ładuję stronę...
MENU
KUCHNIO SCHOWAJ SIĘ!
POZNAJ SYSTEMY UMOŻLIWIAJĄCE
ZAKRYCIE KUCHNI SKŁADANYMI DRZWIAMI
​​

Ukryta kuchnia to już nie tylko jeden z trendów w aranżacji przestrzeni, ale funkcjonalny zabieg, który optycznie powiększa wnętrze i ma na celu jeszcze coś więcej.

Ogromną i coraz większą popularnością cieszą się systemy HAWA, które w każdym momencie można zasunąć i zamknąć, o czym piszemy między innymi w naszej relacji z targów EuroCucina w Mediolanie. Jest to doskonałe rozwiązanie np. dla kuchni, które są łączone z salonem, ponieważ można je w każdej chwili schować za elegancką i jednocześnie neutralną powierzchnią, przekształcając przestrzeń w nowoczesną i modną zabudowę.

Kuchnia przestała być jedynie pomieszczeniem, służącym przyrządzaniu posiłków, stała się miejscem do życia i spędzania czasu, przestrzenią relaksu i spotkań z bliskimi.

Bloki kuchenne ukryte za drzwiami składanymi i chowanymi równolegle do boku to „must have” nowoczesnego i minimalistycznego wnętrza. Producentem tego typu rozwiązań jest renomowana szwajcarska firma HAWA. Używając systemu HAWA CONCEPTA drzwi otwieramy w tradycyjny sposób, a następnie wsuwamy do wnęki zbudowanej pomiędzy korpusami. Rozwiązanie jest z powodzeniem wykorzystywane, gdy otwierane tradycyjnie skrzydła mogłyby zaburzać estetykę lub ergonomię pomieszczenia. Ponadto kuchnie zaprojektowane na powierzchni salonu pozwalają uzyskać efekt dużej przestrzeni na stosunkowo niewielkim metrażu. Dzięki temu zabiegowi możemy uzyskać obszerną wnękę w której można ukryć prawie całą kuchnię.

​​

HAWA FOLDING CONCEPTA to jeszcze jedna odsłona tego niezwykle funkcjonalnego systemu frontów łamanych, który umożliwia stworzenie ergonomicznej kuchni w salonie. Możemy ją w dowolnym momencie szybko schować za jednolitą taflą neutralnych drzwi. Dwa fronty mogą być łatwo złożone i bezszelestnie wsunięte w bok korpusu. Za zamkniętymi skrzydłami otrzymamy przestrzeń o szerokości 240 cm.

Będąc jeszcze bardziej konsekwentnym w kreowaniu neutralności we wnętrzu, możemy także ukryć zabudowę kuchenną z piekarnikiem, kuchenką mikrofalową, ekspresem do kawy oraz innymi widocznymi na stałe wbudowanymi urządzeniami AGD. Dzięki temu uzyskamy pełną, wysoką zabudowę wykonaną z dowolnego frontu, który idealnie wtopi się w tło. Systemów HAWA możemy użyć nie tylko do schowania części roboczej kuchni. Dzięki zasuwanym drzwiom możemy sprytnie ukryć kuchenne bibeloty, chroniąc je przed kurzem czy ekspozycją na światło słoneczne, a jednocześnie nie utrudniać sobie do nich dostępu. Systemu HAWA możemy użyć też jako drzwi do spiżarni w formie stosunkowo płytkiej wnęki. Taka imponująca spiżarnia może powstać nawet w niewielkiej wnęce, dając niesamowitą przestrzeń do przechowywania.

Na pograniczu kuchni i salonu za systemami HAWA-Concepta można umieścić domową biblioteczkę, audiotekę, a nawet sprzęt RTV. Za drzwiami chowanymi możemy pomieścić także naczynia, zastawę, obrusy i wiele innych elementów, które przydają się zarówno w kuchni, jak i w jadalni czy salonie. Pamiętajmy, że te przestrzenie często się przenikają i swobodny dostęp do rzeczy codziennego użytku, a także estetyka wnętrza, ułatwiają i uprzyjemniają nam życie.


Innowacyjne rozwiązania pozwalają schować praktycznie wszystko. Systemy HAWA to nie tylko modny obecnie trend, ale również funkcjonalność i wygoda w przypadku takich pomieszczeń, które mają ograniczony metraż i wymagają racjonalnego gospodarowania powierzchnią. Dzięki możliwości schowania kuchni możemy mieć dwa w jednym i cieszyć się zarówno funkcjonalnością, jak i estetyką wnętrza.

POLECANE artykuły

Inspiracje ze świata designu
Pomysł na regał Smart Cube

System półek, który sprytnie zaaranżuje Twoje wnętrze. Smartcube jest tak praktyczny, że z powodzeniem znajdzie zastosowanie nie tylko w kuchni, ale również w salonie, pokoju czy korytarzu.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Drewno w kuchni

Od lat najpopularniejszy surowiec. Kojarzy się z tradycją, a jednocześnie występuje w dziesiątkach supermodnych wykończeń. Dlatego z najszlachetniejszego drewna projektujemy i wytwarzamy elementy wyposażenia szuflad, które wyróżnia perfekcyjny i dopracowany do ostatniego detalu design.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
FESTIWALOWE TRENDY Z MEDIOLANU

Niemal wszystkie kuchnie były z wyspą na środku. Z materiałów dominowały: marmur, drewno, blacha, kamień. A jeśli chodzi o kolory to uwagę zwracała matowa czerń – zupełne przeciwieństwo tak popularnej nadal w polskich kuchniach bieli.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Eksplozja koloru na iSaloni

Jeśli można byłoby określić tegoroczne mediolańskie targi w ramach ekspozycji iSaloni w jednym zdaniu brzmiałoby ono: „Eksplozja koloru”. Różnorodność barw była tak ogromna, że wielu zwiedzających przyprawiała o prawdziwy zawrót głowy.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Euro Cucina Trend Report 2018/2019

Aktualne trendy kuchenne z jesiennych targów producentów kuchni na podstawie targów Euro Cucina ponownie skompletowane zostały przez redaktorów i przedstawione w 250-stronicowym „Raporcie Trendów”.

czytaj więcej
Inspiracje ze świata designu
Premiera systemu Pecasa

Ofertę marki wzbogaciły wyjątkowe nowości. Jedną z nich jest innowacyjny system Pecasa, na przykładzie którego pokazano aranżację salonu i wybrane dodatki do garderoby.

czytaj więcej