ładuję stronę...
MENU
CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI:
SPRZĄTAMY GARDEROBĘ

Macie ochotę na nowy porządek w garderobie?

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Teoretycznie nie ma aż tak pilnej potrzeby, aby utrzymywać taki rygor jak w kuchni – ubrania nam się nie zepsują, tak jak żywność. Ale z drugiej strony źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki – jeśli są niewłaściwie odwieszone gniotą się i trudno je potem przywrócić do poprzedniego kształtu. Dlatego warto pamiętać o sprzątaniu również garderoby.

Półki z możliwością wysunięcia

Uniwersalne w zastosowaniu i funkcjonalne półki Extendo to podstawowe wyposażenie każdej dobrze przemyślanej garderoby. Zapewniają szybki dostęp do przechowywanych ubrań dzięki temu, że dają się łatwo, dosłownie jednym palcem wysunąć na zewnątrz. Możesz poukładać w nich ubrania według kolorów, sezonów czy rodzajów. Extendo stwarzają również możliwość kreatywnego i funkcjonalnego wykorzystania dodatkowych akcesoriów. Kuwetki, przegródki, relingi umożliwiają Ci zaplanowanie przestrzeni, w taki sposób, aby była funkcjonalna i dopasowana do Twoich potrzeb.

Kolejna ważna i często też ulubiona kategoria przechowywana w garderobie to obuwie.

Dedykowana szafka na buty to idealne rozwiązanie zwłaszcza tam, gdzie domownicy mają ich dużo i często noszą różne obuwie. W zależności od indywidualnych potrzeb organizer na buty możesz zastosować zarówno w zamkniętej przestrzeni jak i w otwartej. W tej pierwszej opcji umieszcza się go na dnie gotowej szuflady. W drugim wariancie znajduje zastosowanie jako samodzielna półka nakładana na płytę wysuwaną na prowadnicy. Na wysuwanych pólkach, w dwóch rzędach pomieścisz więcej par obuwia oraz akcesoria do czyszczenia. Nawet jeśli Twoje ulubione buty będą musiały poczekać całą zimę na założenie wiosną, to będziesz mieć pewność że nie odkształcą się i z przyjemnością będziesz je znów nosić.

Wieszak na spodnie jest rozwiązaniem, dzięki któremu uporządkujesz odzież i zyskasz pewność, że będą one przechowywane w sposób zapobiegający zniekształceniom. Możesz go wyciągnąć na zewnątrz szafki, swobodnie przesuwać poszczególne wieszaki, na których znajdują się spodnie i móc w każdym momencie wybrać swoją ulubioną parę.

W garderobie nieodzowną rolę pełnią również różnego rodzaju wieszaki, haczyki, czy kuwetki na drobiazgi. Wszyscy uwielbiamy drobne akcesoria i dodatki, bez których nie możemy się obyć i jednocześnie nie lubimy ich przechowywać. Gubią się i plączą bezustannie. Dlatego z pomocą przychodzą następujące rozwiązania: specjalny wieszak na krawaty i apaszki, wysuwany wieszak na paski i krawaty oraz kuwetki, w których przechowasz ulubione drobiazgi.


Z tak zorganizowaną garderobą, w końcu doskonale będziesz wiedzieć, co masz w szafie, czego Ci brakuje i będziesz w stanie jeszcze lepiej wykorzystać i częściej nosić to, co już posiadasz.

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
Pomysł na...
Wyzwanie: decluttering na Święta

Przedświąteczne porządki potrafią być prawdziwą zmorą... Na początku grudnia jeszcze wydaje Ci się, że masz mnóstwo czasu, całe 3 tygodnie, a porządki ogarniesz w jedną sobotę. Ale im bliżej tej magicznej, wyczekiwanej daty 24 grudnia, tym większa panika. Możesz tego uniknąć. Wystarczy wdrożyć kilka „zdrowych” nawyków.

czytaj więcej