ładuję stronę...
menu
ZA KURTYNĄ

Krocz spokojnie pośród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy... - słynny wiersz zawierający te słowa Max Ehrmann napisał w 1927 roku.

Jak widać niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący. Tym bardziej dziś trudno wyzbyć się uczucia, że tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast i młode pokolenia, chętnie urządza swoje wnętrza w stylu minimalistycznym. W czystej, uporządkowanej przestrzeni pozbawionej niepotrzebnych sprzętów i rozpraszających detali, upatrują oni azylu codziennej gonitwy, natłoku spraw i informacji. Świetnie widać to w kuchni, która wcześniej kojarzyła się z dziesiątkami rzeczy porozstawianych gdzie popadnie. Teraz możemy nad tym bałaganem łatwo zapanować, stosując nowoczesne systemy umożliwiające przechowywanie niezliczonej ilości produktów i kuchennych akcesoriów w sposób bardziej zorganizowany.

Wysokie i niskie carga, wysuwane półki i organizery, narożne systemy obrotowe i magic-cornery, szuflady wyposażone w przegródki i pojemniki porządkujące zawartośc - oferta praktycznych rozwiązań firmy Peka jest niemal nieograniczona. Dzięki nim wszystko odbywa się niczym w teatrze - podczas przygotowywania posiłków na scenie pojawiają się aktorzy, czyli wyłaniające z szuflad i półek produkty naczynia oraz przybory. Po zakończeniu przedstawienia kurtyn opada i bohaterowie spektaklu chowają się za frontami mebli, niczym w teatralnej garderobie. W takiej przestrzeni łatwiej żyć i pracować, łatwiej też podążać zgodnie z zaleceniem Ehrmanna.

O fukncjonalności i wygodzie kuchni decyduje dobór systemów oraz akcesoriów do zabudowy, takich jak: systemy wysokie przeznaczone na zapasy TANDEM , CONVOY CENTRO, systemy podblatowe ułatwiające organizację COOKING AGENT, KITCHEN TOWER, czy systemy narożne z wysuwanymi półkami LE MANS.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F