ładuję stronę...
MENU

Przechowywanie w salonie nie jest zbyt często spotykane, salon zresztą nie jest miejscem, które mogłoby do tego służyć, jednak pewne przedmioty w naturalny sposób są właśnie do tego pomieszczenia przypisane. 

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

Najbardziej efektowną szafką, która przeznaczona jest głównie do salonu, jest CLIMBER . To synonim ekskluzywności i eleganckiego wyglądu. Efektowna szafka z przeszklonym frontem, który składa się ze szklanych paneli i działa jak żaluzja. Wystarczy delikatnie dotknąć szafki pod korpusem, aby uruchomić system podnoszenia w płynny ruch, który podnosi front do góry. Szafka została wykonana z najwyższej jakości materiałów, które zapewniają nie tylko efektowny wygląd, ale również niezawodne działanie. W szafce Climber można przechowywać delikatne szkło, jak np. kieliszki do wina, porcelanę czy lekkie przekąski, ciasteczka, po które można w każdej chwili szybko sięgnąć.

Innym ciekawym rozwiązaniem, które może być z powodzeniem wykorzystane w salonie jest Schüco SMARTCUBE. To kompleksowy system półek, który atrakcyjnie prezentuje się dzięki swemu ergonomicznemu kształtowi. Jak sama nazwa wskazuje – CUBE – to koncepcja architektoniczna, która powstała na bazie kostki, następnie została rozwinięta i udoskonalona, aby mogła sprostać wyzwaniom nowoczesnej architektury wnętrz. System może zostać rozszerzony i dostosowany do każdego rodzaju pomieszczenia. Jest przy tym stabilny, zarówno kiedy zintegrujemy go z istniejącym już meblem, jak i kiedy przymocujemy do ściany w roli indywidualnego rozwiązania. Półki Schüco Smartcube mogą być stosowane pojedynczo lub w grupach, jedna nad drugą lub połączone ze sobą w dowolny sposób. Są wykonane na najwyższym poziomie, a praktyczne i wyrafinowane akcesoria, takie jak: zamontowane nadwozie, drzwiczki i drzwi przesuwne, zapewniają wygodę i ergonomię użytkowania. Pólki wzbogacają ponadto wnętrze swym nowoczesnym designem dodając mu stylu i lekkości.

Innym rozwiązaniem, które świetnie odnajduje się w salonie to półki EXTENDO . Jest to jeden z najbardziej uniwersalnych systemów, a dzięki swej ergonomii, łatwości montażu i solidnemu wykonaniu może służyć do przechowywania również w salonie, szczególnie w szafkach dolnych. Półki w modnym kolorze antracytu z pewnością dodadzą elegancji wystrojowi wnętrza. Można na nich przechowywać cięższe przedmioty, jak np. talerze, filiżanki czy kubki i mieć do nich zawsze swobodny dostęp. Kosze półek Extendo wykonane są z profilowanej blachy w taki sposób, aby przechowywana zawartość nie wypadała i nie przesuwała się podczas wysuwania. Dodatkowo dno zabezpieczone jest matą antypoślizgową.

System PLENO świetnie sprawdza się jako miejsce na przechowywanie obrusów stołowych, serwet czy zastawy stołowej. Półki przenoszą duże obciążenia o wadze nawet do 16 kg i można je swobodnie wysunąć z szafki z frontem na zawiasie. Półki wysuwane są automatycznie, a ich dno pokryte jest antypoślizgową matą, która zapobiega przesuwaniu i wypadaniu przedmiotów. W momencie otwarcia zatrzymują się płynnie przed szafką, dzięki systemowi SoftstopPro, który sprawia, że zarówno otwarcie, jak i wyhamowanie jest delikatne.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Ukryte biuro, czyli jak zaaranżować miejsce do pracy w mieszkaniu

Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych. Nie zawsze możliwe jest wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania.

czytaj więcej
Pomysł na...
ZABAWA W "CHOWANEGO" TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchenny Le Mans

Co wspólnego ze sobą ma aranżacja kuchni i wyścigi samochodowe? Wbrew pozorom wiele.

czytaj więcej
Pomysł na...
SpaceFlexx przetestowany!

Zdecydowaliśmy się oddać system SpaceFlexx do testów Katarzynie Szostakowskiej, która prowadzi bloga PoliszDesign by Kate&Co. Jak wypadł nasz system?

czytaj więcej