ładuję stronę...
menu
W STYLU GLAMOUR
BĄDŹ JAK MARILYN MONROE
​​

Styl glamour we wnętrzarstwie to obecnie jeden z gorących trendów. Glamour to styl eklektyczny, łączący często bardzo różne, odległe przedmioty. To styl bogaty, dla wielu kojarzący się z przesadą, jednak dawkowany z umiarem może być interesujący. Aranżacje w stylu glamour są jak Marylin Monroe, łączą w sobie luksus i zmysłowość z lekkością i odrobiną humoru. 

To co wyróżnia mieszkanie w stylu glamour to wszechobecny blask. Świetlne refleksy są w nim wszechobecne, mogą to być błyszczące tkaniny, kryształowe wiszące żyrandole, błyszczące bądź metalowe fronty mebli, duże lustra, chromowana stal, metalowe wykończenia mebli czy szkło. Wysoki połysk i blask to jedna z cech charakteryzujących glamour i luksus, w końcu to właśnie Marylin Monroe powiedziała, że „Diamenty to jedyni przyjaciele kobiety”. A jeśli blask jest wyznacznikiem stylu glamour warto zadbać o to, aby systemy wyposażenia szafek również miały go sporo.

Mnóstwo blasku mają chromowane elementy wyposażenia szafek. Prym wiodą tutaj trzy systemy: CONVOY , TANDEM i DISPENSA . Te rozwiązania dedykowane są w szczególności do wysokiej zabudowy, zatem już ich rozmiar jest adekwatny do dobrze widzianego w stylu glamour rozmachu. System Convoy Centro to ekskluzywne rozwiązanie do wysokiej zabudowy typu cargo, które zapewnia błyskawiczny wgląd do wnętrza szafki, przejrzystość i dostęp z dwóch stron. Convoy Lavido natomiast jest uniwersalnym rozwiązaniem, które umożliwia pełne wysunięcie zawartości na zewnątrz i dostęp z trzech stron. Convoy Premio z kolei to system, który wraz z otwarciem szafki wyjeżdża do przodu. Wszystkie trzy charakteryzuje nie tylko duży rozmiar, ale również nowoczesny i elegancki styl, który łączy blask chromu i szkła. Kosze w linii Arena Classic czy Arena Style mają chromowane elementy, które są nie tylko trwałe, ale również błyszczą w kuchni. Kosze, które mają szklane barierki połączone z chromowaną stalą to wręcz kwintesencja stylu glamour – taka szafka łączy w sobie zarówno rozmach, jak i błyszczące wykończenia.

TANDEM to kolejny system dedykowany przede wszystkim do wysokiej zabudowy, o którym można powiedzieć, że jest obszerną i na swój sposób wysmakowaną spiżarnią, gdzie możliwe jest przechowywanie nawet znacznej ilości zapasów żywności. Jest to bardzo pojemne cargo, otwierane jak lodówka. Jeden ruch ręki wystarczy, aby mieć dostęp do wszystkich produktów, ponieważ w momencie otwarcia tylne półki przesuwają się do przodu. System Tandem wyposażony w błyszczące chromowane kosze to idealny przykład ergonomicznego rozwiązania w stylu glamour.

DISPENSA z kolei świetnie sprawdzi się, kiedy trzeba zagospodarować wysokie wąskie wnęki, ale równie dobrze radzi sobie ze standardową szerokością modułu szafki. To praktyczne rozwiązanie również może dodać blasku kuchni, dzięki temu, że półki wykończone są chromem i szkłem.

 

Niebywałej elegancji dodają kuchni systemy do szafek narożnych wyposażone w chromowane półki – takie jak np. LE MANS czy MAGIC CORNER . Ergonomiczne rozwiązania, które nie tylko doskonale zagospodarowują narożniki, ale jednocześnie utrzymane są w stylu glamour – do luksusowej kuchni wręcz idealne.

Również z pozoru skromne wyciągi podblatowe mogą błyszczeć, przykładem są systemy JUNIOR;, SLIM czy wąski wyciąg dedykowany do wnęk o szerokości 15 cm. Małe jest piękne, a zwłaszcza wyposażone w chromowane, eleganckie elementy wyciągi, które usprawniają organizację przechowywania w szaflach podblatowych.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F