ładuję stronę...
MENU
ARENA DESIGN 2020

Ekologia. Odpowiedzialność. Nowoczesność. ARENA DESIGN 2020 podejmuje niełatwą, ale ważną tematykę kryzysu klimatycznego. Tegorocznym wystawom i dyskusjom przyświecać będzie idea slowness. ARENA DESIGN stanie się przestrzenią inicjującą dialog o nowych stylach życia, tworzenia, produkowania oraz poszukującą wartościowych i sprawdzonych rozwiązań sprzyjających środowisku.

Za nami 12. edycja Arena Design – wydarzenia prezentującego najbardziej aktualne osiągnięcia i możliwości światowego designu. Ostatnie dni lutego obfitowały w spotkania biznesowe producentów i projektantów, a także w dyskusje o wyzwaniach, jakie stoją dziś przed branżą wyposażenia wnętrz. 

W tym roku na stoisku firmy w Poznaniu królował antracyt. Czarne meble kuchenne wyposażone w antracytowe systemy z koszami Arena Style z płaskimi relingami, prezentowały się niezwykle nowocześnie i elegancko. Uwagę zwracał szczególnie Tandem – nietypowo pokazany w dwóch wysokościach. Wszyscy znamy Tandem w wersji przeznaczonej do szafek o wysokości ponad 1700 mm. Wariant, który mogli zobaczyć goście Arena Design 2020 znajduje zastosowanie w szafkach typu medium. Ponadto system oferowany jest jeszcze w wersji dopasowanej do szafek zlokalizowanych pod ekspresem.typu medium.

Antracytowe wykończenie zmieniło zupełnie oblicze najpopularniejszego w ofercie marki Peka wyciągu wysokiego Dispensa. Nowy kolor sprawił, że rozwiązania z tej linii koszy doskonale łączą się z kuchenną zabudową w modnych odcieniach brązu, granatu czy szarości. Dodatkowo w ofercie marki Peka pojawiły się również nowe rodzaje elektrycznego otwierania eTouch VVS-X, przeznaczone do szafek z frontami bez uchwytów. 

Duże wrażenie na odwiedzających targi Arena Design zrobiła obrotnica Turn Motion. Pozwala ona za optymalne zagospodarowanie głębokich szafek nad ekspresem lub piekarnikiem. Dzięki półkom obracającym się niezależnie o 360 stopni, nie musimy już sięgać głęboko na tył wysokiej zabudowy, aby znaleźć to czego potrzebujemy. Na ekspozycji w Poznaniu goście mogli zobaczyć system Turn Motion z dwoma półkami, ale dostępne są również wersje jednopółkowe. "Modnie i wygodnie" - tak często komentowano rozwiązania, w nowej kolorystyce, a przy obrotnicy ta wygoda była szczególnie doceniana.

Odpowiedzią marki Peka na wciąż popularne tendencje zmierzające do maksymalnego uproszczenia form kuchennej zabudowy, były listwy uchwytowe – ukryte i subtelnie zintegrowane z meblem. Listwy korytkowe do systemów bezuchwytowych w niezwykle modnym i eleganckim, złotym kolorze dodały zaprezentowanej podczas Arena Design zabudowie niezwykłego uroku. Poza listwami korytkowymi w zabudowie zastosowano listwy uchwytowe nakładane w kolorze czarnym oraz kolekcję nowych uchwytów,

Kolejną nowością, z którą mogli zapoznać się goście odwiedzający stoisko marki Peka był system Pleno Plus. Podobnie jak jego poprzednik Pleno – wykończony koszami Fioro, czyli z dodatkiem drewna – cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Obszerne półki pozwalają na przechowywanie poza zapasami żywności również zastawy stołowej i małego AGD. Dzięki temu, że wszystkie półki wysuwają się równocześnie, cała zawartość szafki jest natychmiast widoczna.

Dla przypomnienia o tym, że PEKA to nie tylko rozwiązania do kuchni, na stoisku w Poznaniu pokazaliśmy mały moduł garderobiany. Wykorzystaliśmy w nim system Pecasa z czarnym profilem oraz wspornik z drążkiem na ubrania. Na takim profilu możemy zawieszać różne kombinacje półek i wieszaków, w zależności od naszych potrzeb. A w szufladach pokazaliśmy wyprofilowane wytłoczki na obuwie w dwóch kolorach: szarym i antracytowym. Takie rozwiązanie eliminuje bałagan i umożliwia szybki przegląd obuwia.


Cztery dni na Międzynarodowych Targach Poznańskich były dla nas pełne wrażeń i inspirujących spotkań. Owocne dyskusje po raz kolejny udowodniły, że przemyślane, niezwykle funkcjonalne, a przy tym odpowiadające najnowszym wzorniczym trendom systemy meblowe są absolutnie niezbędne dla współczesnego designu.

POLECANE artykuły

Relacje z wydarzeń
Podsumowanie targów Warsaw Home 2022

Każdej jesieni branża meblarska spotyka się na wydarzeniu branżowym jakim są targi Warsaw Home.

czytaj więcej