ładuję stronę...
menu
ROZMOWA Z KASIĄ SZOSTAKOWSKĄ
PROFESJONALISTKĄ Z BRANŻY PROJEKTOWANIA WNĘTRZ

Na co dzień zajmuje się projektowaniem i aranżacją wnętrz. Prowadzi również bloga pod nazwą: „Polisz Design by Kate & Co,”, w którym obszernie i dociekliwie pisze o: wnętrzach, polskim i światowym wzornictwie, ciekawych wydarzeniach oraz wszelkich wartych uwagi inicjatywach podejmowanych w zakresie dobrego designu.

Jaki jest dom projektantki wnętrz? Zobaczmy! Z pewnością będzie to zarówno interesująca, jak i pouczająca lekcja zwłaszcza, że Kasia często sesje zdjęciowe na bloga wykonuje właśnie w swoim mieszkaniu.

W całym mieszkaniu jest niezwykle jasno. Wzrok przykuwa przestronny salon, z pięknym stołem i wiszącym nad nim żyrandolem. Bezpośrednio z salonem i jadalnią łączy się otwarta kuchnia. Trzeba przyznać, że salon w mieszkaniu Kasi naprawdę zachwyca. Z kolei w kuchni główną rolę odgrywa wyspa z imponującym blatem o kamiennym wzorze.

​​

Zdjęcia do swojego bloga często wykonujesz we własnym domu, czy właśnie dlatego wybrałaś tak jasne kolory wnętrz? Teraz na topie są ciemne aranżacje. Czy po prostu dobrze czujesz się w takiej kolorystyce?

Na co dzień obcuję z niezliczoną ilością kolorów, tekstur i wzorów. Obecnie moja pracownia jest w domu, dlatego prywatną część chciałam urządzić jako oazę spokoju, bez kolorystycznego szaleństwa.

Jaka Twoim zdaniem powinna być nowoczesna kuchnia?

Nowoczesna? Już nie. Ale za to ponadczasowa, idealnie dopasowana do potrzeb domowników, spójna z resztą aranżacji domu. Przede wszystkim kuchnia musi odpowiadać naszemu trybowi życia, wszystkich mieszkańców. Dla mnie jest to serce domu, które ma spajać rodzinę.

Centralną część kuchni zajmuje wyspa. Czy to dla Waszej rodziny jest ważne miejsce?

Absolutnie tak, ponieważ jest niezastąpiona. Już w poprzednim mieszkaniu miałam wyspę w kuchni i chciałam, aby kolejna była jeszcze większa. To był nasz „must-have”. To wokół niej toczy się nasze życie. To również tutaj uwielbiają spędzać czas nasi przyjaciele i rodzina.

Zastosowane w wyspie pakowne szuflady stanowią wygodną przestrzeń do przechowywania. Cieszę się że skorzystałaś z naszych szuflad. Jak ważna jest dla ciebie wewnętrzna organizacja szuflad?

Bez dobrej organizacji nie da się w pełni korzystać z kuchni. Uważam, że gotowanie ma być czystą przyjemnością, a dzięki dobrej organizacji jest to możliwe. Ważne jest jednak, aby mieć wszystko pod ręką i nie musieć po nic daleko sięgać.

W mieszkaniu jest dużo szarości, nasuwa się zatem pytanie czy to pod ten odcień wybierałaś kolor wyposażenia?

Powiedziałabym nawet, że są to odcienie szarości, beżu i popielu. Białe wnętrza szafek ingerowałoby w ten styl. Antracytowe wyposażenie wygląda szlachetnie.

Co przechowujesz w systemie narożnym Le Mans?

Przechowuje w nim garnki, patelnie i podręczne rzeczy. Uważam, że system Le Mans to najlepsze rozwiązanie do narożnych szafek, bo efektywnie wykorzystuje przestrzeń.

Do czego przydaje Ci się szafka podblatowa SNELLO i gdzie u Ciebie się znajduje?

To świetny przybornik! Umieściłam ją na drodze od lodówki do płyty grzejnej. Produkty do gotowania są w niej dobrze wyeksponowane i szybko po nie sięgam. Przechowuję w niej również zapasy mąki, makaronu czy kaszy.

Wiem, że masz też drugie SNELLO w szafce 15’?

