ładuję stronę...
MENU
JEDZMY W KUCHNI,
CZYLI JAK FUNKCJONALNIE URZĄDZIĆ
JADALNIE W KUCHNI

Współczesne kuchnie często pełnią także rolę jadalni. Wbrew pozorom takie wielozadaniowe wnętrza mogą być funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Podpowiadamy, jak zaaranżować wygodny kącik jadalniany, który zmieści się nawet w niedużej kuchni. W niewielkich mieszkaniach jadalnia zazwyczaj jest integralną częścią kuchni. Przedstawimy kilka rozwiązań, które pozwolą wygodnie urządzić taką przestrzeń.

Pierwszym z nich jest mechanizm blatu TOP FLEX , który stanowi pomysłową alternatywę dla samodzielnego stołu. Dzięki niemu zaaranżujemy jadalnię nawet w bardzo małej kuchni. Nieużywany pozostaje schowany w zabudowie kuchennej i ukryty za frontem szuflady. Tym samym nie utrudnia poruszania się oraz pozwala zachować jednolity wygląd mebli. Po wysunięciu blat zastępuje stół kuchenny oraz powiększa przestrzeń roboczą. Blat jest zbudowany z dwóch części o łącznej długości 810 mm i szerokości w przedziale 450-900mm.

Innym rozwiązaniem przeznaczonym do niewielkich kuchni jest system ergoAGENTmono, czyli stół na jednej nodze przymocowywany do ściany lub mebli. Posiada on mechanizm o regulowanej wysokości od 655 do 1115 mm. Regulacja jest szybka i niekłopotliwa – pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji.

​​

ErgoAGENTmono zastępuje standardowy stół kuchenny, powiększa przestrzeń blatu roboczego, a nawet może służyć jako biurko do odrabiania lekcji przez najmłodszych domowników. Z jego pomocą wyznaczymy również granicę między otwartą kuchnią a salonem.

Przy tym system ergoAGENTmono jest ergonomiczny i świetnie wpisuje się w wymagania niewielkiej kuchni. Będzie on niezastąpiony podczas szybkich, porannych śniadań. Ponadto sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu - jedząc możemy towarzyszyć osobie przygotowującej posiłek.

 

Odpowiednikiem ergoAGENTmono, dedykowanym większym przestrzeniom, jest system ergoAGENTtwin. Składa się on z dużego stelaża na dwóch nogach o regulowanej pneumatycznie wysokości (zakres od 655 do 1155 mm). Maksymalne wymiary blatu wynoszą 1800 x 800 mm, dzięki czemu można przy nim wygodnie zasiąść co najmniej sześć osób. To rozwiązanie sprawdzi się w dużych kuchniach, również tych otwartych na salon. 


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
KUCHNIA KOMPAKTOWA, CZYLI MINIMUM KUCHNI MAKSIMUM WYGODY

Kuchnia kompaktowa to idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało miejsca na jej aranżację. Rozwiązania, które są do niej przeznaczone muszą być niesłychanie praktyczne.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Projektowanie kuchni w zależności od potrzeb domowników

Kuchnia to pomieszczenie niezbędne w każdym wnętrzu, niezależnie od jego wielkości. Co więcej, jest to pomieszczenie, które odwiedzamy najczęściej w ciągu dnia. Warto zatem dać sobie czas, aby dobrze ją zaplanować i solidnie wykonać. W efekcie będziemy cieszyć się funkcjonalnymi rozwiązaniami, które ułatwiają nam pracę i chętnie spędzać w niej czas.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Zapasy, czyli Twoja podręczna spiżarnia

Największą zaletą przechowywania zapasów w jednym miejscu jest łatwość odnajdywania potrzebnych produktów, bez straty czasu na poszukiwania. Dobrze zorganizowany system szafek pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Jak zaprojektować kuchnię? Krytyka kulinarna poleca

Magda, autorka bloga Krytyka Kulinarna szukała pomysłu na idealną kuchnię. Z naszymi systemami udało jej się stworzyć kuchnię marzeń, choć nie była to łatwa praca. Jakie systemy wybrała?

czytaj więcej