ładuję stronę...
menu
MODNA KUCHNIA 2021
JAKA BĘDZIE?

W roku 2020 większość czasu spędzaliśmy w domach, a jednym, z najbardziej eksploatowanych pomieszczeń bez wątpienia była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy się spodziewać w realizacjach w 2021?

W czasie lockdown i pracy zdalnej, spędzając czas w domach, bardziej niż kiedykolwiek dostrzegamy niedoskonałości dotychczasowych rozwiązań, również w naszych kuchniach. Właśnie teraz widzimy, że potrzebujemy właściwego rozplanowania szafek i ich ergonomii. Pozwala to przypuszczać, że w 2021 będziemy śmielej remontować nasze kuchnie, dopasowując do potrzeb. I zdecydowanie najwięcej nacisku położymy na praktyczne rozwiązania, ułatwiające wygodne przechowywanie, gotowanie i łatwe utrzymanie czystości.

Postawimy na solidne materiały, które poradzą sobie z czyszczeniem i dezynfekcją. Dlatego doskonale sprawdzą się materiały odporne na ścierania i zarysowania, takie jak granit, konglomerat, spieki kwarcowe a także płyty drewnopodobne pokryte grubą warstwą lakieru. Przeglądając realizację europejskich producentów zdecydowanie można stwierdzić, że do łask wrócił marmur.

Innym materiałem, który coraz częściej pojawia się w realizacjach jest orzech. Zabudowy kuchenne wykonane z ciepłego drewna świetnie wpisują się w nowoczesne trendy. Kolory pojawiające się na frontach to wciąż naturalne barwy ziemi: szarości, ciemne odcienie antracytu, zieleń i odcieniu szmaragdu i ciemnych tonach inspirowanych lasem. Często pojawiają się akcentu granatu i czerni.

Wciąż zabudowy zajmują całe ściany, są gładkimi monolitami, najlepiej pozbawionymi uchwytów. Aby dodać lekkości zabudowie dodajemy szklane, podświetlane witryny lub otwarte półki.

Funkcjonalność ponad wszystko

Funkcjonalność to motyw przewodni trendów. Modna kuchnia to nie tylko estetyczne wnętrze – liczy się przede wszystkim wygoda. Użyteczność została podniesiona do rangi absolutu. Przemyślane systemy przechowywania, na przykład narożne szafki zapewniają więcej miejsca na przykład na duże naczynia – stąd też są często spotykane w aranżacjach kuchni. Wiele osób decyduje się również na szafki wysokie – dlatego, że najlepiej wykorzystują całą dostępną przestrzeń przechowywania i są łatwe w użyciu.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F