ładuję stronę...
menu
KUCHNIA JAK SALON

Szybkie tempo współczesnego życia sprawia, że w coraz większym stopniu przywiązujemy wagę do funkcjonalności mebli w kuchni i jej aranżacji. Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna. Jeśli miejsce na to pozwala można zastosować nie tylko wysoką zabudowę, ale również zaprojektować niezwykle funkcjonalną wyspę kuchenną.

Coraz częściej w aranżacjach kuchennych pojawia się układ, w którym występuje zabudowa z wysokich szaf, które pełnią rolę spiżarni oraz wyspa, na której przygotowywane są posiłki. Elementem wysokiej zabudowy jest nie tylko lodówka, ale również wyciąg TANDEM - pakowne cargo, w którym zmieści się wiele produktów i naczyń. Wystarczy lekko otworzyć front szafki w takiej spiżarni, a półki same wyjeżdżają do przodu.

W każdej, nawet najmniejszej kuchni znajduje się przynajmniej kilka garnków, patelni i rondli. Ich przechowywanie zawsze sprawie pewien kłopot z powodu ich kształtu, zajmują bowiem dużo miejsca. Świetnym rozwiązaniem, które ułatwia przechowywanie dużych naczyń jest system Le Mans. Jego kształt przypomina słynny tor wyścigowy, stąd jego nazwa. Jednocześnie ten niespotykany i oryginalny kształt zapewnia całkowicie płynny wysuw każdej półki na zewnątrz i łatwy dostęp do zawartości. Wystarczy lekko wysunąć półkę z osobna na zewnątrz szafki i mieć garnki na wyciągnięcie ręki.

Współczesna kuchnia to już nie jest wyłącznie strefa robocza, w której pracujemy nad codziennym przygotowywaniem posiłków. To również nasz salon, wizytówka domu, która może i powinna być naszą dumą. Prawdą jest bowiem, ze w kuchni spędzamy tak naprawdę mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując posiłki, ale również rozmawiając, czy po prostu spędzając czas z rodziną. Dlatego warto zadbać, aby kuchnia była jak salon – funkcjonalna i jednocześnie piękna.  

Systemy wysuwne są tak praktyczne, że korzysta się z nich również w przypadku szafek podblatowych. Produktem stosunkowo mało znanym, ale niezwykle funkcjonalnym jest wyciąg COOKING AGENT. Zwykle jest lokalizowany obok płyty kuchennej, ponieważ najczęściej korzystamy z niego podczas gotowania. Pozwala zebrać wszystko, co niezbędne w jednym miejscu – przyprawy, butelki z octem i oliwą, deski do krojenia i najróżniejsze przybory kuchenne.

Wyciąg PLENO pełni rolę praktycznej spiżarni, którą można swobodnie wysunąć z szafki z frontem na zawiasie. Automatycznie wysuwane półki, których dno pokryte jest antypoślizgową matą, w momencie otwarcia zatrzymują się płynnie przed szafką, dzięki czemu naczynia i produkty nie przewracają się.

Nowatorskie i funkcjonalne systemy przechowywania, takie jak DISPENSA ułatwiają utrzymanie porządku. Jest to niezwykle pojemny system cargo, który zapewnia doskonałą widoczność i dostęp do zawartości z obu stron. DISPENSA może być wyposażona w system pojemników Youboxx, które można dostosować do indywidualnych upodobań i tak dobrać poszczególne elementy, aby jak najlepiej nam odpowiadały.

Pólki EXTENDO to z kolei bardzo praktyczne rozwiązanie, które z powodzeniem można stosować nie tylko w kuchni, ale również w salonie czy garderobie. Tym samym wykraczamy już poza wyspecjalizowane systemy dedykowane głównie do kuchni, a wkraczamy na teren salonu.


Współczesna kuchnia to już nie jest wyłącznie strefa robocza, w której pracujemy nad codziennym przygotowywaniem posiłków. To również nasz salon, wizytówka domu, która może i powinna być naszą dumą. Prawdą jest bowiem, ze w kuchni spędzamy tak naprawdę mnóstwo czasu, nie tylko przygotowując posiłki, ale również rozmawiając, czy po prostu spędzając czas z rodziną. Dlatego warto zadbać, aby kuchnia była jak salon – funkcjonalna i jednocześnie piękna.

POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej