ładuję stronę...
MENU
ZABAWA W "CHOWANEGO"
TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny szaf możemy wybierać i spośród wielu różnych możliwości. Najistotniejsze jednak z punktu widzenia wygody dla użytkownika i funkcjonowania garderoby jest jej wnętrze. Szafa z funkcją garderoby jest projektowana na ubrania, buty i inne Wasze ulubione akcesoria, które już macie i lubicie oraz te, które zamierzacie kupić i nosić w przyszłości. Jeśli posiadacie więcej sukienek i koszul trzeba pamiętać podczas projektowania, aby w szafie był drążek na wieszaki. Ważna jest też wysokość zamieszczenia drążka – im dłuższe rzeczy, tym powinien być wyżej. Przy przechowywaniu głównie krótszych rzeczy być może zmieścimy pod nim wysuwany wieszak na spodnie. Również odległość między półkami zależy od wielkości przechowywanych rzeczy.

Starajmy się wykorzystać potencjał wysuwanych półek. Od kiedy nauczymy się z nich korzystać z pewnością przestaniemy używać tradycyjnych półek, bo są wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Półki EXTENDO gwarantują porządek i naprawdę ułatwiają szukanie nawet najmniejszego przedmiotu w dużej szafie.

Poza drążkami i półkami mamy też bardzo ergonomiczne rozwiązania, które znacznie ułatwiają przechowywanie ubrań.

Ciekawą możliwością, która sprzyja uporządkowaniu wnętrza szafy jest organizacja przechowywania mniejszych przedmiotów w różnego rodzaju pudełkach umieszczonych na półkach. To idealny pomysł do segregowania, zwłaszcza mniejszych rzeczy. Takie przechowywanie się naprawdę opłaca, zwłaszcza kiedy szybko musimy odnaleźć jakiś drobiazg. Warto je zastosować w szafie garderobianej.

 

Najbardziej przydatne są z pewnością wieszaki na spodnie, które są mocowane do boku szafy, z dodatkowa półką na przechowywanie akcesoriów. Spodnie wieszamy na ruchomych wieszakach – dzięki temu nie są pogniecione, można je łatwo zdjąć i ubrać. Taki właśnie jest wieszak LINA! W skład kompletu wchodzi 9 wieszaków, ale w razie potrzeby można zakupić kolejne 3.

Wysuwany wieszak dedykowany do przechowywania krawatów, pasków, apaszek czy innych drobnych akcesoriów to funkcjonalne rozwiązanie, które pomaga uporządkować cenne drobiazgi.

Do przechowywania butów najlepsze są specjalne wkłady, które mogą być umieszczone w szufladzie lub nałożone na płytę wysuwaną na prowadnicy. Innym sposobem na buty są półki EXTENDO, które mogą być wysuwane do przodu, dzięki czemu zapewniają łatwy wgląd do wnętrza i ułatwiają zachowanie porządku. Dodatkowa nadstawka do tych półek może być ustawiona pod trzema różnymi kątami w zależności od potrzeb. Te dodatkowe miejsce może być przeznaczone na buty albo na produkty do konserwacji obuwia, jak szczotki czy pasty.


Ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań, które polepszają sposób przechowywania ubrań i butów jest mnóstwo. Nawet jeśli nie dysponujemy obszernym mieszkaniem, w którym można stworzyć dedykowaną garderobę, skorzystajmy z funkcjonalnych systemów, aby stworzyć własną szafę marzeń.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Przechowywanie w salonie

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

czytaj więcej
Pomysł na...
Ukryte biuro, czyli jak zaaranżować miejsce do pracy w mieszkaniu

Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych. Nie zawsze możliwe jest wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchenny Le Mans

Co wspólnego ze sobą ma aranżacja kuchni i wyścigi samochodowe? Wbrew pozorom wiele.

czytaj więcej
Pomysł na...
SpaceFlexx przetestowany!

Zdecydowaliśmy się oddać system SpaceFlexx do testów Katarzynie Szostakowskiej, która prowadzi bloga PoliszDesign by Kate&Co. Jak wypadł nasz system?

czytaj więcej