ładuję stronę...
MENU
UKRYTE BIURO,
CZYLI JAK ZAARANŻOWAĆ MIEJSCE DO PRACY
W MIESZKANIU

Własna firma w domu to w ostatnich latach bardzo częsta praktyka. Nie zawsze jednak jest możliwe wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania. Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych.

Odpowiednia aranżacja pokoju, który pełni np. rolę salonu czy sypialni oraz wykorzystanie przemyślanego systemu drzwi i półek umożliwiają stworzenie wygodnej przestrzeni biurowej, którą możemy w dowolnym momencie schować za drzwiami. Ideą ukrytego biura jest schowanie całego gabinetu wraz z biurkiem, krzesłem, szafkami oraz wyposażeniem w szafie wnękowej. Takie rozwiązanie umożliwia jednemu pomieszczeniu pełnienie wielu funkcji naraz. Może być ono reprezentacyjnym salonem, przytulną sypialnią lub nawet kuchnią, gdy nie pracujemy. Wystarczy jeden ruch ręki, aby otworzyć ukryte biuro i zasiąść do pracy w swoim własnym, pełnowartościowym gabinecie.

Jest to możliwe za sprawą nowatorskiego zastosowania systemu HAWA FOLDING CONCEPTA - rozsuwanych i składanych skrzydeł drzwiowych, które można w całości schować we wnęce. Otwarte drzwi dzięki temu w ogóle nie zajmują miejsca i nie zabierają powierzchni nawet w wyjątkowo małym pokoju.

Uzupełnieniem tak rozwiązanej przestrzeni biurowej są półki EXTENDO, które można łatwo wysuwać. Pomieszczą one obszerne segregatory na dokumenty, a dostęp do nich jest zawsze swobodny. Kosze wykonane są z profilowanej blachy w taki sposób, aby zawartość półek nie wypadała podczas ich wysuwania. Dodatkowo zabezpieczone są matami antypoślizgowymi. Mogą utrzymać ciężar nawet do 30 kg, można zatem na nich postawić niezbyt ciężką drukarkę czy inne urządzenia biurowe. Praca biurowa i związane z nią siedzenie w jednym miejscu może niekorzystnie wpływać na kręgosłup. Ważne jest więc dostosowanie stanowiska do wzrostu osoby pracującej.

Stelaż biurka z elektrycznym regulowaniem wysokości pozwala pracować w różnych pozycjach zarówno wysokim, jak i niskim osobom. Płynna regulacja wysokości umożliwia dodatkowo zmianę pozycji podczas pracy np. z trybu siedzącego na stojący. Wysokość zmienia się bardzo łatwo - przez naciśnięcie przycisku w panelu umieszczonym pod blatem. Jego wysokość można regulować w zakresie od 65 do 132 cm. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie tego samego mebla do wielu rożnych zastosowań.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Posprzątane i schowane

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej