ładuję stronę...
menu
ZABAWA W "CHOWANEGO"
TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny szaf możemy wybierać i spośród wielu różnych możliwości. Najistotniejsze jednak z punktu widzenia wygody dla użytkownika i funkcjonowania garderoby jest jej wnętrze. Szafa z funkcją garderoby jest projektowana na ubrania, buty i inne Wasze ulubione akcesoria, które już macie i lubicie oraz te, które zamierzacie kupić i nosić w przyszłości. Jeśli posiadacie więcej sukienek i koszul trzeba pamiętać podczas projektowania, aby w szafie był drążek na wieszaki. Ważna jest też wysokość zamieszczenia drążka – im dłuższe rzeczy, tym powinien być wyżej. Przy przechowywaniu głównie krótszych rzeczy być może zmieścimy pod nim wysuwany wieszak na spodnie. Również odległość między półkami zależy od wielkości przechowywanych rzeczy.

Starajmy się wykorzystać potencjał wysuwanych półek. Od kiedy nauczymy się z nich korzystać z pewnością przestaniemy używać tradycyjnych półek, bo są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Półki EXTENDO gwarantują porządek i naprawdę ułatwiają szukanie nawet najmniejszego przedmiotu w dużej szafie.

Poza drążkami i półkami mamy też bardzo ergonomiczne rozwiązania, które znacznie ułatwiają przechowywanie ubrań.

Ciekawą możliwością, która sprzyja uporządkowaniu wnętrza szafy jest organizacja przechowywania mniejszych przedmiotów w różnego rodzaju pudełkach umieszczonych na półkach. To idealny pomysł do segregowania, zwłaszcza mniejszych rzeczy. Takie przechowywanie się naprawdę opłaca, zwłaszcza kiedy szybko musimy odnaleźć jakiś drobiazg. Warto je zastosować w szafie garderobianej.

 

Najbardziej przydatne są z pewnością wieszaki na spodnie, które są mocowane do boku szafy, z dodatkowa półką na przechowywanie akcesoriów. Spodnie wieszamy na ruchomych wieszakach – dzięki temu nie są pogniecione, można je łatwo zdjąć i ubrać. Taki właśnie jest wieszak LINA! W skład kompletu wchodzi 9 wieszaków, ale w razie potrzeby można zakupić kolejne 3.

Wysuwany wieszak dedykowany do przechowywania krawatów, pasków, apaszek czy innych drobnych akcesoriów to funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga uporządkować cenne drobiazgi.

Do przechowywania butów najlepsze są specjalne wkłady, które mogą być umieszczone w szufladzie lub nałożone na płytę wysuwaną na prowadnicy. Innym sposobem na buty są półki EXTENDO, które mogą być wysuwane do przodu, dzięki czemu zapewniają łatwy wgląd do wnętrza i ułatwiają zachowanie porządku. Dodatkowa nadstawka do tych półek może być ustawiona pod trzema różnymi kątami w zależności od potrzeb. Te dodatkowe miejsce może być przeznaczone na buty albo na produkty do konserwacji obuwia, jak szczotki czy pasty.


Ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, które polepszają sposób przechowywania ubrań i butów jest mnóstwo. Nawet jeśli nie dysponujemy obszernym mieszkaniem, w którym można stworzyć dedykowaną garderobę, skorzystajmy z funkcjonalnych systemów, aby stworzyć własną szafę marzeń.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
X F