ładuję stronę...
menu
MODUŁY MEDIUM

Kuchenna zabudowa to głównie szafki niskie i szuflady zlokalizowane pod blatem roboczym oraz bardzo modne od lat wysokie zabudowy, sięgające niekiedy sufitu. Warto jednak pamiętać, że istnieje też możliwość zastosowania szafek w rozmiarze medium, czyli takich, których wysokość zaczyna się od 90 cm. Świetnie sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można zrealizować zabudowy wysokiej, a zależy nam na optymalnym wykorzystaniu posiadanej przestrzeni.

Szafki medium otwierają również całkiem nowe możliwości projektowe. Szafki takie stanowią też idealne rozwiązanie w przypadku zabudowy półwyspowej, przy pomocy której chcielibyśmy wyraźniej zaznaczyć granice między otwartą kuchnią i salonem, bo dzięki podwyższonej wysokości rozgardiasz na blatach nie będzie widoczny. W zabudowie w rozmiarze medium można zastosować nowoczesne systemy firmy Peka: TANDEM, DISPENSA, CONVOY oraz LEMANS.

CONVOY Premio spełnia wszystkie oczekiwania stawiane przed nowoczesnym systemem przechowywania. Zapewnia dobrze zorganizowaną przestrzeń do gromadzenia różnorodnych produktów spożywczych, umożliwia swobodny wgląd i dostęp do zawartości szafki, a dzięki łatwej regulacji półek i podwójnemu wyhamowaniu jest przyjazny w codziennym użytkowaniu. To, że półki maja płynnie regulowana wysokość ma kluczowe znaczenie dla optymalnego wykorzystania miejsca. Użytkownik może w prosty sposób zmienić wysokość półki, tka jak chce i kiedy chce, na przykład, by dopasować ich wysokość do opakowań przechowywanych produktów.

Zabudowa kuchenna obecnie przyjęła rolę strefy zapasów. W nowoczesnej spiżarni sprawdza się wysuwane cargo DISPENSA. Przy modułach medium na czterech półkach zmieszczą się wszystkie produkty, nawet ciężkie butelki i puszki. Systemy zamontowane w wysokich szafkach zapewniają łatwy wgląd i dostęp do żywności.

Narożny system Le Mans łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z innowacyjnym, a jednocześnie zaskakująco prostym sposobem wysuwania półek na zewnątrz. Półki działają przy tym niezależnie od siebie, dzięki czemu wystarczy jeden ruch, by z szafki wydobyć tylko te przedmioty i artykuły, które są nam potrzebne - nawet jeśli są one umieszczone bardzo głęboko. Przezroczysta powłoka antypoślizgowa na dnie półek zapobiega przemieszczaniu się zawartości. W szafce wysokiej lub medium można zaplanować system Le Mans z większą liczbą poziomów niż przy standardowym narożniku pod blatem, gdzie mieszczą się tylko dwie półki.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F