ładuję stronę...
menu
RZUT ROŻNY
czyli Le Mans vs. Magic-Corner
​​

Jak efektywnie zorganizować kuchenny narożnik, by nie był on martwą strefą? Takie pytanie zada sobie każdy, kto „z głową” opracowuje plan kuchni. Narożnik to trudno dostępne miejsce, często niewykorzystywane, kłopotliwe i pomijane, a przecież wcale nie musi tak być! Można je wyposażyć w funkcjonalne, specjalnie dedykowane rozwiązania, które wyeliminują problemy i zapewnią większą powierzchnię przechowywania.

Chcecie dowiedzieć się, jakie rozwiązania wybrali do swoich kuchni handlowcy PEKA? Zobaczcie film:

„Jakie konkretnie rozwiązanie wybrać?” – to pytanie często pada w rozmowie z architektami i klientami.

Aby wybrać najlepszy system, powinniśmy najpierw zastanowić się, co zamierzamy przechowywać w narożnej szafce. Jeśli tuż obok narożnika znajduje się kuchenka czy płyta indukcyjna, wówczas najlepiej trzymać tam garnki i patelnie. Idealnie nadaje się do tego system LeMans. Składa się on z dwóch dużych półek o opływowym kształcie. Na każdej z nich można ulokować owalne naczynia w taki sposób, by mieściło się ich więcej niż w tradycyjnej szafce. Dużą zaletą systemu LeMans jest to, że każdą z półek można wysunąć na zewnątrz niezależnie, zyskując dostęp od góry. Dzięki temu możemy dodatkowo je „sztaplować”, wkładając jeden garnek w drugi. Nie trzeba się schylać, a półki bardzo lekko się wysuwają. Można to zrobić nawet jednym palcem, niezależnie od obciążenia, które wynosi nawet do 25 kg.

A kiedy lepszym wyborem do narożnika będzie system Magic Corner? To rozwiązanie zakłada podzielenie wnętrza szafki na cztery części. Jedną wypełniają kosze przednie, które w całości można wysunąć na zewnątrz. Następnie, przesuwając do przodu dwa kosze wewnętrzne, zyskujemy dostęp do głębszej zawartości szafki. Choć w przeliczeniu na centymetry kwadratowe do dyspozycji mamy tu więcej powierzchni użytkowej niż w systemie LeMans, jest ona podzielona na 4 kwadratowe kosze. Trzeba pamiętać, że na jednym koszyku i tak nie zmieszczą się 2 duże garnki. Jeśli natomiast w Magic Cornerze chcemy przechowywać mały sprzęt AGD w kartonowych opakowaniach to powierzchnię kwadratowych koszy możemy wykorzystać do maksimum. Narożnik w kuchni wykorzystany niemal w 100% – brzmi zachęcająco, prawda?

Narożnik do kwadratu

A jeśli do zagospodarowania mamy dwa narożniki? Jaki system wybrać i co w nim przechowywać? Najbardziej optymalne rozwiązanie to Le Mans w jednym narożniku i Magic Corner w drugim. Jeżeli chcemy zmieścić w szafce naprawdę dużo owalnych i okrągłych naczyń, możemy zastosować system Le Mans wysoki, który składa się aż z 4 półek. Można je przemieszczać w pionie, tzn. zawieszać na różnej wysokości, aby zrobić miejsce na większe przedmioty. Kąt otwarcia wynoszący 85 stopni sprawia, że wysunięta półka nie koliduje z uchwytem sąsiedniej szafki. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w niskiej szafce, stosując Le Mans w układzie podblatowym nie mamy aż tak dużych możliwości. Z kolei Magic Corner umożliwia przechowywanie czegoś zupełnie innego niż garnki – na przykład suchych zapasów żywności. Ryż lub kasza w kartonowych opakowaniach, a także puszki to takie produkty, których na kwadratowych półkach zmieści się naprawdę sporo.

Tradycyjnie – na okrągło

W kuchni wyposażonej w tradycyjną szafkę narożną 90x90 cm możemy zastosować system obrotnic REVO. Mechanizm wykorzystuje praktycznie całe wnętrze szafki, a dzięki temu, że fronty wsuwają się do środka i obracają wewnątrz wraz z półkami, mamy bardzo łatwy dostęp do zawartości. Górną półkę można umieścić na dowolnej wysokości. Taka obrotnica to bardzo wygodne miejsce do przechowywania małego sprzętu AGD, którego nie chcemy trzymać na stałe na blacie w kuchni. Po przeniesieniu górnej półki na wyższy poziom, na dolnej znajdzie się miejsce nawet na większy robot kuchenny.


POLECANE artykuły

Video Blog
Film magiczny narożnik

W jaki sposób zagospodarować narożniki w kuchni, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń nawet w tak kłopotliwych miejscach? Mamy na to sposoby!

czytaj więcej
Video Blog
Film Łazienka pełna pomysłów

Łazienka to Twoje królestwo, w którym codziennie pielęgnujesz urodę i zrelaksujesz się po trudnym dniu. Zadbaj nie tylko o klimatyczny wystrój, piękny zapach, ale również o funkcjonalne rozwiązania, które sprawią, że każda wizyta w łazience będzie przyjemnością.

czytaj więcej
Video Blog
Film jej wysokość kuchnia

Przestrzeń, funkcjonalność i przejrzystość. Zawsze łatwy dostęp, perfekcyjna organizacja i ergonomia. Brzmi jak kuchnia marzeń? Poznaj kuchnię wyposażoną w systemy PEKA, a przekonasz się, że marzenia się spełniają!

czytaj więcej
Video Blog
Film szuflady pełne skarbów

Co kryje w sobie szuflada? Łyżki, widelce, noże, chochelki – to prawdziwe skarby! Trzeba zadbać, aby zawsze były pod ręką. Odpowiednia organizacja zapewni porządek!

czytaj więcej
Video Blog
Film ile pomieści garderoba

Marzysz o tym, aby mieć dużo miejsca na przechowywanie sukienek, spodni czy butów? Policz ilu różnych szaf potrzebujesz, a my przedstawimy Ci fantastyczny pomysł jak urządzić praktyczną garderobę, w której zmieszczą się wszystkie ubrania i buty całej Twojej rodziny!

czytaj więcej
Video Blog
Film HOOME OFFICE CZYLI DZIŚ PRACUJĘ W DOMU

Pracujesz w domu? Jeśli potrzebujesz funkcjonalnie urządzonego biura, które nie zajmuje dużo powierzchni, skorzystaj z naszych rozwiązań. Ułatwią ci pracę!

czytaj więcej
Video Blog
Film Pralnia, czyli praktyczne rozwiązania dla Twojej wygody

Nowoczesna pralnia wyposażona w akcesoria i systemy Peka zmienia całkowicie sposób myślenia o domowym praniu. Dzięki przemyślanemu projektowi jest ono nie tylko szybsze, ale również przyjemniejsze, bardziej niż mogłabyś pomyśleć!

czytaj więcej
Video Blog
Jak codzienne gotowanie może stać się przyjemnością?

Funkcjonalność i dobra organizacja podstawą sprawnego i szybkiego gotowania. W tym jednym zdaniu pozornie wszystko wydaje się proste i zrozumiałe – co jednak kryje się za tymi hasłami?

czytaj więcej