ładuję stronę...
menu
Systemy bezuchwytowe
 
​​

Nowoczesna i elegancka kuchnia jednoznacznie kojarzy się z minimalizmem, a jeśli minimalistycznie to hołdujemy zasadzie „Im mniej tym lepiej”. Z reguły oznacza to eliminację wszystkiego z powierzchni właśnie po to, aby wyeksponować samą powierzchnię. W projektach kuchni najczęściej jest to rezygnacja z jakichkolwiek uchwytów czy elementów wystających poza mebel. Jak to osiągnąć?

Jak działa mechanizm bezuchwytowego systemu eTouch? Przede wszystkim jest bardzo skuteczny i ergonomiczny. Delikatne dotknięcie pozbawionego uchwytów frontu szafki uruchamia silnik, który płynnie wysuwa wyciąg na zewnątrz. Z kolei czujnik, który jest umieszczony po wewnętrznej stronie frontu mierzy stopień odkształcenia powierzchni spowodowany dotykiem. Po wysłaniu sygnału do silnika następuje wysunięcie carga z szafki na zewnątrz. Jeśli system wykryje jakąkolwiek przeszkodę na drodze wysunięcia wyciągu, na przykład dziecko, zwierzę lub przedmiot, następuje natychmiastowe zatrzymanie urządzenia. Dzięki systemowi ClickFixx montaż systemu eTouch jest łatwy i bezbłędny. Wysokie szafki, wyposażone w systemy takie jak np. DISPENSA, CONVOY Centro, CONVOY Lavido, CONVOY Premio z eleganckimi, nowoczesnymi frontami, wykonanymi np. ze stali, szkła czy drewna mogą być wyposażone w system eTouch. Wystarczy jeden prosty ruch, dotknięcie, a fronty szafek bezpiecznie się otworzą ukazując całe wnętrze.

Jak działa mechanizm bezuchwytowego systemu eTouch? Przede wszystkim jest bardzo skuteczny i ergonomiczny. Delikatne dotknięcie pozbawionego uchwytów frontu szafki uruchamia silnik, który płynnie wysuwa wyciąg na zewnątrz. Z kolei czujnik, który jest umieszczony po wewnętrznej stronie frontu mierzy stopień odkształcenia powierzchni spowodowany dotykiem. Po wysłaniu sygnału do silnika następuje wysunięcie carga z szafki na zewnątrz. Jeśli system wykryje jakąkolwiek przeszkodę na drodze wysunięcia wyciągu, na przykład dziecko, zwierzę lub przedmiot, następuje natychmiastowe zatrzymanie urządzenia. Wysokie szafki, wyposażone w systemy takie jak np. DISPENSA, CONVOY Centro, CONVOY Lavido, CONVOY Premio z eleganckimi, nowoczesnymi frontami, wykonanymi np. ze stali, szkła czy drewna mogą być wyposażone w system eTouch. Wystarczy jeden prosty ruch, dotknięcie, a fronty szafek bezpiecznie się otworzą ukazując całe wnętrze.

​​

W aranżacjach minimalistycznych, w których projektant kładzie nacisk np. na zachowanie harmonijnego ciągu faktury, kolorów czy kształtu powierzchni, systemy bezuchwytowego otwierania są wręcz nieodzowne. Przestrzeń nabiera wówczas luksusowego, eleganckiego kształtu, który jakby płynął w przestrzeni.

Ciekawym przykładem zastosowania systemu bezuchwytowego jest efektowna szafka górna Climber, wyposażona w szklaną żaluzję, które składa się w górę podczas otwierania i rozkłada w dół do jednolitej, gładkiej tafli. Ruch żaluzji jest niebywale elegancki, sprawia wrażenie, jakby poszczególne panele składały się i rozkładały niczym wachlarz. Wystarczy nacisnąć na przycisk zlokalizowany pod szafką, aby uruchomić mechanizm otwierania. Climber z powodzeniem pełni swoją rolę w salonie lub eleganckiej łazience dodając uroku wnętrzom.

Brak detali w postaci uchwytów nadaje dodatkowej tajemniczości. Dzięki zastosowaniu systemu bezuchwytowego możemy skupić się na subtelnej i prostej elegancji, która nie potrzebuje dodatkowych ozdobników w postaci fantazyjnych uchwytów. Systemy bezuchwytowe mogą być jednak stosowane nie tylko w prawdziwie awangardowych projektach, są to bowiem rozwiązania praktyczne i ergonomiczne, o których warto pomyśleć planując kuchnię.

Listwy korytkowe eliminują konieczność zakładania uchwytów na frontach, dzięki czemu uzyskujemy jednolitą powierzchnię mebli, która podkreśla minimalistyczny design wnętrza. Jednocześnie zapewniają łatwość otwierania szafek czy szuflad. Są subtelnie zintegrowane z meblem i idealnie gładkie. Mogą być stosowane horyzontalnie lub wertykalnie. System bezuchwytowy został oparty na podstawie dwóch profili konstrukcyjnych: pojedynczych „L” i podwójnych „C”. Oba te rozwiązania zapewniają elegancki wygląd mebli. Wielkim ich atutem jest niezwykle prosty montaż. Dostępne są także zaślepki do listew poziomych oraz łączniki narożników – zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Elementy systemu są anodowane w kolorze aluminium, czarnym i antracytowym lub malowane na kolor biały.

Rozwiązania bezuchwytowe usprawniają naszą pracę i skracają czas spędzany na przygotowaniu posiłków. Tym samym możemy dłużej i z większą przyjemnością celebrować posiłek w gronie najbliższych domowników i zaproszonych gości.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F