ładuję stronę...
MENU
ZGODNIE Z TRENDAMI,
ANTRACYT!

Kuchnie w kolorze antracytu to obecnie jeden z najmodniejszych trendów, warto również zauważyć, że zazwyczaj są to projekty tworzone według indywidualnych preferencji właściciela.

W zależności od tego czy barwa ta występuje w zestawieniu z betonem, stalą czy drewnem wnętrze nabiera charakteru loftowego, minimalistycznego lub rustykalnego. Szare blaty, elementy wykończeniowe i akcesoria nadają wnętrzu nowoczesny i wyszukany charakter. Ciemne kolory najlepiej sprawdzają się w dużych pomieszczeniach, stąd antracyt pięknie komponuje się w kuchniach otwartych na salon czy jadalnię. Pomimo że przytłumione szare barwy optycznie pomniejszają przestrzeń, w przemyślanych zestawach kolorystycznych i w odpowiednio dobranych strukturach są niezwykle eleganckie. Projektanci nie boją się odważnych połączeń, a wręcz szukają nowych.

Odpowiedzią na najnowsze trendy w urządzaniu kuchni są antracytowe akcesoria. Systemy w tym kolorze występują w najpopularniejszych rozwiązaniach do szafek narożnych, wysokich i podblatowych.

Proponujemy bardzo popularne i doceniane, ze względu na możliwość zagospodarowania trudno dostępnych powierzchni, systemy do szafek narożnych. Należy do nich między innymi system LE MANS II w linii koszy ARENA Classic. Tradycyjna półka wykończona została malowanym, antracytowym relingiem oraz dnem w tym samym kolorze. W systemach Magic-Corner Comfort rama i kosze Libell, są antracytowe, a dodatkowo półki doposażone są w matę antypoślizgową w tej samej barwie.

 

Do szafek wysokich proponujemy system DISPENSA z koszami Libell, przeznaczony do szafek o szerokości od 150 do 400 mm, natomiast do szerszych szafek, w modułach 600 polecamy system PLENO .

 

Antracytowe systemy, które oferujemy do szafek podblatowych to SNELLO , jako doposażenie wąskich wnęk, w przypadku szerszych szafek proponujemy KITCHEN TOWER , który idealnie sprawdza się w strefie gotowania. Każda zabudowa może być wyposażona w eleganckie i praktyczne półki EXTENDO, również w kolorze antracytowym. Winda do szafek górnych iMove w kolorze antracytowym, zamienia tradycyjną szafkę w nowoczesną powierzchnię do przechowywania.

Szarości to modne ostatnio barwy w kuchniach, ale również jeden z najbardziej klasycznych pomysłów na aranżację wnętrz. Szare barwy pozytywnie wpływają na psychikę człowieka, są neutralne i uspokajają. Kolor antracytowy w kuchni to zarazem elegancja, klasyka i nowoczesność, zwłaszcza kiedy mamy do czynienia z modnymi połączeniami ze stalą, szkłem czy betonem.

Czy antracyt to kolor wyłącznie carg i systemów narożnych? Nie! Z powodzeniem zastosowaliśmy ten kolor również w przypadku koszy na śmieci. Wbrew wszystkiemu uważamy, że kosze na śmieci mogą i powinny być równie eleganckie jak inne systemy. Antracytowy kolor nie dość, że praktyczny, ponieważ ułatwia utrzymanie czystości, jest także elegancki, a to już wystarczające powody, aby zaproponować w tym kolorze funkcjonalne i ergonomiczne systemy, które pozwalają na uporządkowanie kłopotliwej segregacji odpadów. Najlepszym tego przykładem jest np. system OEKO UNIVERSAL .

Antracyt to nie tylko król w kuchni. Biorąc pod uwagę bardzo praktyczny walor koloru szarego, jakim jest łatwość utrzymywania w czystości proponujemy również antracytowe akcesoria do wyposażenia pomieszczeń gospodarczych. Dzięki nim zwykła szafa gospodarcza, która skrywa szczotki, szufelki i środki czystości, stanie się nie tylko bardziej estetyczna, ale również funkcjonalna. Proponujemy antracytowe wieszaki na akcesoria, uchwyty na szczotki oraz półki SESAM , które pomagają utrzymać w porządku domowe detergenty. Uzupełnieniem antracytowej kuchni mogą być wkłady do szuflad i maty antypoślizgowe w tym samym kolorze.

Antracyt to mocna, wyrazista barwa, która wspaniale prezentuje się zwłaszcza w nowoczesnych kuchniach, w towarzystwie modnych betonowych struktur, płyt kwarcowych czy gładkich, szklanych tafli i stalowych urządzeń. Dzięki umiejętnemu łączeniu różnych odcieni szarości np. z bielą i drewnem, powstają piękne, ponadczasowe wnętrza o wyjątkowym klimacie. Uniwersalna szarość to rozwiązanie wyjątkowo estetyczne i bardzo praktyczne, bowiem szare elementy łatwiej utrzymać w czystości.


POLECANE artykuły

Trendy
Kuchnia jak salon

Kuchnia nie jest już zamkniętym pomieszczeniem, dostępnym tylko dla domowników, ale otwartą przestrzenią, często łączoną z salonem. Tym samym kuchnia pełni funkcje salonu stając się głównym miejscem, skupiającym życie domowników. Z tych powodów zadbajmy o to, aby była nie tylko ergonomiczna, ale również komfortowa i przytulna.

czytaj więcej
Trendy
Zabudowa pod sufit

Zabudowa pod sufi z nowoczesnymi systemami oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

czytaj więcej
Trendy
Cztery trendy z targów Ambiente 2018

Ambiente to największe targi dóbr konsumpcyjnych na świecie, jakie odbywają się we Frankfurcie nad Menem. Przedstawiamy cztery główne tendencje z tej wystawy.

czytaj więcej
Trendy
Najmodniejsze kuchenne trendy sezonu – Eurocucina 2018

Kamień, drewno, matowa czerń oraz... blacha – to główne trendy, które panowały w kuchniach podczas największego wnętrzarskiego święta w Mediolanie.

czytaj więcej
Trendy
Za kurtyną

Niemal sto lat temu problem zagonienia cywilizacyjnego był już bardzo palący.. Tempo naszego życia jest zawrotne i wciąż przyspiesza. To dlatego chcemy, by przynajmniej dom był naszą przysłowiową twierdzą, w której możemy się schronić przed hałasem i wyciszyć pobudzone zmysły.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia modna jest wygodna

Kuchnie są pomieszczeniami, gdzie ergonomia i dobre rozplanowanie powierzchni zawsze były kluczowe. To prawda, lecz nacisk obecnie jest kładziony na to, by kuchnia była szczególnie przyjazna; żeby określenie "serce domu" było prawdziwe jak nigdy dotąd.

czytaj więcej
Trendy
Kamień – papier - nożyce

Kuchnie bez wątpienia są opanowane przez trzech muszkieterów, czyli drewno, kamień i stal. Materiały te łączone są w większości projektów, a wszystkie elementy ze sobą harmonizują tworząc jedność.

czytaj więcej