ładuję stronę...
menu
WIOSNA W TWOIM
WNĘTRZU

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Inaczej pracujemy, inaczej funkcjonujemy w życiu osobistym, inaczej spotykamy się, a na pewno ograniczamy kontakty. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

Każda duża zmiana niesie za sobą ryzyko odrzucenia, dlatego tym razem pomyśl, jak możesz usprawnić swoją pracę w kuchni małymi krokami. Wymiana całej kuchni, wszystkich mebli niesie za sobą niemały koszt i radykalne podejście. Czasem warto skorzystać z rozwiązań sprawdzonych, znacznie które ułatwią Ci życie, ale nie będą się wiązały z gwałtowną zmianą wszystkiego.

Skup się na wnętrzu szafek, szuflad, które posiadasz. System EXTENDO to najpewniejszy sposób na usprawnienie pracy w kuchni. Możesz je zainstalować w dowolnej szafce, nie tylko w kuchni. Półki EXTENDO w kuchni to perfekcyjna alternatywa dla tradycyjnych półek. Mogą być dopasowane do potrzeb i wygody użytkowników i montowane na dowolnej wysokości. Zyskasz dzięki temu nie tylko nowocześnie urządzoną szafkę z frontem na zawiasie, ale przede wszystkim wygodę i łatwy dostęp do wnętrza półki, którą wysuniesz jednym, lekkim ruchem. Półki EXTENDO możesz również instalować w narożnych wnękach, w szafkach podblatowych, a także w wysokich słupkach kuchennych. To najbardziej uniwersalne rozwiązanie ułatwiające codzienne życie.

​​

Czasem jeden mały krok jest wielkim krokiem, który umożliwi Ci zmianę życiowych przyzwyczajeń na lepsze. Brzmi znajomo? Z pewnością! Według nas takim przyzwyczajeniem, które warto zmieniać na lepsze jest przechowywanie pudełek na żywność. Zawsze wypadają, często pudełka i wieczka dekompletują się i gubią. Jak sobie z tym poradzić i nie zginąć? Skorzystaj ze sprawdzonego rozwiązania, dedykowanego do przechowywania pojemników.

System SpaceFlexx składa się z bocznych chromowanych ramek i wewnętrznych pięciu elastycznych przegródek, które dostosowują się do rozmiaru i kształtu przechowywanych przedmiotów. Podziały wewnątrz systemu zostały wykonane z oryginalnego tworzywa, które jest oparte na specjalnym zaawansowanym technologicznie materiale, co daje elastyczność i możliwość prania w pralce. System optymalnie wykorzystuje jej przestrzeń w szufladzie i z pewnością pomoże Ci zapanować nad kłopotliwymi pojemnikami. SpaceFlexx ma dwustopniową regulację szerokości: 472 mm lub 520 mm i pasuje do szuflad o szerokości frontu od min. 600 mm. Maksymalna szerokość to 520 mm, przy zastosowaniu systemu w większej szufladzie pozostaje wolna przestrzeń do zagospodarowania.

Warto w przemyślany sposób zorganizować szuflady, korzystając z wkładów i mat antypoślizgowych. Doposażenie szuflad sprzyja uporządkowaniu przestrzeni, utrzymaniu czystości, a przede wszystkim ułatwia codzienną pracę.

Wkład na sztućce SCOOP zapewnia idealną widoczność przechowywanych sztućców czy przyborów. Ergonomiczne, poziome podziały umożliwiają indywidulane ustawienie wielkości komór przez zastosowanie małych i dużych przegródek. Poprzeczne ułożenie przegródki zapewniają większą wytrzymałość, ponieważ ostre przedmioty, jak na przykład noże, nie uderzają o krawędzie podczas otwierania szuflady. Wytłoczki SEPARADO, jak również maty antypoślizgowe pozwalają na perfekcyjną orgaznizacje szuflad. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom szuflada staje się idealnym miejscem na cenne i użyteczne w codziennej pracy akcesoria, a nawet przyprawy. 

W kuchni nie zawsze masz do wszystkiego łatwy dostęp. Do niektórych szafek musisz wspiąć się wyżej, aby sięgnąć do półki nad samym sufitem. Skorzystaj wówczas z drabinek STEPOLO. Zobacz jak sprytnie są mocowane w szafkach, tuż pod blatem albo z boku korpusu. Zajmują niewiele miejsca - możesz je szybko złożyć i schować. Przydają się szczególnie podczas porządków, mycia okien, czyszczenia płytek w łazience czy innych prac na wysokościach.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F