ładuję stronę...
MENU
JEDZMY W KUCHNI,
CZYLI JAK FUNKCJONALNIE URZĄDZIĆ
JADALNIE W KUCHNI

Współczesne kuchnie często pełnią także rolę jadalni. Wbrew pozorom takie wielozadaniowe wnętrza mogą być funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu. Podpowiadamy, jak zaaranżować wygodny kącik jadalniany, który zmieści się nawet w niedużej kuchni. W niewielkich mieszkaniach jadalnia zazwyczaj jest integralną częścią kuchni. Przedstawimy kilka rozwiązań, które pozwolą wygodnie urządzić taką przestrzeń.

Pierwszym z nich jest mechanizm blatu TOP FLEX , który stanowi pomysłową alternatywę dla samodzielnego stołu. Dzięki niemu zaaranżujemy jadalnię nawet w bardzo małej kuchni. Nieużywany pozostaje schowany w zabudowie kuchennej i ukryty za frontem szuflady. Tym samym nie utrudnia poruszania się oraz pozwala zachować jednolity wygląd mebli. Po wysunięciu blat zastępuje stół kuchenny oraz powiększa przestrzeń roboczą. Blat jest zbudowany z dwóch części o łącznej długości 810 mm i szerokości w przedziale 450-900mm.

Innym rozwiązaniem przeznaczonym do niewielkich kuchni jest system ergoAGENTmono, czyli stół na jednej nodze przymocowywany do ściany lub mebli. Posiada on mechanizm o regulowanej wysokości od 655 do 1115 mm. Regulacja jest szybka i niekłopotliwa – pociągnięcie dźwigni wywołuje ruch w górę lub w dół do wybranej pozycji.

​​

ErgoAGENTmono zastępuje standardowy stół kuchenny, powiększa przestrzeń blatu roboczego, a nawet może służyć jako biurko do odrabiania lekcji przez najmłodszych domowników. Z jego pomocą wyznaczymy również granicę między otwartą kuchnią a salonem.

Przy tym system ergoAGENTmono jest ergonomiczny i świetnie wpisuje się w wymagania niewielkiej kuchni. Będzie on niezastąpiony podczas szybkich, porannych śniadań. Ponadto sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu - jedząc możemy towarzyszyć osobie przygotowującej posiłek.

 

Odpowiednikiem ergoAGENTmono, dedykowanym większym przestrzeniom, jest system ergoAGENTtwin. Składa się on z dużego stelaża na dwóch nogach o regulowanej pneumatycznie wysokości (zakres od 655 do 1155 mm). Maksymalne wymiary blatu wynoszą 1800 x 800 mm, dzięki czemu można przy nim wygodnie zasiąść co najmniej sześć osób. To rozwiązanie sprawdzi się w dużych kuchniach, również tych otwartych na salon. 


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
Systemy przechowywania w małych mieszkaniach

Średnio w Unii Europejskiej na osobę przypada 41,7 m2 mieszkania, w Polsce natomiast tylko - 27 m2. To, w czym zdecydowanie ustępujemy krajom rozwiniętym, to rozmiar lokum. Aż jedna trzecia mieszkań w Polsce ma powierzchnię mniejszą od 50 m2. Co z tego wynika dla projektantów i architektów wnętrz?

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej