ładuję stronę...
MENU
ZA KURTYNĄ

Krocz spokojnie pośród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy... - słynny wiersz zawierający te słowa Max Ehrmann napisał w 1927 roku.

Jak widać niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący. Tym bardziej dziś trudno wyzbyć się uczucia, że tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

Wielu ludzi, zwłaszcza mieszkańcy wielkich miast i młode pokolenia, chętnie urządza swoje wnętrza w stylu minimalistycznym. W czystej, uporządkowanej przestrzeni pozbawionej niepotrzebnych sprzętów i rozpraszających detali, upatrują oni azylu codziennej gonitwy, natłoku spraw i informacji. Świetnie widać to w kuchni, która wcześniej kojarzyła się z dziesiątkami rzeczy porozstawianych gdzie popadnie. Teraz możemy nad tym bałaganem łatwo zapanować, stosując nowoczesne systemy umożliwiające przechowywanie niezliczonej ilości produktów i kuchennych akcesoriów w sposób bardziej zorganizowany.

Wysokie i niskie carga, wysuwane półki i organizery, narożne systemy obrotowe i magic-cornery, szuflady wyposażone w przegródki i pojemniki porządkujące zawartośc - oferta praktycznych rozwiązań firmy Peka jest niemal nieograniczona. Dzięki nim wszystko odbywa się niczym w teatrze - podczas przygotowywania posiłków na scenie pojawiają się aktorzy, czyli wyłaniające z szuflad i półek produkty naczynia oraz przybory. Po zakończeniu przedstawienia kurtyn opada i bohaterowie spektaklu chowają się za frontami mebli, niczym w teatralnej garderobie. W takiej przestrzeni łatwiej żyć i pracować, łatwiej też podążać zgodnie z zaleceniem Ehrmanna.

O fukncjonalności i wygodzie kuchni decyduje dobór systemów oraz akcesoriów do zabudowy, takich jak: systemy wysokie przeznaczone na zapasy TANDEM , CONVOY CENTRO, systemy podblatowe ułatwiające organizację COOKING AGENT, KITCHEN TOWER, czy systemy narożne z wysuwanymi półkami LE MANS.


POLECANE artykuły

Trendy
Zgodnie z trendami antracyt

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów. Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej
Trendy
Kamień – papier - nożyce

Kuchnie bez wątpienia są opanowane przez trzech muszkieterów, czyli drewno, kamień i stal. Materiały te łączone są w większości projektów, a wszystkie elementy ze sobą harmonizują tworząc jedność.

czytaj więcej
Trendy
Nie marnujemy - zero waste z naszymi systemami

Trend Zero Waste, z dnia na dzień, zyskuje coraz więcej zwolenników. Dlatego my również, oferowanymi akcesoriami, dokładamy cegiełkę, aby nie tylko ułatwić codzienne życie, ale przede wszystkim zmniejszyć liczbę marnowanych każdego dnia produktów oraz usprawnić segregację tak dużej ilości produkowanych odpadów.

czytaj więcej