ładuję stronę...
MENU
BĄDŹ ECO!

Jak zarządzać kuchnią, aby prowadzić ją w sposób ekologiczny? Wystarczy nie marnować żywności i segregować odpady. Tylko jak nad tym zapanować? Podejście ekologiczne do pracy w kuchni jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów przechowywania produktów, sprawnemu przygotowywaniu posiłków, a przede wszystkim segregacji odpadów. Peka proponuje ergonomiczne rozwiązania, które sprzyjają realizacji podejścia EKO do zarządzania kuchnią, zwłaszcza w obszarze uważanym za najbardziej niewdzięczny, jakim są odpady.

Jeśli jest właściwie dopasowany do potrzeb domowników, praca w kuchni staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna. Prawidłowo dobrany kosz zapewnia maksymalną wygodę w codziennym użytkowaniu. Sortownik odpadów zwykle tworzą duże pojemniki z pokrywami, które są dodatkowym miejscem do przechowywania środków czystości. W zależności od wymagań użytkowników, liczebności domowników i rodzaju odpadów proponujemy odpowiednie systemy. Wybierz jeden z proponowanych przez nas zestawów pojemników lub skompletuj do insywidualnie.

Kolejną propozycją jest OEKO UNIVERSAL - system, który elastycznie dopasowuje się do potrzeb domowników. Mamy do dyspozycji możliwość indywidualnej regulacji wysokości do wartości 30 mm, bez konieczności używania narzędzi. Kosz może być umieszczony na dnie wyciąganej szuflady, pokrytej łatwą do utrzymania w czystości matą antypoślizgową. Stabilna metalowa przegroda panelu, który rozdziela i utrzymuje na miejscu poszczególne kosze, posiada dodatkowe miejsce na dołączenie pojemników o objętości 6 l i 1,2 l. Panel z umiejscowieniem kątowym koszy zapewnia stabilne trzymanie pojemników o objętości 40 l i 17 l zapobiegając ich przesuwaniu, nawet jeśli są zapełnione. Oeko Universal to zestaw koszy, który może być stosowany do każdej szuflady o głębokości powyżej 450 mm.

Badania wykazały, że kosz na śmieci jest najczęściej używanym elementem wyposażenia kuchni, korzystamy z niego co najmniej kilkanaście razy w ciągu dnia. 

A co w przypadku, kiedy mamy do dyspozycji szafkę z otwarciem skrzydłowym? Wówczas doskonałym rozwiązaniem jest Müllboy . Duży, okrągły i praktyczny kosz na śmieci może być łatwo zamontowany zarówno na drzwiach prawych jak i lewych po wewnętrznej stronie. Kosz o objętości 40 l wyposażony jest w obręcz, która utrzymuje odpadki w środku i zapobiega wypadaniu. Pojemnik wymaga przestrzeni w szafce o szerokości min 462 mm. Dodatkowo można rozbudować system o dodatkowe udogodnienie w postaci uchwytu na szczotkę i szufelkę, który można zamontować w szafce o szerokości 600 mm.

Systemy koszy na śmieci, jakie oferujemy mają dodatkową zaletę – umożliwiają przechowywanie przedmiotów służących do utrzymywania czystości, jak na przykład tabletki i sól do zmywarki, butelki i pojemniki z chemią domową, szczotki, szufelki i ściereczki w ramach systemu koszy na śmieci. Kuwetki o pojemności 3 lub 6 litrów są doskonałym miejscem np. na przechowywanie butelek. Solidna stalowa pokrywa również zapewnia mnóstwo miejsca na rozmieszczenie różnych akcesoriów czyszczących. Antypoślizgowa mata lub wytłoczka stabilizująca, które można wyłożyć na dno szuflady, zapobiegają przesuwaniu i przewracaniu się drobnych przedmiotów.

Udowodniliśmy, że kosze i systemy segregacji odpadów mogą być niespotykanie funkcjonalne, ale na tym nie poprzestajemy. Uważamy, że powinny być również estetyczne – dlatego proponujemy bardzo modny antracytowy kolor, który doskonale komponuje się w każdym wnętrzu. Szarości są nie tylko dyskretne i neutralne, ale również eleganckie.

Przygotowywanie posiłków to kreatywne i ciekawe zajęcie. Efekty cieszą nie tylko podniebienia, ale również oczy domowników. Zazwyczaj obok smakowitych dań produkujemy sporo odpadów. Zadbajmy o niezbędny element kuchni, jakim jest kosz, do którego można „produkty uboczne” kulinarnych dokonań uprzątnąć, najlepiej od razu, aby nie przeszkadzały w dalszej pracy i nie psuły efektów. Kosze na śmieci, sortowniki na odpady umożliwią nam nie tylko zadbanie o porządek w kuchni, ale również o ekologię z korzyścią dla środowiska naturalnego.


POLECANE artykuły