ładuję stronę...
MENU
CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI:
SPRZĄTAMY KUCHNIĘ

Zabieramy się za robienie porządków w naszych kuchniach?

Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach. Jako, że kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, którego używamy najczęściej i jednocześnie znajduje się w nim najwięcej szybko psujących się produktów – wyzwanie „Sprzątamy kuchnię” potraktujemy jako priorytetowe! Jesteście gotowi?

Wysuwane półki ułatwiają sprzątanie i przechowywanie

Tradycyjne półki, statyczne i nieruchome są często prawdziwym utrapieniem zwłaszcza, kiedy zostały zamontowane w szafkach górnych. Trudny dostęp i brak możliwości sięgnięcia w głąb sprawia, że często gromadzi się tam kurz i resztki po suchych produktach. Jeśli zamontujesz w tych szafkach wysuwane półki zyskasz podwójnie. Po pierwsze będziesz mieć łatwy dostęp do przechowywanych produktów czy naczyń, a po drugie bez problemu sięgniesz ściereczką do samego końca, aby wyczyścić wnętrze.

Idealne rozwiązanie na pudełka do żywności

Prawdziwym hitem, który umożliwia utrzymanie porządku z najbardziej niesfornymi przedmiotami, jakimi są plastikowe czy silikonowe pudełka na żywność - to Space Flexx. Nie ma nikogo, kto by nie poległ w walce z pudełkami… Zachowują się jak żywe, wypadają, uciekają, zamknięcia nie pasują do pudełek i notorycznie się gubią. Dlatego właśnie powstał specjalny system do przechowywania tych najbardziej niezdyscyplinowanych i jednocześnie niebywale potrzebnych przedmiotów w codziennym życiu. Dzięki dedykowanemu systemowi, na który składają się boczne ramki i wewnętrzne, elastyczne przegródki bez najmniejszego problemu zapanujesz nad pudełkami. Przegródki wewnątrz systemu zostały wykonane z oryginalnego tworzywa, które jest oparte na specjalnym zaawansowanym technologicznie materiale, produkowanym w Niemczech. Jego ogromną zaletą oprócz elastycznego dopasowania się do kształtu pudełek, jest możliwość prania w pralce. Pozwala zorganizować nie tylko pojemniki ale różne inne elementy, które znajdują się w "szufladzie wstydu".

Szuflada w kuchni to zupełnie osobna kategoria i niezwykle wymagająca. Niegdyś była królestwo bałaganu, do którego wrzucało się wszystko, bez ładu i składu, teraz to ostoja porządku. Możesz go osiągnąć stosując funkcjonalne wkłady do szuflad Separado.

Dzięki tym rozwiązaniom możesz szufladę podzielić na różne strefy i przechowywać w nich nie tylko same sztućce, ale również większe akcesoria o nietypowych kształtach – na przykład chochle, mieszadełka do kawy, drewniane duże łyżki, otwieracze, korkociągi, trzepaczki, pędzelki… I co tylko sobie wymarzysz. Możesz również przechowywać w szufladzie z wkładem Separado słoiczki z przyprawami. Uzupełnieniem wkładu Separado jest funkcjonalna mata antypoślizgowa. Zakrywa całe dno szuflady i zabezpiecza przedmioty przed przewracaniem i przesuwaniem, a szufladę przed uszkodzeniami.


Dzięki tym rozwiązaniom porządek w kuchni tak naprawdę trzeba będzie zrobić tylko raz – kiedy będziesz wdrażać te systemy. Potem wystarczy już tylko konsekwentnie przechowywać naczynia i produkty w dedykowanych miejscach. Czyszczenie nie stanowi kłopotu, ponieważ wszystkie te rozwiązania zostały tak zaprojektowane, aby czyszczenie, pranie i wycieranie nie stanowiło problemu. Dzięki temu porządek w kuchni stanie się codziennością, a nie wyjątkiem od reguły.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Zoom na LeMans

Ergonomia w kuchni ściśle wiąże się z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Trudności w aranżacji często przysparzają szafki narożne. Dzięki specjalnie zaprojektowanym systemom, zagospodarowanie kuchennego narożnika nie stanowi już problemu.

czytaj więcej