ładuję stronę...
menu
KUCHNIO SCHOWAJ SIĘ!
POZNAJ SYSTEMY UMOŻLIWIAJĄCE
ZAKRYCIE KUCHNI SKŁADANYMI DRZWIAMI
​​

Ukryta kuchnia to już nie tylko jeden z trendów w aranżacji przestrzeni, ale funkcjonalny zabieg, który optycznie powiększa wnętrze i ma na celu jeszcze coś więcej.

Ogromną i coraz większą popularnością cieszą się systemy HAWA, które w każdym momencie można zasunąć i zamknąć, o czym piszemy między innymi w naszej relacji z targów EuroCucina w Mediolanie. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla kuchni, które są łączone z salonem, ponieważ można je w każdej chwili schować za elegancką i jednocześnie neutralną powierzchnią, przekształcając przestrzeń w nowoczesną i modną zabudowę.

Kuchnia przestała być jedynie pomieszczeniem, służącym przyrządzaniu posiłków, stała się miejscem do życia i spędzania czasu, przestrzenią relaksu i spotkań z bliskimi.

Bloki kuchenne ukryte za drzwiami składanymi i chowanymi równolegle do boku to „must have” nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza. Producentem tego typu rozwiązań jest renomowana szwajcarska firma HAWA. Używając systemu HAWA CONCEPTA drzwi otwieramy w tradycyjny sposób, a następnie wsuwamy do wnęki zbudowanej pomiędzy korpusami. Rozwiązanie jest z powodzeniem wykorzystywane, gdy otwierane tradycyjnie skrzydła mogłyby zaburzać estetykę lub ergonomię pomieszczenia. Ponadto kuchnie zaprojektowane na powierzchni salonu pozwalają uzyskać efekt dużej przestrzeni na stosunkowo niewielkim metrażu. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać obszerną wnękę w której można ukryć prawie całą kuchnię.

​​

HAWA FOLDING CONCEPTA to jeszcze jedna odsłona tego niezwykle funkcjonalnego systemu frontów łamanych, który umożliwia stworzenie ergonomicznej kuchni w salonie. Możemy ją w dowolnym momencie szybko schować za jednolitą taflą neutralnych drzwi. Dwa fronty mogą być łatwo złożone i bezszelestnie wsunięte w bok korpusu. Za zamkniętymi skrzydłami otrzymamy przestrzeń o szerokości 240 cm.

Będąc jeszcze bardziej konsekwentnym w kreowaniu neutralności we wnętrzu, możemy także ukryć zabudowę kuchenną z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową, ekspresem do kawy oraz innymi widocznymi na stałe wbudowanymi urządzeniami AGD. Dzięki temu uzyskamy pełną, wysoką zabudowę wykonaną z dowolnego frontu, który idealnie wtopi się w tło. Systemów HAWA możemy użyć nie tylko do schowania części roboczej kuchni. Dzięki zasuwanym drzwiom możemy sprytnie ukryć kuchenne bibeloty, chroniąc je przed kurzem czy ekspozycją na światło słoneczne, a jednocześnie nie utrudniać sobie do nich dostępu. Systemu HAWA możemy użyć też jako drzwi do spiżarni w formie stosunkowo płytkiej wnęki. Taka imponująca spiżarnia może powstać nawet w niewielkiej wnęce, dając niesamowitą przestrzeń do przechowywania.

Na pograniczu kuchni i salonu za systemami HAWA-Concepta można umieścić domową biblioteczkę, audiotekę, a nawet sprzęt RTV. Za drzwiami chowanymi możemy pomieścić także naczynia, zastawę, obrusy i wiele innych elementów, które przydają się zarówno w kuchni, jak i w jadalni czy salonie. Pamiętajmy, że te przestrzenie często się przenikają i swobodny dostęp do rzeczy codziennego użytku, a także estetyka wnętrza, ułatwiają i uprzyjemniają nam życie.


Innowacyjne rozwiązania pozwalają schować praktycznie wszystko. Systemy HAWA to nie tylko modny obecnie trend, ale również funkcjonalność i wygoda w przypadku takich pomieszczeń, które mają ograniczony metraż i wymagają racjonalnego gospodarowania powierzchnią. Dzięki możliwości schowania kuchni możemy mieć dwa w jednym i cieszyć się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką wnętrza.

POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F