ładuję stronę...
MENU
ZA KURTYNĄ

Krocz spokojnie pośród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy... - słynny wiersz zawierający te słowa Max Ehrmann napisał w 1927 roku.

Jak widać niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący. Tym bardziej dziś trudno wyzbyć się uczucia, że tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast i młode pokolenia, chętnie urządza swoje wnętrza w stylu minimalistycznym. W czystej, uporządkowanej przestrzeni pozbawionej niepotrzebnych sprzętów i rozpraszających detali, upatrują oni azylu codziennej gonitwy, natłoku spraw i informacji. Świetnie widać to w kuchni, która wcześniej kojarzyła się z dziesiątkami rzeczy porozstawianych gdzie popadnie. Teraz możemy nad tym bałaganem łatwo zapanować, stosując nowoczesne systemy umożliwiające przechowywanie niezliczonej ilości produktów i kuchennych akcesoriów w sposób bardziej zorganizowany.

Wysokie i niskie carga, wysuwane półki i organizery, narożne systemy obrotowe i magic-cornery, szuflady wyposażone w przegródki i pojemniki porządkujące zawartośc - oferta praktycznych rozwiązań firmy Peka jest niemal nieograniczona. Dzięki nim wszystko odbywa się niczym w teatrze - podczas przygotowywania posiłków na scenie pojawiają się aktorzy, czyli wyłaniające z szuflad i półek produkty naczynia oraz przybory. Po zakończeniu przedstawienia kurtyn opada i bohaterowie spektaklu chowają się za frontami mebli, niczym w teatralnej garderobie. W takiej przestrzeni łatwiej żyć i pracować, łatwiej też podążać zgodnie z zaleceniem Ehrmanna.

O fukncjonalności i wygodzie kuchni decyduje dobór systemów oraz akcesoriów do zabudowy, takich jak: systemy wysokie przeznaczone na zapasy TANDEM , CONVOY CENTRO, systemy podblatowe ułatwiające organizację COOKING AGENT, KITCHEN TOWER, czy systemy narożne z wysuwanymi półkami LE MANS.


POLECANE artykuły