ładuję stronę...
MENU
JAK ZAPROJEKTOWAĆ KUCHNIĘ?
KRYTYKA KULINARNA POLECA

Jeśli myślicie, że to jest banalne, to od razu mówię, że ja też tak myślałam. Dopóki nie dotarło do mnie z czym właściwie się próbuję zmierzyć. Kuchnia to w urządzeniu najdroższe pomieszczenie w domu, do tego najrzadziej remontowane. Kuchnię robi się na lata. Dlatego warto poświęcić jej znacznie więcej uwagi.

Magda, autorka bloga Krytyka Kulinarna szukała pomysłu na idealną kuchnię. Początkowo zadanie wydało jej się banalne i dopiero po jakimś czasie dotarło do niej z czym usiłuje się zmierzyć. Od poszukiwania idei tak naprawdę cała przygoda się zaczęła, bo nieodłącznym etapem realizacji kuchni jest oczywiście projekt, wykonanie, wybór mebli i sprzętu AGD. I w tym momencie Magda nieoczekiwanie trafiła na kłodę rzuconą jej pod nogi przez wykonawcę, który wypowiedział sakramentalne słowa: „Nie da się”. Naprawdę?

Z pomocą zupełnie nieoczekiwanie przyszła projektantka firmy Chobot - Weronika, która tak naprawdę miała zająć się doposażeniem Salonu. Spotkanie obu Pań było jednak tak twórcze i efektywne, że Magda postanowiła zaufać Weronice w kwestii stworzenia idealnej kuchni. Projektantka zdjęła z właścicielki mieszkania ogrom pracy związanej z zaprojektowaniem i urządzeniem kuchni. Obie Pani gościliśmy w naszym Showroomie w Warszawie. Magda napisała na swoim blogu wprost: „Weronika (przyp. Red.) zabrała mnie do salonu Peki, w którym wpadłam w amok, jak dziecko w sklepie z cukierkami (to będą prawdopodobnie najlepiej zagospodarowane szafki w tej części galaktyki)” Czy moglibyśmy sobie wymarzyć lepszą opinię od autorki jednego z najbardziej opiniotwórczych blogów na temat dobrej kuchni i jedzenia?

Jak pisze Magda z naszymi systemami udało jej się stworzyć kuchnię marzeń, choć nie była to łatwa praca. Jakie systemy wybrała? Za kryterium wyboru przyjęła sposób przechowywania i system w szafkach. Według niej funkcjonalna kuchnia oznacza idealne przechowywanie produktów, talerzy, przypraw i innych niezbędnych gadżetów. Wyposażenie szafek w specjalne systemy, takie jak: LE MANS czy winda IMOVE zapewnia jej funkcjonalność, której poszukuje. To rozwiązanie znalazło ciekawe zastosowanie w kuchni Magdy, ale teraz jeszcze nie zdradzimy wszystkiego. Niemniej wszystkie te systemy ułatwiają dostęp w trudnych miejscach oraz porządek. Dzięki temu zawsze wiadomo, gdzie co znajduje się w kuchni.

Zapraszamy do śledzenia efektów urządzania idealnej kuchni na blogu Krytyka Kulinarna. Już wkrótce pojawią się tam nowe wpisy na ten temat i my również napiszemy więcej ciekawostek!


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
KUCHNIA KOMPAKTOWA, CZYLI MINIMUM KUCHNI MAKSIMUM WYGODY

Kuchnia kompaktowa to idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało miejsca na jej aranżację. Rozwiązania, które są do niej przeznaczone muszą być niesłychanie praktyczne.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Projektowanie kuchni w zależności od potrzeb domowników

Kuchnia to pomieszczenie niezbędne w każdym wnętrzu, niezależnie od jego wielkości. Co więcej, jest to pomieszczenie, które odwiedzamy najczęściej w ciągu dnia. Warto zatem dać sobie czas, aby dobrze ją zaplanować i solidnie wykonać. W efekcie będziemy cieszyć się funkcjonalnymi rozwiązaniami, które ułatwiają nam pracę i chętnie spędzać w niej czas.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia

Największą zaletą przechowywania zapasów w jednym miejscu jest łatwość odnajdywania potrzebnych produktów, bez straty czasu na poszukiwania. Dobrze zorganizowany system szafek pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej