ładuję stronę...
MENU
BLACK
AND WHITE

Biała kuchnia to swego rodzaju klasyk, kanon, który niezależnie od trendów zawsze będzie funkcjonować we wnętrzach. O jej zaletach i popularności pisaliśmy już w artkule „Zabujani w bieli”. W roku 2018 pojawia się jednak nowy trend urozmaicania białego wnętrza czarnymi dodatkami, czyli przełamywanie wszechogarniającej, dla niektórych „szpitalnej” aury kontrastującymi elementami. Tym samym styl black and white zaczyna wkraczać do wnętrz.

W 2018 roku pojawiają się w coraz większym stopniu elementy wykończeniowe w kolorze czarnym (szczególnie matowym!). Oznacza to m.in. czarne ramy mebli, a zwłaszcza mniejsze szafki, czy stoliki są czarne, ale również dotyczy to całych czarnych kuchni – frontów mebli kuchennych i to zarówno w przypadku małych pomieszczeń, jak i dużych. Bardzo często wykorzystywane są w tym przypadku szklane drzwi szafek, zwłaszcza górnych, natomiast fronty szafek podblatowych wykonywane są z płyt MDF, a w wersji glamour, bardziej prestiżowej z czarnego drewna egzotycznego. Warto zaznaczyć, że styl black and white bardziej odpowiada kuchni w wersji glamour niż minimalistycznej, buduje bowiem silny kontrast kolorystyczny.

W przypadku czarnej zabudowy kuchennej warto zaznaczyć, że pozostałe elementy wystroju zawsze są jasne, dzięki temu czarne elementy nie przytłaczają optycznie wnętrza, lecz ciekawie je dynamizują. W przypadku koloru czarnego na co dzień lepiej sprawdzają się matowe powierzchnie – zabrudzenia są na nich mniej widoczne. Jednym z elementów, które zazwyczaj są czarne, niezależnie od koloru pozostałych elementów w kuchni to fronty piekarników, płyty kuchenek indukcyjnych, a zdarza się że również moduł ekspresu do kawy zwłaszcza w przypadku, gdy jest wbudowany w szafkę wysoką. W stylu black and white czarne może być np. zlew kuchenny, a kiedy wykonany jest z czarnego granitu – dodaje jeszcze więcej elegancji i prestiżu wnętrzu. Granit to element naturalny, solidny kamień, niemalże niezniszczalny.

Czarne elementy, w jakie możemy wyposażyć kuchnię to m.in. wnętrza szafek, czy szuflad. Maty antypoślizgowe spełniają nie tylko funkcje zabezpieczające przed przesuwaniem się przedmiotów przechowywanych we wnętrzu szafek, ale mogą również stanowić dyskretny element nowoczesnego designu – podobnie jak grafitowe, czarne niemal wkłady do szuflad Exzellent.

Jednym z przykładów jak można zaprojektować niesłychanie elegancki salon w stylu black and white jest zastosowanie szafki Climber. To niezwykle elegancka szafka z frontem wykonanym ze szklanych paneli w kolorze czarnym lub białym. Front może być wprawiony w ruch jednym dotknięciem ręki przycisku umieszczonego pod korpusem. Panele podnoszą się do góry tworząc atrakcyjną wizualnie, szklaną żaluzję. Climber dostępny jest w czterech wariantach kolorystycznych, jednak do salonu w stylu B&W idealna będzie czarna wersja tej przepięknej i efektownej szafki. Z kolei w łazience doskonale sprawdzi się system Climber w białym kolorze.

Modułowy i bardzo ergonomiczny system Smartcube umożliwia indywidualne dopasowanie półek do własnych potrzeb. Industrialny charakter, nowoczesny styl i geometryczna forma zdecydowanie go wyróżniają. W zależności od preferencji może być zaprojektowany w kuchni, salonie, jadalni, korytarzu, czy łazience. Ramy wykonane mogą być na przykład w eleganckiej czerni, która doda elegancji każdemu pomieszczeniu.


POLECANE artykuły

Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej
Trendy
Za kurtyną

Niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący.. Tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej