ładuję stronę...
menu
ZABUJANI
W BIELI
 

Biała kuchnia cały czas jest na topie, to ciągle aktualny trend w aranżacji wnętrz. Biel jest kolorem uniwersalnym, daje dużo możliwości i łatwo ją łączyć z innymi barwami. Najbardziej pasuje do kuchni nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym. Zdarzają się również kuchnie stylowe z białą zabudową, choć rzadziej. Białe kuchnie wyglądają lekko, dlatego są dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań. Dzięki białej zabudowie mała kuchnia wydaje się przestronniejsza, a kuchnia pozbawiona okna bardziej widna i rozświetlona. Białe kuchnie nie muszą być zimne, będą przytulne, jeśli wprowadzimy kolorowe dodatki. Do białego pasują m.in. pomarańczowy, czerwony, zielony. Kolorowe mogą być akcesoria kuchenne wiszące na relingach, wazony, doniczki, obrusy, poduszki na krzesłach. Na ogół jednak biała kuchnia jest utożsamiana z elegancją i minimalizmem, sprawia wrażenie trochę jakby laboratorium, co wcale nie jest tak dalekie od prawdy – w końcu przygotowywanie pysznego jedzenia jest na swój sposób właśnie procesem laboratoryjnym.

Białe kuchnie pasują do stylu skandynawskiego. Wybór frontów do nowoczesnej, białej kuchni powinien być związany ze stylem całego pomieszczenia, wielkością, nasłonecznieniem, ale także z częstotliwością gotowania, oświetleniem oraz wiekiem domowników. W przypadku rodzin z dziećmi lepiej wybrać fronty matowe z litego drewna z widocznym usłojeniem – zabrudzenia będą wtedy mniej widoczne. Tańszym rozwiązaniem są meble laminowane, płyta MDF lub fornir w wersji matowej lub błyszczącej, która nadal jest bardzo modna. Zwłaszcza w małej kuchni, która nie posiada okna – światło odbite od mebli sprawia, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Do kuchni błyszczącej pasują drewniane i kamienne blaty. Konieczne są jednak uchwyty, aby uniknąć śladów pozostawionych przez palce na połyskliwych powierzchniach.

Biała kuchnia może być praktyczna! Odpowiedni wybór frontów i systemów uchwytów sprawi, że wcale nie trzeba będzie sprzątać jej częściej niż kuchni wykonanej np. w antracycie. Tymczasem przemyślany dobór akcesoriów i systemów zapewni, że będzie nie tylko elegancka, ale również ergonomiczna i przyjazna dla domowników.

Urządzając kuchnię w bieli warto skorzystać z takich systemów jak półki EXTENDO, które mogą być elementem wyposażenia zarówno w szafkach podblatowych, narożnych jak i w wysokiej zabudowie. To prawdziwie uniwersalne rozwiązanie, które zabezpiecza przedmioty przed wypadaniem przy otwarciu szafki dzięki temu, że półka posiada ścianki z 3 stron i jest bardzo łatwe w czyszczeniu. Systemy takie jak Pleno czy Dispensa umożliwiają stworzenie pakownej spiżarni, wyposażone w białe półki w linii Libell świetnie będą się komponować w białej kuchni dodając jej przejrzystości.

Ergonomiczny wyciąg do szafek podblatowych Kitchen Tower, Snello czy Slim w kolorze białym to kolejne propozycje do białych kuchni. Takie akcesoria jak mechanizm blatu Top Flex, czy mechanizm blatu krajalnicy dedykowane zwłaszcza do małych kuchni również doskonale komponują się z jej białym wystrojem. Warto też pamiętać o tym, że biały kolor może wyjść także poza elementy wyposażenia typowo kuchennego. Stelaż drabinki Stepolo w białym kolorze, białe kosze półek zawieszone w szafie gospodarczej to także rozświetlające akcenty, które można wykorzystać w aranżacji przestrzeni.

Ciekawy efekt daje łączenie bieli z elementami chromowanymi w systemie Tandem. Chrom dodatkowo uwypukla biel i sprawia, że wnętrze nawet głębokiej szafki, w której znajduje się cargo jest doskonale widoczne. A kiedy połączymy biel, chrom i szkło w systemie Convoy zyskujemy prawdziwie nowoczesne i efektowne rozwiązanie do wysokiej zabudowy w białej kuchni, od którego wprost trudno oderwać wzrok. Podsumowując – biel w kuchni wcale nie musi oznaczać kolejnego zachowawczego projektu, który nie wnosi nic oryginalnego, bowiem odpowiednie zestawienie frontów, uchwytów z nowoczesnymi i funkcjonalnymi systemami daje bardzo interesujące i niezwykle estetyczne efekty. I jak to nie kochać bieli?


Kompaktowa kuchnia nie musi oznaczać dramatycznie mało przestrzeni na przechowywanie lub trudności w dostępie do szafek. Z takimi rozwiązaniami życie i funkcjonowanie na małej przestrzeni kuchennej może być wygodne, przytulne i pozbawione niepotrzebnych przedmiotów. W niewielkiej kuchni przechowujemy wszystko to, czego naprawdę potrzebujemy blisko siebie, dzięki czemu mamy ulubione przedmioty zawsze na wyciągnięcie ręki.

POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F