ładuję stronę...
MENU
UKRYTE BIURO,
CZYLI JAK ZAARANŻOWAĆ MIEJSCE DO PRACY
W MIESZKANIU

Własna firma w domu to w ostatnich latach bardzo częsta praktyka. Nie zawsze jednak jest możliwe wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania. Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych.

Odpowiednia aranżacja pokoju, który pełni np. rolę salonu czy sypialni oraz wykorzystanie przemyślanego systemu drzwi i półek umożliwiają stworzenie wygodnej przestrzeni biurowej, którą możemy w dowolnym momencie schować za drzwiami. Ideą ukrytego biura jest schowanie całego gabinetu wraz z biurkiem, krzesłem, szafkami oraz wyposażeniem w szafie wnękowej. Takie rozwiązanie umożliwia jednemu pomieszczeniu pełnienie wielu funkcji naraz. Może być ono reprezentacyjnym salonem, przytulną sypialnią lub nawet kuchnią, gdy nie pracujemy. Wystarczy jeden ruch ręki, aby otworzyć ukryte biuro i zasiąść do pracy w swoim własnym, pełnowartościowym gabinecie.

Jest to możliwe za sprawą nowatorskiego zastosowania systemu HAWA FOLDING CONCEPTA - rozsuwanych i składanych skrzydeł drzwiowych, które można w całości schować we wnęce. Otwarte drzwi dzięki temu w ogóle nie zajmują miejsca i nie zabierają powierzchni nawet w wyjątkowo małym pokoju.

Uzupełnieniem tak rozwiązanej przestrzeni biurowej są półki EXTENDO, które można łatwo wysuwać. Pomieszczą one obszerne segregatory na dokumenty, a dostęp do nich jest zawsze swobodny. Kosze wykonane są z profilowanej blachy w taki sposób, aby zawartość półek nie wypadała podczas ich wysuwania. Dodatkowo zabezpieczone są matami antypoślizgowymi. Mogą utrzymać ciężar nawet do 30 kg, można zatem na nich postawić niezbyt ciężką drukarkę czy inne urządzenia biurowe. Praca biurowa i związane z nią siedzenie w jednym miejscu może niekorzystnie wpływać na kręgosłup. Ważne jest więc dostosowanie stanowiska do wzrostu osoby pracującej.

Stelaż biurka z elektrycznym regulowaniem wysokości pozwala pracować w różnych pozycjach zarówno wysokim, jak i niskim osobom. Płynna regulacja wysokości umożliwia dodatkowo zmianę pozycji podczas pracy np. z trybu siedzącego na stojący. Wysokość zmienia się bardzo łatwo - przez naciśnięcie przycisku w panelu umieszczonym pod blatem. Jego wysokość można regulować w zakresie od 65 do 132 cm. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest wykorzystanie tego samego mebla do wielu rożnych zastosowań.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Przechowywanie w salonie

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

czytaj więcej
Pomysł na...
ZABAWA W "CHOWANEGO" TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchenny Le Mans

Co wspólnego ze sobą ma aranżacja kuchni i wyścigi samochodowe? Wbrew pozorom wiele.

czytaj więcej
Pomysł na...
SpaceFlexx przetestowany!

Zdecydowaliśmy się oddać system SpaceFlexx do testów Katarzynie Szostakowskiej, która prowadzi bloga PoliszDesign by Kate&Co. Jak wypadł nasz system?

czytaj więcej