ładuję stronę...
MENU
MODUŁY MEDIUM

Kuchenna zabudowa to głównie szafki niskie i szuflady zlokalizowane pod blatem roboczym oraz bardzo modne od lat wysokie zabudowy, sięgające niekiedy sufitu. Warto jednak pamiętać, że istnieje też możliwość zastosowania szafek w rozmiarze medium, czyli takich, których wysokość zaczyna się od 90 cm. Świetnie sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie można zrealizować zabudowy wysokiej, a zależy nam na optymalnym wykorzystaniu posiadanej przestrzeni.

Szafki medium otwierają również całkiem nowe możliwości projektowe. Szafki takie stanowią też idealne rozwiązanie w przypadku zabudowy półwyspowej, przy pomocy której chcielibyśmy wyraźniej zaznaczyć granice między otwartą kuchnią i salonem, bo dzięki podwyższonej wysokości rozgardiasz na blatach nie będzie widoczny. W zabudowie w rozmiarze medium można zastosować nowoczesne systemy firmy Peka: TANDEM, DISPENSA, CONVOY oraz LEMANS.

CONVOY Premio spełnia wszystkie oczekiwania stawiane przed nowoczesnym systemem przechowywania. Zapewnia dobrze zorganizowaną przestrzeń do gromadzenia różnorodnych produktów spożywczych, umożliwia swobodny wgląd i dostęp do zawartości szafki, a dzięki łatwej regulacji półek i podwójnemu wyhamowaniu jest przyjazny w codziennym użytkowaniu. To, że półki maja płynnie regulowana wysokość ma kluczowe znaczenie dla optymalnego wykorzystania miejsca. Użytkownik może w prosty sposób zmienić wysokość półki, tka jak chce i kiedy chce, na przykład, by dopasować ich wysokość do opakowań przechowywanych produktów.

Zabudowa kuchenna obecnie przyjęła rolę strefy zapasów. W nowoczesnej spiżarni sprawdza się wysuwane cargo DISPENSA. Przy modułach medium na czterech półkach zmieszczą się wszystkie produkty, nawet ciężkie butelki i puszki. Systemy zamontowane w wysokich szafkach zapewniają łatwy wgląd i dostęp do żywności.

Narożny system Le Mans łączy w sobie wysoki stopień wykorzystania przestrzeni z innowacyjnym, a jednocześnie zaskakująco prostym sposobem wysuwania półek na zewnątrz. Półki działają przy tym niezależnie od siebie, dzięki czemu wystarczy jeden ruch, by z szafki wydobyć tylko te przedmioty i artykuły, które są nam potrzebne - nawet jeśli są one umieszczone bardzo głęboko. Przezroczysta powłoka antypoślizgowa na dnie półek zapobiega przemieszczaniu się zawartości. W szafce wysokiej lub medium można zaplanować system Le Mans z większą liczbą poziomów niż przy standardowym narożniku pod blatem, gdzie mieszczą się tylko dwie półki.


POLECANE artykuły

Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej
Trendy
Za kurtyną

Niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący.. Tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

czytaj więcej