ładuję stronę...
MENU
CZAS NA WIOSENNE PORZĄDKI:
SPRZĄTAMY ŁĄZIENKĘ

Czas na łazienkę! Jesteście gotowi?

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

Czystość, higiena i porządek właśnie w tym miejscu są najważniejsze, bo to w łazience dbamy o własną czystość, o czystość domowników i dokonujemy zabiegów kosmetycznych. Niezależnie od tego, czy łazienka jest duża i jest w niej miejsce również na pralnię, czy mała, gdzie zmieści się jedynie podstawowe wyposażenie – bezwzględnie powinien panować w niej po prostu błysk!

W łazience nieodzowne są kosze na bieliznę i pranie. Dzięki zastosowaniu praktycznych i trwałych koszy możesz segregować rzeczy przeznaczone do prania i nigdy nie pomylisz kolorów wkładając je do pralki.

Pamiętaj tylko, aby nie przechowywać ubrań przeznaczonych do prania zbyt długo. Kolejne elementy nie do zastąpienia i absolutnie niezbędne w łazience to wieszaki na ręczniki – proponujemy różne rozwiązania w zależności od możliwości i potrzeb. 

W dużych łazienkach, gdzie jest więcej miejsca, a przez co i komfortu, można zorganizować pralnię z dedykowanym miejscem na pralkę, suszarkę, detergenty i środki czystości przeznaczone do prania. Świetnie sprawdzi się tutaj półka Extendo zamontowana nad pralką, a dzięki temu, że łatwo się ją wysuwa bez problemu sięgniesz po płyn czy proszek do prania w każdym dosłownie momencie. Półki Extendo to uniwersalne rozwiązanie, możesz je zamontować w niemal każdym trudno dostępnym miejscu, wyłożyć matami antyposlizgowymi i na pewno będą przydatne. W większych łazienkach bardzo dobrze sprawdzają się też na przykład wysoki system Le Mans czy Convoy Lavido. Możesz przechowywać w nich ręczniki, pościel, bieliznę domową, zapasy papieru toaletowego czy jakiekolwiek przedmioty, które nie znajdują dla siebie miejsca w kuchni czy garderobie, a które są potrzebne do sprzątania.

Idealne rozwiązanie na pudełka do żywności

Szafka łazienkowa na kosmetyki i małe drobiazgi to miejsce, w którym dobrze sprawdzi się organizer ułatwiający przechowywanie. Warto zastosować maty antypoślizgowe do wszystkich szuflad i szafek łazienkowych. Można je łatwo dociąć i dostosować do powierzchni, jaką mamy do dyspozycji.

W łazienkach często przechowywane są też akcesoria i urządzenia przeznaczone do sprzątania, zwłaszcza, kiedy nie ma do dyspozycji tyle miejsca, aby zaplanować osobną strefę gospodarczą. W organizacji szafek gospodarczych świetnie sprawdzają się dedykowane rozwiązania, takie jak np. Sesam – system do przechowywania przyborów: odkurzacza, szczotek, gąbek czy wiadra. Specjalne wieszaki na szufelki, szczotki do sprzątania czy miotłę również zapewniają dobrą organizację i więcej porządku w akcesoriach sprzątających.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Zoom na LeMans

Ergonomia w kuchni ściśle wiąże się z optymalnym wykorzystaniem dostępnej przestrzeni. Trudności w aranżacji często przysparzają szafki narożne. Dzięki specjalnie zaprojektowanym systemom, zagospodarowanie kuchennego narożnika nie stanowi już problemu.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej