ładuję stronę...
MENU
LATO LAMYKAMY W SŁOIKU A JESIEŃ W BUTELCE,
CZYLI TWOJA PODRĘCZNA SPIŻARNIA

Moje szafki powinny być przygotowane tak, aby mi pomagały w codziennej pracy w kuchni i w zakupach. Jak to możliwe?

Największą zaletą przechowywania zapasów w jednym miejscu jest łatwość odnajdywania potrzebnych produktów, bez straty czasu na poszukiwania. Dobrze zorganizowany system szafek pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. Podczas pracy w kuchni nie musisz cały czas czegoś szukać, a podczas robienia zakupów zyskujesz pewność, że nie kupisz dwa razy tego samego produktu. Najnowsze systemy przechowywania żywności, jakie zostały stworzony przez projektantów z Peki, są bardzo zróżnicowane i łatwo dopasowują się do Twoich potrzeb. Przede wszystkim przechowuj zapasy w centralnym, łatwo dostępnym miejscu, a nie w kilku różnych szafkach rozproszonych na przestrzeni całej kuchni. Pojemna, niemal przepastna szafka wysoka CONVOY LAVIDO to perfekcyjnie zorganizowana spiżarnia. Wystarczy delikatnie pociągnąć za front i cała zawartość jest w zasięgu Twojego wzroku. Nigdy więcej nie zapomnisz o owocach w puszce, mące czy paczce ryżu, dzięki temu, że szybko sprawdzisz przed wyjściem na zakupy aktualną zawartość Twojej spiżarni. Układanie produktów we wnętrzu jest niesłychanie łatwe. Convoy Lavido umożliwia błyskawiczne uporządkowanie zakupów przyniesionych do domu i co również istotne – również wykonywanie bezbłędnych list zakupów.

Umiejscowienie spiżarni w kuchni to wariant dla tych, którzy nie dysponują odrębnym pomieszczeniem tylko na żywność. Nie musi to jednak oznaczać ciasnoty i braku komfortu. W kwestii wygody PEKA ze swoimi systemami przechowywania nie idzie na kompromisy, a jedynie (i aż) oszczędza miejsce.

Pisząc o zapasach w pojemnych szafkach wysokich trzeba koniecznie przypomnieć o praktycznym magazynie, jakim jest system PLENO . Ten system zapewnia dostęp do wnętrza z aż trzech stron, wystarczy tylko lekko otworzyć front. Półki wysuwają się automatycznie i delikatnie zatrzymują tuz przed szafką w momencie otwarcia, są ponadto pokryte matą antypoślizgową, co zapobiega wypadaniu przedmiotów. Pleno może z powodzeniem pełnić podwójną rolę - zarówno magazynu na żywność, jak i szafy służącej do przechowywania np. zastawy stołowej. Jest szczególnie praktyczny w kuchniach otwartych na salon, ponieważ może stać na pograniczu jednej i drugiej strefy łącząc je ze sobą swoją funkcjonalnością i użytecznością.

Co szczególnie istotne w przypadku systemów wysokich to ich wyposażenie, które chroni przechowywane przedmioty. To nie tylko powłoka antyposliślizwowa lub  mata, możliwa do wyboru spośród trzech różnych kolorów, ale również systemy bezpiecznego hamowania SoftStopp i cichego domyku, które sprawiają, że nawet największy magazyn obciążony zapasami działa bezszelestnie i bezbłędnie. Ponadto wyposażenie niektórych wysokich carg w system eTouch umożliwia otwieranie za pomocą dotyku. Zyskujemy zatem podwójnie, ponieważ mamy nie tylko mnóstwo miejsca w domowej spiżarni, ale również pewność, że zawsze łatwo dostaniemy się do zapasów.

Wysuwane na zewnątrz półki
EXTENDO z zamkniętymi bokami są nie tylko pakowne, ale również zapobiegają wypadaniu produktów. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu ryż, cukier, mąka czy inne suche produkty zawsze są na swoim miejscu i nie wypadają na zewnątrz podczas otwierania. Półki z zaokrąglonymi krawędziami są wykonane z jednego kawałka stali. Ich ogromną zaletą jest łatwość w czyszczeniu, ponieważ zaokrąglone rogi uniemożliwiają pozostawanie brudu czy insekta w środku.

Mała, sprytna szafka podblatowa SNELLO czy SLIM jest idealna do przechowywania w jednym miejscu butelek i przypraw niezbędnych podczas gotowania. Wyciągana szafka podblatowa może być wąska, ale ma mnóstwo miejsca, które z powodzeniem pomieści wszystkie kuchenne przedmioty niezbędne podczas gotowania, jak oliwa, ocet, przyprawy, które lubisz i wiele innych.


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Wycieczka z Architektem Porządku

Zapraszamy na wycieczkę po systemach do organizacji kuchni z Agnieszką Witkowską - Architektem porządku.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Idealna kuchnia

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie wielu z nas. Funkcjonalna, wygodna i piękna. Idealna kuchnia to taka, w której chcesz nie tylko gotować smakowite potrawy, ale również taka, która dostarcza przyjemności, kiedy w niej przebywasz.

czytaj więcej