ładuję stronę...
menu
ORGANIZACA JAKO
POSTANOWIENIE NA NOWY ROK

Postanowienia noworoczne to temat powracający jak bumerang. Jesteś team, który uśmiecha się pod nosem mówiąc „nowy rok – nowa ja” czy wręcz przeciwnie? A może właśnie tym razem nowy rok, który trwa już od kilkunastu dni, będzie świetną okazją na „odgracenie” domu? W artykule podpowiemy Ci jak przeprowadzić organizację domu, nie zaginąć w chaosie i utrzymać porządek.

Gdy dom pogrąża się w chaosie, domownicy tracą spokój ducha. W nasze życie wkrada się nerwowość, zwłaszcza kiedy trzeba szybko coś odnaleźć. Zorganizowana przestrzeń zapewnia lepsze samopoczucie. Stajemy się bardziej produktywni, odzyskujemy poczucie spokoju i sprawczości. Jeśli perspektywa organizowania przestrzeni Cię przytłacza, nie wiesz od czego zacząć - OPRACUJ PLAN DZIAŁANIA. Zacznij od posprzątania tej przestrzeni, która najszybciej poprawi Twój nastrój. Przejdź się po domu i wynotuj w notatniku co Cię drażni, a także co chcesz uporządkować. Jeśli ten etap masz już za sobą – pora przystąpić do działania!

Każdy cel powinien mieć wyznaczoną datę, wówczas wiesz do czego dążysz. Jeśli wiesz, że organizację kuchni masz zaplanowaną na przykład na marzec i kwiecień, a w maju zabierzesz się za garderobę, wówczas cel stanie się mierzalny, przez co realny do osiągnięcia. Nie musisz od razu planować rewolucji w całym domu. Zaplanuj ewolucję, krok po kroku. Czy chodzi o to żeby wnętrze stało się ładniejsze? I tak, i nie. Kolor organizerów, jaki wybierzesz, nie ma wpływu na funkcjonalne ułożenie przedmiotów. Jednak atrakcyjny wygląd motywuje nas do tego, aby dbać o porządek. Organizacja, którą zaprowadzisz nie ma być na chwilę, powinna z powodzeniem działać i pomagać domownikom również kilka miesięcy później.

Podczas pracy nad wprowadzeniem nowego ładu twórz swoje listy porządkowe lub skorzystaj z już gotowych. Jeśli masz już zaplanowaną kolejność porządkowania przestrzeni lub szafek czy szuflad stwórz checklistę, którą punkt po punkcie będziesz realizować.

Nie obawiaj się oczyszczania przestrzeni z niepotrzebnych przedmiotów. Pozbądź się „klamotów”, które przeszkadzają Ci w organizacji i w życiu. To naprawdę pomaga w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli nie korzystałaś z nich od 3 lat – z pewnością nie zrobisz tego w tym roku.

Dlaczego warto zacząć od organizacji kuchni? Dlatego, że to serce każdego domu. Szafki, schowki, szuflady skrywają niezliczone sprzęty, akcesoria, naczynia, zastawę stołową, sztućce, produkty spożywcze o różnym terminie ważności… Czasem można odkryć naprawdę takie rzeczy, których trudno się spodziewać. To właśnie dlatego słowa klucze w kuchni brzmią: ergonomia, porządek, a mniej znaczy więcej.

Aby dobrze zreorganizować kuchnię warto dobrze się przygotować. Na www.peka.pl znajdziesz szeroki wachlarz rozwiązań organizacyjnych przeznaczonych do szafek, szuflad, schowków, które idealnie sprawdzą się w kuchni, poznaj je i przekonaj się, że mogą być przydatne również dla Ciebie.

Przedstawiamy listę organizerów, które pomogą w uporządkowaniu przestrzeni kuchni:

Garderoba:

Łazienka/Pralnia:

Szafka gospodarcza:

Warto odgracić i utrzymywać konsekwentnie porządek zwłaszcza w tym miejscu, które nie jest wyeksponowane na widok publiczny. Nie powinno też być graciarnią, bo w takiej sytuacji trudno będzie Ci zapanować nad porządkiem w reprezentacyjnej części domu. Jakie rozwiązania warto zastosować? Proponujemy następujące:


Systemy, które proponujemy tak naprawdę nie kończą się na tej liście, która i tak jest dość długa. To od Twoich potrzeb zależy co wybierzesz, jak również od Twojego planu organizacji. Równie ważne co organizacja jest utrzymanie raz zaplanowanego porządku. Po tym jak zorganizujesz swój dom, zostajesz w otoczeniu rzeczy, które faktycznie są potrzebne i które lubisz. To stan, w którym przedmioty mają swoje miejsce, a wnętrze jest dużo łatwiejsze do codziennego funkcjonowania, w tym również - sprzątania. Pozostaje tylko ten porządek utrzymać, co również stanowi wyzwanie. Trzymamy kciuki za Twoje noworoczne postanowienie, które nazywa się ORGANIZACJA! Chętnie pomożemy Ci je zrealizować!

POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
X F