ładuję stronę...
menu
ORGANIZACJA WNĘTRZA
SZUFLAD

Jak zorganizować wnętrze szuflad, aby dobrze Ci służyły? Odpowiednio zaplanowany układ w szufladzie zapewnia nie tylko utrzymanie ładu w sztućcach czy kuchennych akcesoriach, ale przede wszystkim sprawia, że wszystkie niezbędne przyrządy nie gubią się i masz je zawsze pod ręką. Mamy w ofercie kilka naprawdę fajnych rozwiązań, które pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni.

Jak uporządkować sztućce, aby zawsze były na swoim miejscu?

Skorzystaj ze sprawdzonych wkładów na sztućce CLASSICO czy SCOOP! Solidna konstrukcja w połączeniu z wysokiej jakości polistyrenem tworzy trwałe i łatwe w czyszczeniu rozwiązanie, które ułatwi Ci organizację przechowywania w szufladzie. Wyższe i szersze przegrody wewnętrzne sprawiają, ze zyskujesz więcej miejsca na łyżki o nietypowych kształtach i wymiarach – a w codziennej pracy w kuchni ma to ogromne znaczenie.

Wytłoczki są wygodne w stosowaniu i mieszczą się w każdej szufladzie, niezależnie od typu. Można je dopasować do całej szuflady, na szerokości od 30 do 120 cm.

Modułowość = funkcjonalność

Czego najczęściej poszukujesz w kuchennych systemach? Oczywiście funkcjonalności! A to zapewnią Ci modułowe elementy z drewna, które możesz dowolnie ze sobą zestawiać. I właśnie to jest ich największą zaletą – możesz dzięki nim stworzyć taką kombinację w szufladzie, jaką chcesz i w danym momencie potrzebujesz. System drewnianych wkładów został zaprojektowany do szuflad o głębokości od 500 mm lub z dodatkowym elementem do głębokości maksymalnie 650 mm. Doskonale pasuje do szuflad większości producentów mebli.

System FineLine MosaiQ oferuje ogromny wybór zróżnicowanych elementów, które umożliwiają perfekcyjne przechowywanie sztućców i akcesoriów o różnych kształtach. Z drewnianych elementów ułożyć stworzyć perfekcyjną szufladę, a poszczególne moduły możesz w każdej chwili przełożyć.

Elementy zostały stworzone z myślą o wysokich i niskich szufladach. Do niskich, w których przechowywane są sztućce i przybory kuchenne przewidziano kwadratowe lub prostokątne tacki. Blok na noże, uchwyt na folię aluminiową czy wkład utrzymujący słoiczki z przyprawami mogą stanowić uzupełnienie podstawowego wyposażenia. Do wyższych szuflad zastosuj drewniane skrzynki.

Doskonała organizacja, łatwy dostęp i pełen wgląd do wnętrza szuflady – to zalety, które trudno przecenić.

Cokolwiek przechowujesz w szufladzie - butelki z napojami czy żywność paczkowaną. Wystarczy, że wysuniesz szufladę na zewnątrz i masz pełen dostęp. Drewniane moduły mają otwory jako uchwyty, dzięki czemu mogą być łatwo podniesione i przeniesione. Elegancki, przenośny uchwyt na talerze to kolejny sprytny dodatek do nowoczesnej kuchni, dzięki któremu możesz łatwo przenieść je bez ryzyka potłuczenia.

Czy da się połączyć pragmatyzm i elegancki wygląd?

Maty antypoślizgowe zwykle zabezpieczają dno szuflady przed wodą, zabrudzeniami czy zarysowaniem ułatwiając tym samym utrzymanie jej w czystości. To bardzo praktyczny element wyposażenia, który ma za zadanie również zapobieganie przesuwaniu się przechowywanych wewnątrz przyborów kuchennych, naczyń, garnków czy patelni. Dodatkowo podczas otwierania i zamykania szuflady wytłumia dźwięk kładzionych przedmiotów. Maty są dostępne w eleganckich teksturach i kolorach, które możesz dopasować do każdego wnętrza i poprawić estetykę szuflad. Wybierz swój kolor spośród bieli, antracytu czy szarości, aby stworzyć swoją indywidualną kompozycję.

