ładuję stronę...
menu
ZGODNIE Z TRENDAMI,
ANTRACYT!

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów, warto również zauważyć, że zazwyczaj są to projekty tworzone według indywidualnych preferencji właściciela.

W zależności od tego czy barwa ta występuje w zestawieniu z betonem, stalą czy drewnem wnętrze nabiera charakteru loftowego, minimalistycznego lub rustykalnego. Szare blaty, elementy wykończeniowe i akcesoria nadają wnętrzu nowoczesny i wyszukany charakter. Ciemne kolory najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, stąd antracyt pięknie komponuje się w kuchniach otwartych na salon czy jadalnię. Pomimo że przytłumione szare barwy optycznie pomniejszają przestrzeń, w przemyślanych zestawach kolorystycznych i w odpowiednio dobranych strukturach są niezwykle eleganckie. Projektanci nie boją się odważnych połączeń, a wręcz szukają nowych.

Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

Proponujemy bardzo popularne i doceniane, ze względu na możliwość zagospodarowania trudno dostępnych powierzchni, systemy do szafek narożnych. Należy do nich między innymi system LE MANS II w linii koszy ARENA Classic. Tradycyjna półka wykończona została malowanym, antracytowym relingiem oraz dnem w tym samym kolorze. W systemach Magic-Corner Comfort rama i kosze Libell, są antracytowe, a dodatkowo półki doposażone są w matę antypoślizgową w tej samej barwie.

 

Do szafek wysokich proponujemy system DISPENSA z koszami Libell, przeznaczony do szafek o szerokości od 150 do 400 mm, natomiast do szerszych szafek, w modułach 600 polecamy system PLENO .

 

Antracytowe systemy, które oferujemy do szafek podblatowych to SNELLO , jako doposażenie wąskich wnęk, w przypadku szerszych szafek proponujemy KITCHEN TOWER , który idealnie sprawdza się w strefie gotowania. Każda zabudowa może być wyposażona w eleganckie i praktyczne półki EXTENDO, również w kolorze antracytowym. Winda do szafek górnych iMove w kolorze antracytowym, zamienia tradycyjną szafkę w nowoczesną powierzchnię do przechowywania.

Szarości to modne ostatnio barwy w kuchniach, ale również jeden z najbardziej klasycznych pomysłów na aranżację wnętrz. Szare barwy pozytywnie wpływają na psychikę człowieka, są neutralne i uspokajają. Kolor antracytowy w kuchni to zarazem elegancja, klasyka i nowoczesność, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z modnymi połączeniami ze stalą, szkłem czy betonem.

Czy antracyt to kolor wyłącznie carg i systemów narożnych? Nie! Z powodzeniem zastosowaliśmy ten kolor również w przypadku koszy na śmieci. Wbrew wszystkiemu uważamy, że kosze na śmieci mogą i powinny być równie eleganckie jak inne systemy. Antracytowy kolor nie dość, że praktyczny, ponieważ ułatwia utrzymanie czystości, jest także elegancki, a to już wystarczające powody, aby zaproponować w tym kolorze funkcjonalne i ergonomiczne systemy, które pozwalają na uporządkowanie kłopotliwej segregacji odpadów. Najlepszym tego przykładem jest np. system OEKO UNIVERSAL .

Antracyt to nie tylko król w kuchni. Biorąc pod uwagę bardzo praktyczny walor koloru szarego, jakim jest łatwość utrzymywania w czystości proponujemy również antracytowe akcesoria do wyposażenia pomieszczeń gospodarczych. Dzięki nim zwykła szafa gospodarcza, która skrywa szczotki, szufelki i środki czystości, stanie się nie tylko bardziej estetyczna, ale również funkcjonalna. Proponujemy antracytowe wieszaki na akcesoria, uchwyty na szczotki oraz półki SESAM , które pomagają utrzymać w porządku domowe detergenty. Uzupełnieniem antracytowej kuchni mogą być wkłady do szuflad i maty antypoślizgowe w tym samym kolorze.

Antracyt to mocna, wyrazista barwa, która wspaniale prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach, w towarzystwie modnych betonowych struktur, płyt kwarcowych czy gładkich, szklanych tafli i stalowych urządzeń. Dzięki umiejętnemu łączeniu różnych odcieni szarości np. z bielą i drewnem, powstają piękne, ponadczasowe wnętrza o wyjątkowym klimacie. Uniwersalna szarość to rozwiązanie wyjątkowo estetyczne i bardzo praktyczne, bowiem szare elementy łatwiej utrzymać w czystości.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F