ładuję stronę...
menu
EKSPLOZJA KOLORU
NA ISALONI

Jeśli można byłoby określić tegoroczne mediolańskie targi w ramach ekspozycji iSaloni w jednym zdaniu brzmiałoby ono: „Eksplozja koloru”. Różnorodność barw była tak ogromna, że wielu zwiedzających przyprawiała o prawdziwy zawrót głowy.

Feeria barw niczym w prawdziwym kalejdoskopie. Trudno było nawet skupić uwagę. Kilka kolorów było jednak dominujących i na nich można było się zatrzymać na dłużej. Prym wiodły kolory pomarańczy, czerwieni i zieleni – zatem naturalne barwy otaczającej nas przyrody. Szczególnie mocno reprezentowana była zieleń – od spranych odcieni zielonego, wojskowego koloru khaki po trawiaste, intensywne wersje. Jednak kolorem który najbardziej zwracał uwagę podczas tych targów to była intensywna, rzucająca się w oczy żółć. Żółty był widoczny nie w roli dodatków, ale jako obicie dużych mebli – kanap i foteli. Podobnie było z czerwienią, która wraca do łask projektantów i znów staje się motywem przewodnim w przypadku dużych, reprezentacyjnych mebli do salonu.

Instytut Pantone na ten rok zaproponował kolor fioletowy – był on obecny w propozycjach mebli w Mediolanie, choć nie był raczej dominującym trendem.

Ciekawym trendem jest powrót deseni, wzorzystych obić i to zarówno w postaci dużych wzorów, jak i małych. Co ciekawe trend ten można było zauważyć nie tylko na meblach, ale również na ścianach, które pełne były fantazyjnych wzorów.

Podczas Salone del Mobile na Brerze odbyła się Missoni Wystawa - Blowing In The Wind. To artystyczny projekt artystyczny autorstwa amerykańskiej artystki Rachel Hayes.

Modularny, wielokolorowy materiał tekstylny został ożywiony przez wiatr, jak gdyby był to spadochron lub trzepocząca flaga Ta gigantyczna mozaika, która spektakularnie wspógra kolorystycznie i wzmacnia efekty światła i powietrza.

Uruchamianymi przez wentylator i projektory, które poruszają kompozycje, generując i rozpraszając refleksy i barwne gry światła i cienia. Dodatkowe dźwięki mechanicznych przyrządów odzwierciedlają odgłosy w otaczającej przestrzeni. Na zewnątrz patchworkowe pasy wielobarwnych półprzezroczystych tkanin składają się na długi, podwieszany baldachim, który wita odwiedzających.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F