ładuję stronę...
MENU
JAK PANDEMIA
ZMIENIŁA NASZĄ PRACĘ?

Kiedy w 2017 roku pisaliśmy o pracy w domu, jak alternatywie do pracy biurowej i urządzaniu domowego biura, nie przypuszczaliśmy, że to zagadnienie obejmie nie tylko architektów, projektantów czy freelancerów, ale wszystkich pracowników biurowych. Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć, ale pewne elementy pojawiały się już wcześniej. Jakie? O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

Praca w domu stała się już faktem. Do tego stopnia, że teraz to deweloperzy budujący przestrzenie biurowe i zarządzający nimi specjaliści myślą nad tym jak zmienia się ta przestrzeń, dotychczas dedykowana wyłącznie do pracy. Ale i przed pracownikami, którzy od zeszłego roku więcej czasu pracują w domu stoi duże wyzwanie – jak efektywnie pracować z domu i nie być przemęczonym. Zwłaszcza, że na początku marca minął dokładnie rok, odkąd pracujemy na home office i nie brak informacji o tym, że Polacy nie mają odpowiednich warunków do pracy w domu, uskarżają się na brak energii, osłabienie wzroku, bóle pleców, bóle głowy – statystyki mówią, że może to dotyczyć nawet 60% pracowników zdalnych. Jak temu zaradzić?

Według danych z badania Fellowes Polska za rok 2020 3 na 4 respondentów z Polski (76%) osobiście kupiło wyposażenie domowego biura – średnio przeznaczyli na ten cel 2514 zł. To oczywiście tylko statystyki, ale co możemy zaoferować naszym klientom, aby praca zdalna stała się bardziej komfortowa? Zwłaszcza, że aż 82% Polaków deklaruje, że chciałoby pracować w domu długoterminowo, choć zdecydowana większość z nich preferowałoby model hybrydowy, polegający na łączeniu pracy z biura i pracy z domu.

Warto zadbać o biuro w domu, oczywiście pod warunkiem, że mamy miejsce na jego urządzenie. Najlepsza będzie wnęka w większym pomieszczeniu, np. salonie czy dużym pokoju, w której będzie można zainstalować po prostu cały gabinet z szafami na dokumenty i urządzenia biurowe. Idealne systemy do tego to HAWA Folding Concepta – rozsuwane i składane drzwi, za którymi można urządzić biuro, a także półki Extendo. Pisaliśmy o tym szczegółowo m.in. w 2 wydaniu biuletynu Przyjazna Kuchnia (LINK DO BIULETYNU). Tym razem skupimy się na przedstawieniu innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających zachowanie prawidłowej postawy.

Kluczem do rozwiązania problemu związanego z bólem pleców czy kręgosłupa jest dobór właściwego stołu i fotela. Regulowana wysokość blatu to ten czynnik, który umożliwia zachowanie ergonomii – dzięki temu można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej i dostosować wysokość blatu do wzrostu pracującej osoby. Wysokość biurka TM Q70 można regulować w zakresie od 650 mm do około 1250 mm, czyli można podnieść biuro aż o 60 cm w górę. Regulacja wysokości dopasowywana jest za pomocą przycisków umieszczonych w panelu montowanym pod blatem. Płynna regulacja wysokości, umożliwia zmianę pozycji podczas pracy z trybu siedzącego na stojący, zmniejszając ryzyko schorzeń kręgosłupa. Stół z regulowanym blatem przeznaczony do pracy w domu to nowa propozycja dla pracujących z domu. Płynną regulację wysokości w zakresie 66 cm zapewnia wbudowany mechanizm napędowy. Specjalne łożyska ślizgowe zapewniają płynne podnoszenie i opuszczanie wysokości blatu o szerokości 1200-1800 mm.


Praca zdalna zostanie z nami na dłużej, zwłaszcza że ewoluujemy coraz bardziej w kierunku hybrydowego modelu. Warto pamiętać o ergonomicznych rozwiązaniach po to, aby home office był równie efektywny, co standardowa praca w biurze, w firmie.

POLECANE artykuły

Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej