ładuję stronę...
menu
RZUT ROŻNY
czyli Le Mans vs. Magic-Corner
​​

Jak efektywnie zorganizować kuchenny narożnik, by nie był on martwą strefą? Takie pytanie zada sobie każdy, kto „z głową” opracowuje plan kuchni. Narożnik to trudno dostępne miejsce, często niewykorzystywane, kłopotliwe i pomijane, a przecież wcale nie musi tak być! Można je wyposażyć w funkcjonalne, specjalnie dedykowane rozwiązania, które wyeliminują problemy i zapewnią większą powierzchnię przechowywania.

Chcecie dowiedzieć się, jakie rozwiązania wybrali do swoich kuchni handlowcy PEKA? Zobaczcie film:

„Jakie konkretnie rozwiązanie wybrać?” – to pytanie często pada w rozmowie z architektami i klientami.

Aby wybrać najlepszy system, powinniśmy najpierw zastanowić się, co zamierzamy przechowywać w narożnej szafce. Jeśli tuż obok narożnika znajduje się kuchenka czy płyta indukcyjna, wówczas najlepiej trzymać tam garnki i patelnie. Idealnie nadaje się do tego system LeMans. Składa się on z dwóch dużych półek o opływowym kształcie. Na każdej z nich można ulokować owalne naczynia w taki sposób, by mieściło się ich więcej niż w tradycyjnej szafce. Dużą zaletą systemu LeMans jest to, że każdą z półek można wysunąć na zewnątrz niezależnie, zyskując dostęp od góry. Dzięki temu możemy dodatkowo je „sztaplować”, wkładając jeden garnek w drugi. Nie trzeba się schylać, a półki bardzo lekko się wysuwają. Można to zrobić nawet jednym palcem, niezależnie od obciążenia, które wynosi nawet do 25 kg.

A kiedy lepszym wyborem do narożnika będzie system Magic Corner? To rozwiązanie zakłada podzielenie wnętrza szafki na cztery części. Jedną wypełniają kosze przednie, które w całości można wysunąć na zewnątrz. Następnie, przesuwając do przodu dwa kosze wewnętrzne, zyskujemy dostęp do głębszej zawartości szafki. Choć w przeliczeniu na centymetry kwadratowe do dyspozycji mamy tu więcej powierzchni użytkowej niż w systemie LeMans, jest ona podzielona na 4 kwadratowe kosze. Trzeba pamiętać, że na jednym koszyku i tak nie zmieszczą się 2 duże garnki. Jeśli natomiast w Magic Cornerze chcemy przechowywać mały sprzęt AGD w kartonowych opakowaniach to powierzchnię kwadratowych koszy możemy wykorzystać do maksimum. Narożnik w kuchni wykorzystany niemal w 100% – brzmi zachęcająco, prawda?

Narożnik do kwadratu

A jeśli do zagospodarowania mamy dwa narożniki? Jaki system wybrać i co w nim przechowywać? Najbardziej optymalne rozwiązanie to Le Mans w jednym narożniku i Magic Corner w drugim. Jeżeli chcemy zmieścić w szafce naprawdę dużo owalnych i okrągłych naczyń, możemy zastosować system Le Mans wysoki, który składa się aż z 4 półek. Można je przemieszczać w pionie, tzn. zawieszać na różnej wysokości, aby zrobić miejsce na większe przedmioty. Kąt otwarcia wynoszący 85 stopni sprawia, że wysunięta półka nie koliduje z uchwytem sąsiedniej szafki. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w niskiej szafce, stosując Le Mans w układzie podblatowym nie mamy aż tak dużych możliwości. Z kolei Magic Corner umożliwia przechowywanie czegoś zupełnie innego niż garnki – na przykład suchych zapasów żywności. Ryż lub kasza w kartonowych opakowaniach, a także puszki to takie produkty, których na kwadratowych półkach zmieści się naprawdę sporo.

Tradycyjnie – na okrągło

W kuchni wyposażonej w tradycyjną szafkę narożną 90x90 cm możemy zastosować system obrotnic REVO. Mechanizm wykorzystuje praktycznie całe wnętrze szafki, a dzięki temu, że fronty wsuwają się do środka i obracają wewnątrz wraz z półkami, mamy bardzo łatwy dostęp do zawartości. Górną półkę można umieścić na dowolnej wysokości. Taka obrotnica to bardzo wygodne miejsce do przechowywania małego sprzętu AGD, którego nie chcemy trzymać na stałe na blacie w kuchni. Po przeniesieniu górnej półki na wyższy poziom, na dolnej znajdzie się miejsce nawet na większy robot kuchenny.


POLECANE artykuły

Video Blog
Jak codzienne gotowanie może stać się przyjemnością?

Funkcjonalność i dobra organizacja podstawą sprawnego i szybkiego gotowania. W tym jednym zdaniu pozornie wszystko wydaje się proste i zrozumiałe – co jednak kryje się za tymi hasłami?

czytaj więcej
Video Blog
Jak to zrobić, żeby gotować z przyjemnością

Lubisz gotować i chcesz dowiedzieć się jak zrobić, aby gotować z przyjemnością? Sama gotuję szybciej, dzięki temu, że systemy Peka idealnie ze mną współpracują.

czytaj więcej
Video Blog
Co jest najważniejsze rano przed wyjściem do pracy lub szkoły? Dobra organizacja!

Co jest najważniejsze rano przed wyjściem do pracy lub szkoły? Szybkość, dobra organizacja i pewność, że wszystko jest na swoim miejscu, a Ty wiesz, gdzie to jest.

czytaj więcej
Video Blog
Jak łatwo rozpakować zakupy z PEKĄ

Przechowywanie dużych zapasów żywności, robienie listy zakupów tak, aby nie dublować produktów to zawsze spory problem. Jak sobie z nim poradzić?

czytaj więcej
Video Blog
Jak stworzyć perfekcyjną atmosferę podczas randki?

Jak stworzyć nastrojowej atmosfery podczas randki w domu i jednoczesne zaserwować potrawy i wino, zwłaszcza jeśli chcesz perfekcyjnie wyglądać w sukience wieczorowej. Rozwiązaniem problemu jest wcześniejsze przygotowanie potraw, sztućców i akcesoriów, przechowywanie ich w szafkach Peka zapewni Ci komfortową sytuację – wyjęcie jedzenia i naczyń zajmie minimum czasu i nie zepsuje Twojego wyglądu.

czytaj więcej
Video Blog
Gotuj z PEKĄ (odc. 1): MAKARON TAJSKI

Kochacie gotować? Jeśli tak, to ten film jest dla Was! Przygotuj się na podróż smaków do tajskiej kuchni, gdzie odkryjesz wraz z nową serią “Gotuj z PEKA” tajemnice przygotowania wyjątkowego dania – tajskiego makaronu!

czytaj więcej
Video Blog
Gotuj z PEKĄ (odc. 2): POTRAWY WIELKANOCNE

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami, jeżeli szukasz inspiracji do potraw wielkanocnych, to trafiłeś we właściwe miejsce! Zapraszamy na drugi odcinek serii Gotuj z PEKA, gdzie odkrywamy sekrety kuchni wielkanocnej!

czytaj więcej
X F