ładuję stronę...
MENU
EKSPLOZJA KOLORU
NA ISALONI

Jeśli można byłoby określić tegoroczne mediolańskie targi w ramach ekspozycji iSaloni w jednym zdaniu brzmiałoby ono: „Eksplozja koloru”. Różnorodność barw była tak ogromna, że wielu zwiedzających przyprawiała o prawdziwy zawrót głowy.

Feeria barw niczym w prawdziwym kalejdoskopie. Trudno było nawet skupić uwagę. Kilka kolorów było jednak dominujących i na nich można było się zatrzymać na dłużej. Prym wiodły kolory pomarańczy, czerwieni i zieleni – zatem naturalne barwy otaczającej nas przyrody. Szczególnie mocno reprezentowana była zieleń – od spranych odcieni zielonego, wojskowego koloru khaki po trawiaste, intensywne wersje. Jednak kolorem który najbardziej zwracał uwagę podczas tych targów to była intensywna, rzucająca się w oczy żółć. Żółty był widoczny nie w roli dodatków, ale jako obicie dużych mebli – kanap i foteli. Podobnie było z czerwienią, która wraca do łask projektantów i znów staje się motywem przewodnim w przypadku dużych, reprezentacyjnych mebli do salonu.

Instytut Pantone na ten rok zaproponował kolor fioletowy – był on obecny w propozycjach mebli w Mediolanie, choć nie był raczej dominującym trendem.

Ciekawym trendem jest powrót deseni, wzorzystych obić i to zarówno w postaci dużych wzorów, jak i małych. Co ciekawe trend ten można było zauważyć nie tylko na meblach, ale również na ścianach, które pełne były fantazyjnych wzorów.

Podczas Salone del Mobile na Brerze odbyła się Missoni Wystawa - Blowing In The Wind. To artystyczny projekt artystyczny autorstwa amerykańskiej artystki Rachel Hayes.

Modularny, wielokolorowy materiał tekstylny został ożywiony przez wiatr, jak gdyby był to spadochron lub trzepocząca flaga Ta gigantyczna mozaika, która spektakularnie wspógra kolorystycznie i wzmacnia efekty światła i powietrza.

Uruchamianymi przez wentylator i projektory, które poruszają kompozycje, generując i rozpraszając refleksy i barwne gry światła i cienia. Dodatkowe dźwięki mechanicznych przyrządów odzwierciedlają odgłosy w otaczającej przestrzeni. Na zewnątrz patchworkowe pasy wielobarwnych półprzezroczystych tkanin składają się na długi, podwieszany baldachim, który wita odwiedzających.


POLECANE artykuły

Inspiracje ze świata designu
Pomysł na regał Smart Cube

System półek, który sprytnie zaaranżuje Twoje wnętrze. Smartcube jest tak praktyczny, że z powodzeniem znajdzie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w salonie, pokoju czy korytarzu.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Drewno w kuchni

Od lat najpopularniejszy surowiec. Kojarzy się z tradycją, a jednocześnie występuje w dziesiątkach supermodnych wykończeń. Dlatego z najszlachetniejszego drewna projektujemy i wytwarzamy elementy wyposażenia szuflad, które wyróżnia perfekcyjny i dopracowany do ostatniego detalu design.

czytaj więcej