ładuję stronę...
MENU
ZNACZENIE DETALU
W DESIGNIE

Podczas tegorocznych targów INTERZUM 2019 będących idealną okazją do doświadczenia z bliska, zaprezentowano szeroką gamę oferowanych przez Nas akcesoriów. Na szczególną uwagę zasługują nowości marki Peka, gdzie zaprezentowano wiele pomysłów ukazujących elastyczność zastosowania naszych systemów do każdego pomieszczenia oraz zgodność z aktualnymi trendami.

Wysoka szafka jest jednym z najczęściej używanych mebli w prawie każdej kuchni. Peka poświęciła się temu elementowi i na nowo go wymyśliła. Idealny pomysł oszczędzający miejsce to nowy Pleno Plus. Teraz świętuje swoją premierę na Interzum. Po raz pierwszy wysoka szafa jest pokazana we wszystkich wariantach. Cała zawartość może być wyjęta z szafy za jednym ruchem ręki - na półkach górnych jest podział na dwie części, tak jak w lodówce. Wystarczy jedno spojrzenie, aby uchwycić całą zawartość - i jeden uchwyt, aby wysunąć jedzenie i naczynia.

Szafka Trio jest efektywnym rozwiązaniem dla osób dbających o cenę. Po otwarciu drzwi górna część dzieli się na trzy płytkie stałe półki meblowe i trzy koszyki zawieszone na drzwiach. Daje to natychmiastowy wgląd w materiały eksploatacyjne i eliminuje potrzebę wyszukiwania w głębi szafy. Dwie dolne półki Extendo można wyciągnąć w celu wygodnego wyjęcia ciężkich przedmiotów.

Czego możemy się nauczyć o roli detalu w designie na podstawie systemów Peka? Podobnie detale, które składają się na sumę całości schowane są np. w systemach szafek kuchennych, jak CONVOY, TANDEM czy PLENO . Na pierwszy rzut oka widzimy front szafki w estetycznie urządzonej modnej kuchni. Nawet otwarcie systemu, pociągnięcie za uchwyt – oczywiście o ile jest, lub dotknięcie frontu nie oznacza, że zauważymy ukryte szczegóły. One są widoczne dopiero, kiedy zajrzymy do środka i dowiemy się „jak to działa”. A działa dzięki temu, że design i rozwiązania konstruktorskie systemów Peka są dopracowane pod względem ergonomii i jakości do najmniejszego detalu. Każda, nawet najmniejsza część systemu została tak zaprojektowana i wytworzona, aby idealnie pasowała do innej i harmonijnie z nią współpracowała. Dzięki temu właśnie możemy oferować szafki z cichym domykiem, które bezszelestnie się poruszają na prowadnicach, delikatnie otwierają i zamykają nie powodując przewracania się przechowywanych przedmiotów.

Jednocześnie w takim podejściu do projektowania uwidacznia się kolejna cecha, charakteryzująca dobrej jakości design – czyli jego związki ze sztuką. Przez wiele lat design utożsamiany był z bogato zdobionymi dziełami sztuki, dopóki nowoczesne do dziś wnętrza zaproponowane przez twórców Bauhausu nie wywróciły wcześniejszego stylu. Obecnie design jest przede wszystkim funkcjonalny i użytkowy, nie tworzy rzeczy niepraktycznych, choć może ekstrawaganckich, bo nie taka jest jego rola. Dobry design jest jednak dziełem sztuki, ponieważ znajduje nie tylko powszechne zastosowanie, ale również wchodzi do kanonu zastosowań. Przykładem takiego właśnie kanonu z rozwiązań Peka są systemy narożne LE MANS czy absolutnie uwielbiana DISPENSA, która może być elastycznie dopasowywana do potrzeb użytkownika.


POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Wycieczka z Architektem Porządku

Zapraszamy na wycieczkę po systemach do organizacji kuchni z Agnieszką Witkowską - Architektem porządku.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Idealna kuchnia

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie wielu z nas. Funkcjonalna, wygodna i piękna. Idealna kuchnia to taka, w której chcesz nie tylko gotować smakowite potrawy, ale również taka, która dostarcza przyjemności, kiedy w niej przebywasz.

czytaj więcej