ładuję stronę...
menu
DLACZEGO SZAFKI CARGO SĄ TAK WYGODNE?
OTO 7 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO JE MIEĆ

Co to jest system cargo? Co to jest cargo w kuchni? Jakie cargo do kuchni wybrać? Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Meble kuchenne wyposażone w cargo, czyli wysuwany system z półkami coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Nic dziwnego – to prawdziwy hit, który pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i zapewnić łatwy dostęp do przechowywanych produktów. Kiedy każda rzecz zyskuje swoje miejsce, a w kuchni panuje porządek, gotowanie jest o wiele łatwiejsze i bardziej przyjemne. Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Oto 7 powodów.

1. Zyskujesz praktyczną przestrzeń na przechowywanie zapasów

Gromadzenie zapasów to dobry nawyk, szczególnie w obecnym czasie. Dodatkowe opakowanie mąki, makaronu czy ryżu może przydać się w najmniej spodziewanym momencie – tylko gdzie przechowywać te wszystkie rzeczy? Szafki nie zawsze się sprawdzają, głęboka przestrzeń sprzyja upychaniu produktów bez ładu i składu, a porządek w mgnieniu oka zamienia się w bałagan i trudno jest cokolwiek znaleźć. Szafka z systemem cargo DISPENSA bez problemu pomieści duże ilości zapasów i pozwoli wygodnie je poukładać – jak w praktycznej, domowej spiżarni, uwalniając przy tym resztę mebli od nadmiaru żywności i zwalniając miejsce na garnki, naczynia i małe AGD.

2. Wszystkie produkty mieszczą się w jednym miejscu

Jeśli wybierzesz wysokie cargo, z pewnością zmieścisz w jednym miejscu wszystkie tzw. suche zapasy. Pojemne systemy to duża i ergonomiczna powierzchnia do przechowywania, która, w zależności od modelu, utrzyma nawet do 100 kg załadunku. Taką spiżarkę warto zlokalizować w pobliżu lodówki – dzięki temu podczas gotowania wszystkie produkty spożywcze, świeże i suche, będziesz miał pod ręką. Co ważne, wnętrze szafki cargo dopasujesz do swoich wymagań, regulując odstępy między koszykami, dzięki systemowi haczyków oraz używając dodatkowych akcesoriów, takich jak praktyczne pojemniki. Dzięki temu cargo pomieści zarówno wysokie butelki, jak i mniejsze opakowania, a także drobne torebki z przyprawami. Każdy produkt zyska swoje miejsce, a Ty będziesz mógł maksymalnie zagospodarować przestrzeń.

3. Każda rzecz jest doskonale widoczna i można łatwo po nią sięgnąć

Tradycyjne szafki bywają niezbyt funkcjonalne – o ile produkty ustawione z przodu łatwo dojrzeć i można szybko po nie sięgnąć, o tyle poszukiwanie żywności, którą kupiło się w ramach zapasów i odłożyło do tyłu, czy na najwyższe półki, bywa problematyczne. Cargo rozwiązuje te problemy – jednym ruchem wysuwasz całą jego zawartość i masz dostęp do wszystkich niezbędnych produktów. Możesz więc swobodnie zacząć gotować, nie tracąc czasu na szukanie żywności po zakamarkach wszystkich szafek, a także szybko przygotować listę zakupów, wiedząc dokładnie, co już masz i czego jeszcze brakuje.

4. Rozmiar i typ systemu dopasowujesz do potrzeb swojej rodziny

Każda kuchnia jest inna, tak jak potrzeby korzystającej z niej rodziny, dlatego bardzo ważne jest, by dopasować rozmiar i typ systemu cargo do indywidualnych potrzeb. W zależności od powierzchni kuchni i liczebności rodziny, przeznacz na cargo wysoką szafkę o odpowiednich wymiarach. Na szczególną uwagę zasługują systemy marki Peka: DISPENSA oraz TANDEM. Czym się różnią?

DISPENSA to klasyczne, wysuwane cargo przeznaczone do wąskich modułów – sprawdzi się nawet w najwęższych wnękach o szerokości 15 cm. Maksymalne wykorzystanie powierzchni w takiej szafce jeszcze nigdy nie było tak proste! Wnętrze cargo dopasujesz do swoich potrzeb, regulując wysokość koszy. To świetny sposób na stworzenie funkcjonalnej spiżarni nawet w małej kuchni. DISPENSA dostępna jest w różnych wysokościach – od 90 do 230 cm. Co ważne, wraz ze zwiększeniem wymiarów systemu, zwiększa się również ilość koszy w komplecie. Wybierając takie cargo, możesz stworzyć wysoki słupek lub moduł medium. Cargo płynnie wysuwa się z szafki, aż łagodnie zatrzyma się przed korpusem. Wyhamowuje też przy zamykaniu, co zwiększa wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Ten model utrzyma nawet 100 kg załadunku.

Cargo TANDEM przyda się w większych kuchniach, gdzie można pozwolić sobie na umieszczenie systemu w szafce o szerokości 60 cm. TANDEM pozwala umieścić produkty nie tylko na półkach wewnętrznych, ale także na drzwiach – podobnie, jak w lodówce. Wewnętrzne półki możesz przewieszać na ramie z haczykami, dowolnie dopasowując ich położenie do typu przechowywanych w systemie produktów. Kiedy otwierasz szafkę, tylne półki przybliżają się do przodu – możesz więc łatwo sięgnąć nawet w najgłębsze zakamarki spiżarki. System TANDEM udźwignie aż 85 kg zapasów! Jeśli Twoja rodzina jest spora, a co za tym idzie – jedzenia również jest więcej – zdecyduj się na umieszczenie dwóch systemów obok siebie, tworząc jeszcze bardziej pakowny TANDEM Depot.

