ładuję stronę...
MENU
WYOBRAŹ SOBIE
FUNKCJONALNĄ KUCHNIĘ,
GDZIE WSZYSTKO MA SWOJE MIEJSCE

Garnki, patelnie czy rondle zwykle układa się jeden pod drugim lub obok siebie, ale tak żeby zajęły najmniej miejsca. Efekt jest taki, że naczynia tworzą stos, w którym trudno znaleźć to, co jest akurat potrzebne. Poza tym, jeśli poszukiwany garnek jest zastawiony, trzeba wyciągnąć najpierw inne naczynia. Jest to dość uciążliwe, zwłaszcza że są one często duże i ciężkie.

Jest sposób, aby nie wyciągać garnków spod innych naczyń i nie szukać ich za każdym razem,nierzadko na kolanach. Trzeba zaplanować dla nich funkcjonalne miejsce, najlepiej w szafkach narożnych, z których można wysunąć zawartość na zewnątrz.

Ułatwieniem są systemy LE MANS z wysuwanymi półkami, o kształcie pozwalającym maksymalnie wykorzystać powierzchnię magazynową. To rozwiązanie umożliwia wysunięcie półek każdej z osobna. Wystarczy jeden ruch ręki i wszystkie ustawione na półkach garnki czy patelnie lekko wyjeżdżają na zewnątrz szafki. Dzięki nim łatwo korzystać z naczyń, ale też więcej zmieści się w szafkach.

Ciekawe jest zastosowanie systemu w szafce wysokiej lub medium.LE MANS WYSOKI Możemy zaplanować wtedy więcej 4 lub 6 poziomów.

W każdej kuchni, nawet najmniejszej, musi być przynajmniej kilka garnków, patelni i rondli. Ich przechowywanie zawsze jest problematyczne, zajmują bowiem dużo miejsca. Dzięki specjalnym systemom będą zawsze pod ręką.

Pomysłowym rozwiązaniem do narożnika jest także system MAGIC CORNER COMFORT . Po otwarciu drzwiczek wyciągamy przednie kosze z garnkami i odchylamy je w bok. Tylne kosze automatycznie przesuwają się na ich miejsce i możemy również wysunąć je na zewnątrz. W ten sposób mamy możliwość wysunięcia całej zawartości narożnika a co za tym idzie dostęp do zawartości jest bardzo ułatwiony.

Półki typu karuzela w systemie REVO są tak skonstruowane, że front szafki składa się do środka podczas ich obrotu. REVO zapewnia optymalne wykorzystanie przestrzeni narożnika. Tworzy doskonałe miejsce dla wszystkich garnków, patelni i drobnego sprzętu AGD.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Przechowywanie w salonie

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

czytaj więcej
Pomysł na...
Ukryte biuro, czyli jak zaaranżować miejsce do pracy w mieszkaniu

Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych. Nie zawsze możliwe jest wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania.

czytaj więcej
Pomysł na...
ZABAWA W "CHOWANEGO" TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchenny Le Mans

Co wspólnego ze sobą ma aranżacja kuchni i wyścigi samochodowe? Wbrew pozorom wiele.

czytaj więcej
Pomysł na...
SpaceFlexx przetestowany!

Zdecydowaliśmy się oddać system SpaceFlexx do testów Katarzynie Szostakowskiej, która prowadzi bloga PoliszDesign by Kate&Co. Jak wypadł nasz system?

czytaj więcej