ładuję stronę...
menu
ZNACZENIE DETALU
W DESIGNIE

Podczas tegorocznych targów INTERZUM 2019 będących idealną okazją do doświadczenia z bliska, zaprezentowano szeroką gamę oferowanych przez Nas akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługują nowości marki Peka, gdzie zaprezentowano wiele pomysłów ukazujących elastyczność zastosowania naszych systemów do każdego pomieszczenia oraz zgodność z aktualnymi trendami.

Wysoka szafka jest jednym z najczęściej używanych mebli w prawie każdej kuchni. Peka poświęciła się temu elementowi i na nowo go wymyśliła. Idealny pomysł oszczędzający miejsce to nowy Pleno Plus. Teraz świętuje swoją premierę na Interzum. Po raz pierwszy wysoka szafa jest pokazana we wszystkich wariantach. Cała zawartość może być wyjęta z szafy za jednym ruchem ręki - na półkach górnych jest podział na dwie części, tak jak w lodówce. Wystarczy jedno spojrzenie, aby uchwycić całą zawartość - i jeden uchwyt, aby wysunąć jedzenie i naczynia.

Szafka Trio jest efektywnym rozwiązaniem dla osób dbających o cenę. Po otwarciu drzwi górna część dzieli się na trzy płytkie stałe półki meblowe i trzy koszyki zawieszone na drzwiach. Daje to natychmiastowy wgląd w materiały eksploatacyjne i eliminuje potrzebę wyszukiwania w głębi szafy. Dwie dolne półki Extendo można wyciągnąć w celu wygodnego wyjęcia ciężkich przedmiotów.

Czego możemy się nauczyć o roli detalu w designie na podstawie systemów Peka? Podobnie detale, które składają się na sumę całości schowane są np. w systemach szafek kuchennych, jak CONVOY, TANDEM czy PLENO . Na pierwszy rzut oka widzimy front szafki w estetycznie urządzonej modnej kuchni. Nawet otwarcie systemu, pociągnięcie za uchwyt – oczywiście o ile jest, lub dotknięcie frontu nie oznacza, że zauważymy ukryte szczegóły. One są widoczne dopiero, kiedy zajrzymy do środka i dowiemy się „jak to działa”. A działa dzięki temu, że design i rozwiązania konstruktorskie systemów Peka są dopracowane pod względem ergonomii i jakości do najmniejszego detalu. Każda, nawet najmniejsza część systemu została tak zaprojektowana i wytworzona, aby idealnie pasowała do innej i harmonijnie z nią współpracowała. Dzięki temu właśnie możemy oferować szafki z cichym domykiem, które bezszelestnie się poruszają na prowadnicach, delikatnie otwierają i zamykają nie powodując przewracania się przechowywanych przedmiotów.

Jednocześnie w takim podejściu do projektowania uwidacznia się kolejna cecha, charakteryzująca dobrej jakości design – czyli jego związki ze sztuką. Przez wiele lat design utożsamiany był z bogato zdobionymi dziełami sztuki, dopóki nowoczesne do dziś wnętrza zaproponowane przez twórców Bauhausu nie wywróciły wcześniejszego stylu. Obecnie design jest przede wszystkim funkcjonalny i użytkowy, nie tworzy rzeczy niepraktycznych, choć może ekstrawaganckich, bo nie taka jest jego rola. Dobry design jest jednak dziełem sztuki, ponieważ znajduje nie tylko powszechne zastosowanie, ale również wchodzi do kanonu zastosowań. Przykładem takiego właśnie kanonu z rozwiązań Peka są systemy narożne LE MANS czy absolutnie uwielbiana DISPENSA, która może być elastycznie dopasowywana do potrzeb użytkownika.


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
Systemy przechowywania w małych mieszkaniach

Średnio w Unii Europejskiej na osobę przypada 41,7 m2 mieszkania, w Polsce natomiast tylko - 27 m2. To, w czym zdecydowanie ustępujemy krajom rozwiniętym, to rozmiar lokum. Aż jedna trzecia mieszkań w Polsce ma powierzchnię mniejszą od 50 m2. Co z tego wynika dla projektantów i architektów wnętrz?

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia gotowa na lockdown

Minął ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa nasz świat zmienił się nie do poznania. Dużo czasu musieliśmy i wciąż musimy spędzać w domu, a to uzmysłowiło nam, jak ważną rolę odgrywa kuchnia - centrum życia domowego i główny magazyn dla zwiększonych zapasów żywnościowych, które w dobie kryzysu zawsze warto mieć.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Dlaczego szafki cargo są tak wygodne? Oto 7 powodów

Meble kuchenne wyposażone w cargo coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Co to jest system cargo? Co to jest cargo w kuchni? Jakie cargo do kuchni wybrać? Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Oto 7 powodów.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja wnętrza szuflad

Odpowiednio zaplanowany układ w szufladzie zapewnia nie tylko utrzymanie ładu w sztućcach czy kuchennych akcesoriach, ale przede wszystkim sprawia, że wszystkie niezbędne przyrządy nie gubią się i masz je zawsze pod ręką. Mamy w ofercie kilka naprawdę fajnych rozwiązań, które pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
jak odnowić strefę odpadów w kuchni

Kłopoty ze śmieciami towarzyszą nam od zawsze. Jak sobie z nimi poradzić, aby uniknąć wysokich rachunków i przykrych zapachów? Właśnie o tym piszemy w tym obszernym i mamy nadzieję praktycznym felietonie. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, będzie Wam łatwiej je posegregować i pozbyć się z kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Przedświąteczna misja specjalna: dobrze zorganizowana kuchnia

Co zrobić, by kuchnia była dobrze zorganizowana? Podpowiadamy!

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja i przechowywanie w kuchni

Co gdzie trzymać w kuchni, jak zagospodarować szuflady, szafki kuchenne, półwysep, jakie meble do kuchni

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Szafka na przetwory czyli przechowywanie w kuchni

Własnoręcznie przygotowane domowe przetwory nie mają sobie równych. Słoje, słoiki, słoiczki – gdzie je wszystkie pomieścić i zapewnić sobie wygodny dostęp do ulubionego dżemy truskawkowego, nawet jeśli jest zasłonięty przez inne konfitury?

czytaj więcej