Tak dokładnie, dobrze, że mi je doradziłaś. Mogę tutaj przechowywać najczęściej używane środki czystości, ściereczki, gąbeczki. Nie muszę przewieszać ścierki przez uchwyt przy zlewie co jest bardzo nieestetyczne, zwłaszcza w minimalistycznej kuchni.

Dlaczego masz w kuchni aż dwa kosze na śmieci? Rozumiem, że segregacja ma dla Ciebie duże znaczenie.

Oczywiście, w dzisiejszych czasach to obowiązek. Pod zlewem chciałam zastosować młynek do odpadków, ale dostępna przestrzeń pozwoliła mi na zastosowanie w szufladzie tylko niskich pojemników, które nie są wystarczające. Dlatego pozwoliłam sobie na instalację w drugiej szufladzie innego sortownika odpadów.

W czym pomagają Ci zastosowane w szufladach maty antypoślizgowe?

Maty świetnie sprawdzają się, kiedy w szufladach chcemy przechowywać szkło, na przykład kieliszki. Dzięki nim nic się nie przesuwa i spokojnie można puścić szufladę, żeby sama się domknęła. Maty ułatwiają również czyszczenie, wystarczy spłukać je pod bieżącą wodą.


Widać, że wnętrze zostało urządzone z dbałością o szczegóły, nawet wybór uchwytów był przemyślany. Zastosowałaś nasze uchwyty, co Ci się w nich spodobało najbardziej?

Po prostu mnie urzekły. Zwłaszcza piękne frezowanie wzdłuż całego uchwytu i satynowe wykończenie. Są zarazem proste i ozdobne.

Czy w innych pomieszczeniach też zastosowałaś jakieś akcesoria PEKA? Jakie?

Uchwyty umieściłam we wszystkich meblach, które znajdują się w różnych pomieszczeniach – przede wszystkim w garderobie, łazience i biurze. Wszystkie meble wyposażone są w szuflady marki GRASS – Nova Pro Scala, które cenię za minimalistyczną formę i szlachetny kolor. Dodatkowo w garderobie i przedpokoju zainwestowałam we wkłady na buty, dzięki czemu mogę je wygodnie przechowywać, bez obawy o zniekształcenie moich ulubionych szpilek.

W Twoim mieszkaniu wszystko doskonale współgra. Cenisz sobie wysokiej jakości materiały?

Tylko na takie mnie stać! 😊 Moim zdaniem inwestycja, oczywiście w ramach swoich możliwości finansowych, w wysokiej jakości materiały sprawia, że zapłacimy za nie tylko raz.

Projektowanie, którego pomieszczenia sprawiło Ci najwięcej satysfakcji?

Zdecydowanie części dziennych, czyli salonu i kuchni. To nieoczywista przestrzeń – prawie biała sofa, wielki żyrandol, kuchnia bez szafek górnych oraz wyglądająca na gigantyczną wyspa w centralnej części. Ale dokładnie taką chciałam i taką wykonałam.

Dziękuję za rozmowę

POLECANE artykuły

O kuchni od środka
#2 Mała kuchnia, wielki problem!

Dzisiaj odwiedzę Marcina, z którym pracuję w firmie PEKA. Kuchnia, którą dziś Wam przedstawię to nie jest ustawne pomieszczenie ale wymagająca wyobraźni powierzchnia. Marcin zmagał się z problemem aranżacji kuchni na niewielkiej przestrzeni. Mam nadzieję, że będzie mieć dla nas praktyczne rady, jak sobie radzić z takim wymagającym projektem.

czytaj więcej
O kuchni od środka
#3 Jak zorganizować carga w kuchni? Architekt Porządku radzi

Zaprosiliśmy do naszego Showroomu Agnieszkę Witkowską, Architekt Porządku, aby podzieliła się swoimi niezawodnymi sposobami na utrzymanie ładu kuchennych szafkach typu cargo.

czytaj więcej
O kuchni od środka
#4 Szafki narożne – zorganizuj je z Architekt Porządku

W kolejnej odcinku cyklu dotyczącego organizowania kuchennych przestrzeni, stworzonym w showroomie PEKA, znana blogerka Architekt Porządku opowiada jak poradzić sobie z przestrzenią narożną oraz zdradza kilka niezawodnych rozwiązań.

czytaj więcej