i cieszyć się tym wspólnym czasem. Dobrze zorganizowana kuchnia, w której wszystko jest na swoim miejscu z pewnością ułatwi nam cały ten proces. 
Domowa spiżarnię możemy stworzyć w wysokiej szafce wyposażonej w systemy marki PEKA. System TANDEM niczym prawdziwa spiżarnia zapewnia dużo miejsca na zapasy. Zamontowany w zabudowie wysokiej stwarza wygodną szafę z funkcjonalnością lodówki. 
Po otwarciu szafki jej zawartość dzieli się na dwie części: przestrzeń do przechowywania na drzwiach i półki wewnętrzne. Pod hasłem „dwa razy większa szafka, dwa razy większa wygoda” kryje się więcej miejsca na przechowywanie cotygodniowych zakupów dla całej czteroosobowej rodziny. 


 

Kawka jak w kawiarni
Po wytrawnych przekąskach czas na coś słodkiego i filiżankę małej czarnej. Wszystko co niezbędne do przygotowania aromatycznej kawy znajdziemy w zasięgu ręki tuż nad wbudowanym ekspresem do kawy. Dzięki zamontowanym wysuwanym półkom EXTENDO widzimy wszystko jak na tacy, nawet to co znajduje się w głębi szafki. Takie półki zastąpiły tradycyjne polki meblowe, dzięki czemu możemy kreatywnie wykorzystać wnętrza głębokich szafek. Teraz z łatwością sięgamy produkty znajdujące się nawet na samym końcu.

Serwowowanie z klasą
Gdy przekąski są gotowe, nadszedł czas, aby stworzyć eleganckie aranżacje i podać je z klasą. Stolik nakryty świeżymi kwiatami może stać się idealnym tłem dla Waszych kulinarnych dzieł. A co powiecie na dodanie jeszcze jednego elementu, który doda waszej prezentacji wyjątkowego charakteru? Taka duża szara taca marki PEKA, jak ta link, to nie tylko praktyczny element, ale także designerski dodatek do Waszej kuchni. 
 


Dzień Kobiet to wyjątkowy moment, który warto celebrować w towarzystwie najbliższych. Wspólne gotowanie to doskonały sposób na spędzenie tego dnia w radosnej atmosferze.

A jak Ty planujesz spędzić Dzień Kobiet? Może również planujesz babskie spotkanie z rodziną lub przyjaciółkami? Podziel się swoimi planami.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
X F