ładuję stronę...
menu
W KUCHNI PUKKA LIFESTYLE

Maja jest blogerką, której twórczość po prostu zachwyciła. Tworzy bardzo wysmakowane i estetyczne treści dzieląc się ze swoją społecznością informacjami na temat mody, lifestyle oraz ostatnio również wnętrzarstwa. Bardzo zwraca uwagę na estetykę i stworzyła piękne wnętrze tego domu.

Pokażemy Wam kuchnię Mai i Bartka, rodziców wspaniałej trójki dzieci, a przede wszystkim opowiem o wyzwaniach, z jakimi się mierzyliśmy planując funkcjonalną przestrzeń dla całej piątki!

Kuchni w kształcie litery G

Zacznę od tego, że kuchnia ta jest naprawdę nietypowa, nie tylko dlatego, że planowana była na dużą rodzinę, z trójką dzieci, z których najmłodsze ma zaledwie kilak miesięcy. Co jest w niej niezwykłego? Kształt! To kuchnia w kształcie litery G, który jest rzadko spotykanym rozwiązaniem. Co bardzo ważne w urządzanie tej kuchni to fakt, że ma ona aż trzy narożniki, wprawdzie do zagospodarowania tylko dwa bo w przestrzeni jednego wchodzi komin.

Trzy narożniki w kuchni

W najbardziej klasycznym podejściu zawsze rekomenduję system Le Mans do narożników – i w przypadku tej kuchni również tak było. Nerka, bo tak najczęściej nazywany jest system znalazła się w jednym z narożników o froncie szafki 45 cm. Nie będę ukrywać że w moim odczuciu Le Mans jest najwygodniejszym rozwiązaniem do przechowywania garnków i patelni.

Co zrobić, aby nawet po latach używania taki system się nie zniszczył? W co go wyposażyć? Rozwiązaniem są oczywiście maty antypoślizgowe, które nie tylko zabezpieczają powierzchnię, ale również podnoszą poziom estetyki o kilka leveli wyżej. Taka mata jest już docięta pod wymiar i kształt półki.

Ale w tej kuchni był pewien istotny czynnik, na który musiałam zwrócić uwagę – to wąski środek tej kuchni. I ta stosunkowo wąska przestrzeń wewnątrz szafek spowodowała, że konieczne stało się szukanie innego rozwiązania. Co zaproponowałam? Obrotnice REVO, które zostały wstawione do dwóch narożników. Idealnie zagospodarowały przestrzeń i jednocześnie nie zabierają miejsca na zewnątrz szafki, ponieważ otwierane są do środka.

Trzeci narożnik wymagał innego podejścia ponieważ w wewnętrza część szafki wchodził komin, co spowodowało że typowy system narożny nie mógł być zastosowany. Dlatego tutaj zastosowaliśmy wysuwane półki Extendo które świetnie sprawdzają się na przechowywanie małego AGD.

Jak doposażyć szuflady aby organizowały nam przechowywanie?

Szuflady to funkcjonalne GRASS NOVA PRO o szerokości frontu 900mm. Taka szuflada jest ogromnym obszarem do zagospodarowania, a szuflada bez wewnętrznych podziałów i organizerów przestrzeni szybko staje się graciarnią i przestaje pełnić swoją rolę. Jak ją zorganizować, aby organizowała nam przechowywanie? Skorzystaj z drewnianych wewnętrznych boxów na akcesoria, z funkcjonalnych wytłoczek na sztućce z drewnianych skrzyneczek i kratek oraz niezwykle praktycznego systemu do przechowywanie pudełek i lunch boxów – Space Flexx. Przede wszystkim jednak pamiętaj o matach antypoślizgowych na dnie szuflady, bo to genialne w swej prostocie rozwiązanie sprawia, że szuflada nie zabrudzi się i nie nasiąknie wilgocią.


POLECANE artykuły

O kuchni od środka
#2 Mała kuchnia, wielki problem!

Dzisiaj odwiedzę Marcina, z którym pracuję w firmie PEKA. Kuchnia, którą dziś Wam przedstawię to nie jest ustawne pomieszczenie ale wymagająca wyobraźni powierzchnia. Marcin zmagał się z problemem aranżacji kuchni na niewielkiej przestrzeni. Mam nadzieję, że będzie mieć dla nas praktyczne rady, jak sobie radzić z takim wymagającym projektem.

czytaj więcej
O kuchni od środka
#3 Jak zorganizować carga w kuchni? Architekt Porządku radzi

Zaprosiliśmy do naszego Showroomu Agnieszkę Witkowską, Architekt Porządku, aby podzieliła się swoimi niezawodnymi sposobami na utrzymanie ładu kuchennych szafkach typu cargo.

czytaj więcej
O kuchni od środka
#4 Szafki narożne – zorganizuj je z Architekt Porządku

W kolejnej odcinku cyklu dotyczącego organizowania kuchennych przestrzeni, stworzonym w showroomie PEKA, znana blogerka Architekt Porządku opowiada jak poradzić sobie z przestrzenią narożną oraz zdradza kilka niezawodnych rozwiązań.

czytaj więcej
X F