5. Wykorzystujesz maksymalnie nawet wąską przestrzeń

Wąskie wnęki bywają trudne do zagospodarowania – nawet jeśli wstawisz tam głęboką szafkę, na półkach będzie trudno cokolwiek znaleźć, dostęp do produktów umieszczonych z tyłu będzie problematyczny, a utrzymanie porządku bardzo trudne. Na szczęście nawet w wąskiej przestrzeni możesz umieścić funkcjonalne cargo, które wygodnie wysuniesz, zyskując dostęp do wszystkich przechowywanych tam produktów. Wystarczy szafka o szerokości 15, 20 lub 25 cm, by zamienić wąską i niepraktyczną przestrzeń w funkcjonalną spiżarnię. Najpopularniejsze są jednak moduły 30 i 40 cm.

6. Ergonomia Twojej kuchni się poprawia

Jeśli w Twojej kuchni żywność poukładana jest w różnych szafkach, to na pewno doskonale wiesz, jak uciążliwe bywa takie rozwiązanie. Podczas gotowania otwierasz po kolei wszystkie schowki i gorączkowo poszukujesz potrzebnych produktów, tracąc czas i nerwy? Jeśli postawisz na cargo, a dodatkowo umieścisz je tuż obok lodówki, wszystko będzie w jednej strefie – nie będziesz już zbierać składników z różnych schowków, szafek i szuflad, wystarczy, że jednym ruchem wysuniesz całą zawartość i voilà, masz wszystko w zasięgu ręki! W końcu możesz w pełni oddać się magii gotowania i zapomnieć o kuchennym bałaganie.

7. Ułatwiasz sobie proces robienia zakupów i zaczynasz oszczędzać

Jak często robisz zakupy? Raz w tygodniu, a może częściej? Jeśli przed wyjściem z domu przygotowujesz listę, to na pewno zdarzyło Ci się w pośpiechu szperać w szafkach, sprawdzając, co musisz kupić. Chowając spore zapasy na półkach, w różnych szafkach oraz szufladach, pewnie nie raz odnalazłeś zapomniane produkty, których zgromadziło się już kilka opakowań lub co gorsza – żywność, której termin przydatności do spożycia już dawno upłynął. Nie ma w tym nic dziwnego – przechowując jedzenie w taki sposób, można bardzo łatwo coś przeoczyć. Cargo rozwiązuje takie problemy, ponieważ wszystkie produkty są na widoku – dzięki temu zużyjesz je na bieżąco i nie będziesz dokonywać powtórnych zakupów, wydając więcej pieniędzy, niż to koniecznie.


Praktyczne systemy to przede wszystkim przejrzystość, ułatwiony dostęp do zapasów i idealne dopasowanie do potrzeb domowników. Nie bez znaczenia pozostaje również design i estetyka takiego przechowywania, a także łatwość utrzymania porządku. Szafki cargo są naprawdę wygodne – wystarczy spojrzeć, ile mają zalet i zastanowić się, jak pozytywnie te atuty mogą wpłynąć na codzienne korzystanie z kuchni.

POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
Systemy przechowywania w małych mieszkaniach

Średnio w Unii Europejskiej na osobę przypada 41,7 m2 mieszkania, w Polsce natomiast tylko - 27 m2. To, w czym zdecydowanie ustępujemy krajom rozwiniętym, to rozmiar lokum. Aż jedna trzecia mieszkań w Polsce ma powierzchnię mniejszą od 50 m2. Co z tego wynika dla projektantów i architektów wnętrz?

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia gotowa na lockdown

Minął ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa nasz świat zmienił się nie do poznania. Dużo czasu musieliśmy i wciąż musimy spędzać w domu, a to uzmysłowiło nam, jak ważną rolę odgrywa kuchnia - centrum życia domowego i główny magazyn dla zwiększonych zapasów żywnościowych, które w dobie kryzysu zawsze warto mieć.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja wnętrza szuflad

Odpowiednio zaplanowany układ w szufladzie zapewnia nie tylko utrzymanie ładu w sztućcach czy kuchennych akcesoriach, ale przede wszystkim sprawia, że wszystkie niezbędne przyrządy nie gubią się i masz je zawsze pod ręką. Mamy w ofercie kilka naprawdę fajnych rozwiązań, które pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
jak odnowić strefę odpadów w kuchni

Kłopoty ze śmieciami towarzyszą nam od zawsze. Jak sobie z nimi poradzić, aby uniknąć wysokich rachunków i przykrych zapachów? Właśnie o tym piszemy w tym obszernym i mamy nadzieję praktycznym felietonie. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, będzie Wam łatwiej je posegregować i pozbyć się z kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Przedświąteczna misja specjalna: dobrze zorganizowana kuchnia

Co zrobić, by kuchnia była dobrze zorganizowana? Podpowiadamy!

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja i przechowywanie w kuchni

Co gdzie trzymać w kuchni, jak zagospodarować szuflady, szafki kuchenne, półwysep, jakie meble do kuchni

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Szafka na przetwory czyli przechowywanie w kuchni

Własnoręcznie przygotowane domowe przetwory nie mają sobie równych. Słoje, słoiki, słoiczki – gdzie je wszystkie pomieścić i zapewnić sobie wygodny dostęp do ulubionego dżemy truskawkowego, nawet jeśli jest zasłonięty przez inne konfitury?

czytaj więcej
X F