ładuję stronę...
MENU
KUCHNIA JAK SALON

Szybkie tempo współczesnego życia sprawia, że w coraz większym stopniu przywiązujemy wagę do funkcjonalności mebli w kuchni i jej aranżacji. Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna. Jeśli miejsce na to pozwala można zastosować nie tylko wysoką zabudowę, ale również zaprojektować niezwykle funkcjonalną wyspę kuchenną.

Coraz częściej w aranżacjach kuchennych pojawia się układ, w którym występuje zabudowa z wysokich szaf, które pełnią rolę spiżarni oraz wyspa, na której przygotowywane są posiłki. Elementem wysokiej zabudowy jest nie tylko lodówka, ale również wyciąg TANDEM - pakowne cargo, w którym zmieści się wiele produktów i naczyń. Wystarczy lekko otworzyć front szafki w takiej spiżarni, a półki same wyjeżdżają do przodu.

W każdej, nawet najmniejszej kuchni znajduje się przynajmniej kilka garnków, patelni i rondli. Ich przechowywanie zawsze sprawie pewien kłopot z powodu ich kształtu, zajmują bowiem dużo miejsca. Świetnym rozwiązaniem, które ułatwia przechowywanie dużych naczyń jest system Le Mans. Jego kształt przypomina słynny tor wyścigowy, stąd jego nazwa. Jednocześnie ten niespotykany i oryginalny kształt zapewnia całkowicie płynny wysuw każdej półki na zewnątrz i łatwy dostęp do zawartości. Wystarczy lekko wysunąć półkę z osobna na zewnątrz szafki i mieć garnki na wyciągnięcie ręki.

Współczesna kuchnia to już nie jest wyłącznie strefa robocza, w której pracujemy nad codziennym przygotowywaniem posiłków. To również nasz salon, wizytówka domu, która może i powinna być naszą dumą. Prawdą jest bowiem, ze w kuchni spędzamy tak naprawdę mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując posiłki, ale również rozmawiając, czy po prostu spędzając czas z rodziną. Dlatego warto zadbać, aby kuchnia była jak salon – funkcjonalna i jednocześnie piękna.  

Systemy wysuwne są tak praktyczne, że korzysta się z nich również w przypadku szafek podblatowych. Produktem stosunkowo mało znanym, ale niezwykle funkcjonalnym jest wyciąg COOKING AGENT. Zwykle jest lokalizowany obok płyty kuchennej, ponieważ najczęściej korzystamy z niego podczas gotowania. Pozwala zebrać wszystko, co niezbędne w jednym miejscu – przyprawy, butelki z octem i oliwą, deski do krojenia i najróżniejsze przybory kuchenne.

Wyciąg PLENO pełni rolę praktycznej spiżarni, którą można swobodnie wysunąć z szafki z frontem na zawiasie. Automatycznie wysuwane półki, których dno pokryte jest antypoślizgową matą, w momencie otwarcia zatrzymują się płynnie przed szafką, dzięki czemu naczynia i produkty nie przewracają się.

Nowatorskie i funkcjonalne systemy przechowywania, takie jak DISPENSA ułatwiają utrzymanie porządku. Jest to niezwykle pojemny system cargo, który zapewnia doskonałą widoczność i dostęp do zawartości z obu stron. DISPENSA może być wyposażona w system pojemników Youboxx, które można dostosować do indywidualnych upodobań i tak dobrać poszczególne elementy, aby jak najlepiej nam odpowiadały.

Pólki EXTENDO to z kolei bardzo praktyczne rozwiązanie, które z powodzeniem można stosować nie tylko w kuchni, ale również w salonie czy garderobie. Tym samym wykraczamy już poza wyspecjalizowane systemy dedykowane głównie do kuchni, a wkraczamy na teren salonu.


Współczesna kuchnia to już nie jest wyłącznie strefa robocza, w której pracujemy nad codziennym przygotowywaniem posiłków. To również nasz salon, wizytówka domu, która może i powinna być naszą dumą. Prawdą jest bowiem, ze w kuchni spędzamy tak naprawdę mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując posiłki, ale również rozmawiając, czy po prostu spędzając czas z rodziną. Dlatego warto zadbać, aby kuchnia była jak salon – funkcjonalna i jednocześnie piękna.

POLECANE artykuły

Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej
Trendy
Za kurtyną

Niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący.. Tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej
Trendy
Kamień – papier - nożyce

Kuchnie bez wątpienia są opanowane przez trzech muszkieterów, czyli drewno, kamień i stal. Materiały te łączone są w większości projektów, a wszystkie elementy ze sobą harmonizują tworząc jedność.

czytaj więcej