ładuję stronę...
menu
MAMA RZĄDZI W KUCHNI!
WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ
​​

Współczesne mamy często prowadzą własne firmy lub pracują zawodowo poza domem. Pogodzenie funkcji zawodowych i rodzinnych oraz wygospodarowanie czasu dla siebie jest sztuką zaplanowania i odpowiedniego zorganizowania, nie tylko rozkładu każdego dnia, ale także… kuchni. 

Dobrze zagospodarowana przestrzeń pozwoli nam mieć wszystko w zasięgu ręki. Dzięki temu czas, który musiałybyśmy przeznaczyć na nerwowe szukanie produktów czy naczyń podczas przygotowywania posiłków, możemy spożytkować w innym celu. Pomyślmy więc o dużym, podświetlonym i wygodnym blacie roboczym i przestronnych szafkach, do których będziemy mieć łatwy dostęp. Warto też rozważyć zastosowanie nowoczesnych systemów do szafek kuchennych, które ułatwiają i przyspieszają poszukiwanie produktów podczas przygotowywania posiłków. Systemy PEKA umożliwiają doskonałą organizację wnętrz kuchennych szafek i sprawiają, że kuchnia dopasowuje się do indywidualnych wymagań każdej mamy i jej rodziny.

Przydatnym pomysłem jest pojemna, wysoka szafka typu cargo z systemiem DISPENSA . Jednym ruchem ręki, bez żadnego wysiłku wysuniemy ją na zewnątrz i dzięki temu w każdej chwili możemy mieć dostęp do całej zawartości szafki. Co ważne – wszystko odbywa się bezgłośnie. Zaletą tego systemu jest lekkość działania. Pomimo, że sprawia wrażenie bardzo obciążonego produktami, wysunięcie nie wymaga siły, nawet mama trzymająca na rękach dziecko jest w stanie sobie z tym poradzić. Ogromną zaletą systemu jest dostęp do produktów z obu stron szafki. 

​​

Już nawet małe dzieci,  naśladując rodziców, pamiętają o segregacji odpadów i plastiki czy papier wrzucają do odpowiednich pojemników.

Segregacja śmieci obowiązuje już od lat w każdym domu, ale kosze na odpady różnych rodzajów zajmują wiele miejsca. Mamy jednak do wyboru sporo rozwiązań ułatwiających sortowanie i przechowywanie śmieci. Szafki do tego przeznaczone mogą być otwierane tradycyjnie – na bok lub wysuwane - jak szuflady. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy pojemników wstawiane do szuflady.


 

Jedną z najważniejszych stref w kuchni jest strefa gotowania. Dobrze zaprojektowana kuchnia skupia się na tym, aby podczas pracy nad przygotowaniem posiłków wszystko było pod ręka. PEKA proponuje praktyczne rozwiązania do szafek podblatowych, spośród których na szczególne polecenie zasługują systemy cookingAgent, KITCHEN-TOWER i JUNIOR z pojemnikami YouBoxx. COOKING-AGENT to system, który perfekcyjnie organizuje strefę gotowania umożliwiając przechowywanie i dostęp do produktów, butelek oraz naczyń w każdym momencie. Z kolei Kitchen Tower to wymarzony kuchenny przybornik każdej mamy. Wyciąg jest montowany do drzwi na zawiasach. W momencie otwarcia szafki płynnie wysuwa się i możemy z łatwością wyjąć z niego niezbędne przyprawy, butelki czy naczynia kuchenne. System JUNIOR natomiast dzięki podzieleniu wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie sprzyja łatwemu odnajdywaniu niezbędnych produktów i przedmiotów oraz zachowaniu porządku. Pojemniki Youboxx umożliwiają stworzenie całkowicie spersonalizowanej przestrzeni przechowywania w taki sposób, jak mamy lubią i potrzebują.

Współczesne kuchnie nierzadko są zbyt małe, aby pomieścić wszystkie niezbędne dla rodziny naczynia, produkty czy sprzęt AGD. Problem zazwyczaj pojawia się w przypadku narożników. PEKA ma na to doskonałe rozwiązanie – system LE MANS . Ponadto rozwiązanie to zapewnia przechowywanie nawet dużych garnków czy talerzy o nieregularnych kształtach. Umożliwia maksymalne wysuwanie na zewnątrz każdej szuflady z osobna, a także daje wygodny dostęp z góry, dzięki czemu nie trzeba się schylać i wyjmować ze środka szafki wszystkich naczyń. Półki Le Mans wsuwają się tak lekko, że nawet dziecko jest w stanie sobie z nimi poradzić. 

