ładuję stronę...
MENU

Przechowywanie w salonie nie jest zbyt często spotykane, salon zresztą nie jest miejscem, które mogłoby do tego służyć, jednak pewne przedmioty w naturalny sposób są właśnie do tego pomieszczenia przypisane. 

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

Najbardziej efektowną szafką, która przeznaczona jest głównie do salonu, jest CLIMBER . To synonim ekskluzywności i eleganckiego wyglądu. Efektowna szafka z przeszklonym frontem, który składa się ze szklanych paneli i działa jak żaluzja. Wystarczy delikatnie dotknąć szafki pod korpusem, aby uruchomić system podnoszenia w płynny ruch, który podnosi front do góry. Szafka została wykonana z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają nie tylko efektowny wygląd, ale również niezawodne działanie. W szafce Climber można przechowywać delikatne szkło, jak np. kieliszki do wina, porcelanę czy lekkie przekąski, ciasteczka, po które można w każdej chwili szybko sięgnąć.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które może być z powodzeniem wykorzystane w salonie jest Schüco SMARTCUBE. To kompleksowy system półek, który atrakcyjnie prezentuje się dzięki swemu ergonomicznemu kształtowi. Jak sama nazwa wskazuje – CUBE – to koncepcja architektoniczna, która powstała na bazie kostki, następnie została rozwinięta i udoskonalona, aby mogła sprostać wyzwaniom nowoczesnej architektury wnętrz. System może zostać rozszerzony i dostosowany do każdego rodzaju pomieszczenia. Jest przy tym stabilny, zarówno kiedy zintegrujemy go z istniejącym już meblem, jak i kiedy przymocujemy do ściany w roli indywidualnego rozwiązania. Półki Schüco Smartcube mogą być stosowane pojedynczo lub w grupach, jedna nad drugą lub połączone ze sobą w dowolny sposób. Są wykonane na najwyższym poziomie, a praktyczne i wyrafinowane akcesoria, takie jak: zamontowane nadwozie, drzwiczki i drzwi przesuwne, zapewniają wygodę i ergonomię użytkowania. Pólki wzbogacają ponadto wnętrze swym nowoczesnym designem dodając mu stylu i lekkości.

Innym rozwiązaniem, które świetnie odnajduje się w salonie to półki EXTENDO . Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych systemów, a dzięki swej ergonomii, łatwości montażu i solidnemu wykonaniu może służyć do przechowywania również w salonie, szczególnie w szafkach dolnych. Półki w modnym kolorze antracytu z pewnością dodadzą elegancji wystrojowi wnętrza. Można na nich przechowywać cięższe przedmioty, jak np. talerze, filiżanki czy kubki i mieć do nich zawsze swobodny dostęp. Kosze półek Extendo wykonane są z profilowanej blachy w taki sposób, aby przechowywana zawartość nie wypadała i nie przesuwała się podczas wysuwania. Dodatkowo dno zabezpieczone jest matą antypoślizgową.

System PLENO świetnie sprawdza się jako miejsce na przechowywanie obrusów stołowych, serwet czy zastawy stołowej. Półki przenoszą duże obciążenia o wadze nawet do 16 kg i można je swobodnie wysunąć z szafki z frontem na zawiasie. Półki wysuwane są automatycznie, a ich dno pokryte jest antypoślizgową matą, która zapobiega przesuwaniu i wypadaniu przedmiotów. W momencie otwarcia zatrzymują się płynnie przed szafką, dzięki systemowi SoftstopPro, który sprawia, że zarówno otwarcie, jak i wyhamowanie jest delikatne.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej