ładuję stronę...
menu
CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI:
SPRZĄTAMY KUCHNIĘ

Zabieramy się za robienie porządków w naszych kuchniach?

Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach. Jako, że kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, którego używamy najczęściej i jednocześnie znajduje się w nim najwięcej szybko psujących się produktów – wyzwanie „Sprzątamy kuchnię” potraktujemy jako priorytetowe! Jesteście gotowi?

Wysuwane carga ułatwiają sprzątanie i przechowywanie

Każda kuchnia jest pełna naczyń, przedmiotów czy przyborów, które są używane sporadycznie. Na co dzień korzystamy tylko w wybranych. Kitchen Tower to rozwiązanie, które umożliwia idealną segregację przedmiotów ze względu na ich przeznaczenie i częstość używania. Codziennie używane przybory powinny być zawsze w zasięgu ręki - te możesz umieścić na górym poziomie. Przedmioty po które sięgasz rzadziej, możesz przechowywać na dolnej półce. To, co zyskujesz dzięki takiemu rozwiązaniu, to świetny przegląd zawartości i oszczędność przestrzeni. - o wiele większy niż w przypadku klasycznych szuflad. Podczas otwierania drzwi system Kitchen Tower automatycznie wyjeżdża z szafki i możesz go wygodnie obsługiwać. Sprzątanie w nim jest bardzo proste - każdą z górnych kuwetek ściągamy ze stelaża i możemy swobodnie umyć. Dolna półka również zabezpieczona jest matą antypoślizgową, którą wyjmujemy i czyścimy pod bieżącą wodą.

Idealne rozwiązanie na pudełka do żywności

Prawdziwym hitem, który umożliwia utrzymanie porządku z najbardziej niesfornymi przedmiotami, jakimi są plastikowe czy silikonowe pudełka na żywność - to Space Flexx. Nie ma nikogo, kto by nie poległ w walce z pudełkami… Zachowują się jak żywe, wypadają, uciekają, zamknięcia nie pasują do pudełek i notorycznie się gubią. Dlatego właśnie powstał specjalny system do przechowywania tych najbardziej niezdyscyplinowanych i jednocześnie niebywale potrzebnych przedmiotów w codziennym życiu. Dzięki dedykowanemu systemowi, na który składają się boczne ramki i wewnętrzne, elastyczne przegródki bez najmniejszego problemu zapanujesz nad pudełkami. Przegródki wewnątrz systemu zostały wykonane z oryginalnego tworzywa, które jest oparte na specjalnym zaawansowanym technologicznie materiale, produkowanym w Niemczech. Jego ogromną zaletą oprócz elastycznego dopasowania się do kształtu pudełek, jest możliwość prania w pralce. Pozwala zorganizować nie tylko pojemniki ale różne inne elementy, które znajdują się w "szufladzie wstydu".

Szuflada w kuchni to zupełnie osobna kategoria i niezwykle wymagająca. Niegdyś była królestwo bałaganu, do którego wrzucało się wszystko, bez ładu i składu, teraz to ostoja porządku. Możesz go osiągnąć stosując funkcjonalne wkłady do szuflad Separado.

Dzięki tym rozwiązaniom możesz szufladę podzielić na różne strefy i przechowywać w nich nie tylko same sztućce, ale również większe akcesoria o nietypowych kształtach – na przykład chochle, mieszadełka do kawy, drewniane duże łyżki, otwieracze, korkociągi, trzepaczki, pędzelki… I co tylko sobie wymarzysz. Możesz również przechowywać w szufladzie z wkładem Separado słoiczki z przyprawami. Uzupełnieniem wkładu Separado jest funkcjonalna mata antypoślizgowa. Zakrywa całe dno szuflady i zabezpiecza przedmioty przed przewracaniem i przesuwaniem, a szufladę przed uszkodzeniami. To bardzo ważny element wyposażenia przy temacie sprzątania. W łatwy sposób można ją wyjąć z szuflady i włożyć z powrotem po wyczyszczeniu.


Dzięki tym rozwiązaniom porządek w kuchni tak naprawdę trzeba będzie zrobić tylko raz – kiedy będziesz wdrażać te systemy. Potem wystarczy już tylko konsekwentnie przechowywać naczynia i produkty w dedykowanych miejscach. Czyszczenie nie stanowi kłopotu, ponieważ wszystkie te rozwiązania zostały tak zaprojektowane, aby czyszczenie, pranie i wycieranie nie stanowiło problemu. Dzięki temu porządek w kuchni stanie się codziennością, a nie wyjątkiem od reguły.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
Pomysł na...
Wyzwanie: decluttering na Święta

Przedświąteczne porządki potrafią być prawdziwą zmorą... Na początku grudnia jeszcze wydaje Ci się, że masz mnóstwo czasu, całe 3 tygodnie, a porządki ogarniesz w jedną sobotę. Ale im bliżej tej magicznej, wyczekiwanej daty 24 grudnia, tym większa panika. Możesz tego uniknąć. Wystarczy wdrożyć kilka „zdrowych” nawyków.

czytaj więcej