„Małe asystentki szefa kuchni” nie mają problemy ze znalezieniem przedmiotów potrzebnych podczas pieczenia, a ciasteczka to mast have podczas weekendu! W uporządkowanej przestrzeni szuflady, którą umożliwiają wkłady na sztućce, organizacja i utrzymanie ładu w szafkach jest proste. We wkładzie SKY można wygodnie przechowywać sztućce, drobne akcesoria i łyżki o nietypowych rozmiarach. Ze względu na szerokie i dość wysokie komory wkład ten jest bardzo pojemny. Może być zastosowany w szafkach o szerokości od 30 cm do 120 cm. Dla nietypowych wymiarów rozwiązaniem są mniejsze wytłoczki SEPARADO , które możemy połączyć z matami antypoślizgowymi.


Dzięki starannemu zaplanowaniu, zaprojektowaniu i właściwemu doborowi systemów do wnętrz szafek, codzienne obowiązki stają się prostsze i każda mama może mieć więcej czasu dla siebie i dla swojej rodziny. Indywidualnie zaprojektowana kuchnia, która jest ergonomiczna, wygodna i spełnia potrzeby domowników, z pewnością ułatwi pogodzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych każdemu rodzicowi. Z rozwiązaniami PEKA kuchnia każdej mamy jest naprawdę piękna i cieszy nie tylko funkcjonalnością, ale również wyszukanym designem.

POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
Systemy przechowywania w małych mieszkaniach

Średnio w Unii Europejskiej na osobę przypada 41,7 m2 mieszkania, w Polsce natomiast tylko - 27 m2. To, w czym zdecydowanie ustępujemy krajom rozwiniętym, to rozmiar lokum. Aż jedna trzecia mieszkań w Polsce ma powierzchnię mniejszą od 50 m2. Co z tego wynika dla projektantów i architektów wnętrz?

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia w perfekcyjnej odsłonie z produktami GRASS

Wszyscy marzymy o perfekcyjnie wyposażonej kuchni, w której każdy przedmiot doskonale spełnia swoją funkcję, a technologia idzie w parze z dobrym designem. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, jest to możliwe.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Kuchnia gotowa na lockdown

Minął ponad rok od chwili, kiedy wraz z pojawieniem się koronawirusa nasz świat zmienił się nie do poznania. Dużo czasu musieliśmy i wciąż musimy spędzać w domu, a to uzmysłowiło nam, jak ważną rolę odgrywa kuchnia - centrum życia domowego i główny magazyn dla zwiększonych zapasów żywnościowych, które w dobie kryzysu zawsze warto mieć.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Dlaczego szafki cargo są tak wygodne? Oto 7 powodów

Meble kuchenne wyposażone w cargo coraz częściej pojawiają się w naszych domach. Co to jest system cargo? Co to jest cargo w kuchni? Jakie cargo do kuchni wybrać? Dlaczego warto postawić na tego typu szafki? Oto 7 powodów.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja wnętrza szuflad

Odpowiednio zaplanowany układ w szufladzie zapewnia nie tylko utrzymanie ładu w sztućcach czy kuchennych akcesoriach, ale przede wszystkim sprawia, że wszystkie niezbędne przyrządy nie gubią się i masz je zawsze pod ręką. Mamy w ofercie kilka naprawdę fajnych rozwiązań, które pomagają w utrzymaniu porządku w kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
jak odnowić strefę odpadów w kuchni

Kłopoty ze śmieciami towarzyszą nam od zawsze. Jak sobie z nimi poradzić, aby uniknąć wysokich rachunków i przykrych zapachów? Właśnie o tym piszemy w tym obszernym i mamy nadzieję praktycznym felietonie. Dzięki dobrej organizacji strefy odpadów, będzie Wam łatwiej je posegregować i pozbyć się z kuchni.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Przedświąteczna misja specjalna: dobrze zorganizowana kuchnia

Co zrobić, by kuchnia była dobrze zorganizowana? Podpowiadamy!

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Organizacja i przechowywanie w kuchni

Co gdzie trzymać w kuchni, jak zagospodarować szuflady, szafki kuchenne, półwysep, jakie meble do kuchni

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Szafka na przetwory czyli przechowywanie w kuchni

Własnoręcznie przygotowane domowe przetwory nie mają sobie równych. Słoje, słoiki, słoiczki – gdzie je wszystkie pomieścić i zapewnić sobie wygodny dostęp do ulubionego dżemy truskawkowego, nawet jeśli jest zasłonięty przez inne konfitury?

czytaj więcej