Mata ma szereg praktycznych zalet, których nie sposób przecenić - możesz ją łatwo wyjąć i włożyć z powrotem po wyczyszczeniu, a także docinać do odpowiedniego wymiaru szuflady.


Skuteczny sposób na niesforne pudełka

Przechowywanie pudełek do żywności to na swój sposób ciekawe wyzwanie. Któż się nie zmierzył z wypadającym gradem plastikowych i silikonowych drobiazgów? Z jednej strony może wydawać się to zabawny kłopot, a z drugiej strony bałagan, jaki robią potrafi irytować. Zwłaszcza, że różny kształt pudełek absolutnie nie sprzyja zorganizowanemu przechowywaniu! Poza tym cały czas się przewracają i żyją własnym życiem.

W tym momencie z pomocą przychodzi system SpaceFlexx, który po mistrzowsku rozprawia się z niesfornymi pudełkami. Składa się z bocznych ramek i wewnętrznych, elastycznych przegródek, które utrzymują w ryzach pudełka.

Przegródki wewnątrz SpaceFlexx zostały wykonane z oryginalnego tworzywa, które jest oparte na specjalnym zaawansowanym technologicznie materiale, produkowanym w Niemczech. Jego ogromną zaletą, oprócz elastycznego dopasowania się do kształtu pudełek, jest możliwość prania w pralce.

Podsumowując jest to idealny sposób na pojemniki, pokrywki, bidony, lunchboxy, dziecięcą zastawę i wszystkie inne niezbyt łaskawe do utrzymania w porządku przedmioty. 

POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
Systemy przechowywania w małych mieszkaniach

Średnio w Unii Europejskiej na osobę przypada 41,7 m2 mieszkania, w Polsce natomiast tylko - 27 m2. To, w czym zdecydowanie ustępujemy krajom rozwiniętym, to rozmiar lokum. Aż jedna trzecia mieszkań w Polsce ma powierzchnię mniejszą od 50 m2. Co z tego wynika dla projektantów i architektów wnętrz?

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia gotowa na lockdown

Minął ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa nasz świat zmienił się nie do poznania. Dużo czasu musieliśmy i wciąż musimy spędzać w domu, a to uzmysłowiło nam, jak ważną rolę odgrywa kuchnia - centrum życia domowego i główny magazyn dla zwiększonych zapasów żywnościowych, które w dobie kryzysu zawsze warto mieć.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Dlaczego szafki cargo są tak wygodne? Oto 7 powodów

Meble kuchenne wyposażone w cargo coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Co to jest system cargo? Co to jest cargo w kuchni? Jakie cargo do kuchni wybrać? Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Oto 7 powodów.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
jak odnowić strefę odpadów w kuchni

Kłopoty ze śmieciami towarzyszą nam od zawsze. Jak sobie z nimi poradzić, aby uniknąć wysokich rachunków i przykrych zapachów? Właśnie o tym piszemy w tym obszernym i mamy nadzieję praktycznym felietonie. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, będzie Wam łatwiej je posegregować i pozbyć się z kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Przedświąteczna misja specjalna: dobrze zorganizowana kuchnia

Co zrobić, by kuchnia była dobrze zorganizowana? Podpowiadamy!

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja i przechowywanie w kuchni

Co gdzie trzymać w kuchni, jak zagospodarować szuflady, szafki kuchenne, półwysep, jakie meble do kuchni

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Szafka na przetwory czyli przechowywanie w kuchni

Własnoręcznie przygotowane domowe przetwory nie mają sobie równych. Słoje, słoiki, słoiczki – gdzie je wszystkie pomieścić i zapewnić sobie wygodny dostęp do ulubionego dżemy truskawkowego, nawet jeśli jest zasłonięty przez inne konfitury?

czytaj więcej