ładuję stronę...
menu
ZABUFOWA
POD SUFIT
​​

Symbolem nowoczesnej kuchni jest minimalizm i użyteczność. Do łask wróciła wysoka zabudowa, jednak w zupełnie innym wydaniu niż dotychczas. Znajdzie się w niej miejsce na lodówkę, piekarnik, zmywarkę, mikrofalówkę

Ciągle zmieniające się trendy w urządzaniu kuchni sprawiają, że projektanci odkrywają na nowo wcześniej już znane rozwiązania. Jednym z takich pomysłów, który ponownie z sukcesem wkracza do naszych kuchni, jest zabudowa pod sufit. Nowoczesne systemy szafek i ich otwierania, mechanizmy wysuwania półek oraz atrakcyjne materiały wykończeniowe powodują, że najnowsze systemy wysokiej zabudowy wnoszą powiew świeżości, porządku i czystej formy, w myśl idei „im więcej miejsca tym lepiej”.

Wewnątrz wysokich szaf jest mnóstwo miejsca na magazyny, półki i wysuwane szuflady. Można w nich ukryć całe systemy cargo, w których zmieścimy sprzęt kuchenny, produkty, akcesoria oraz wszystko co niezbędne do przygotowywania posiłków. Dodatkowym atutem jest duży wybór frontów i systemów otwierania, które mogą być ozdobą kuchni i nadać jej niepowtarzalny styl.

Dlaczego jednak wysoka zabudowa jest tak doceniana? Ponieważ jest funkcjonalna i pełni jednocześnie kilka ról. Może być magazynem na żywność, szafą do przechowywania np. zastawy i bielizny stołowej, zwłaszcza kiedy jest postawiona na pograniczu kuchni i salonu lub w przedpokoju. Rozwiązanie to jest najbardziej korzystne w przypadku dużych pomieszczeń. Kuchenna meblościanka może oddzielać strefę roboczą od strefy salonu czy jadalni i mieć szafki z obu stron. W wysokiej zabudowie słupkowej można ukryć duży sprzęt AGD - piekarnik, ekspres do kawy, zlewozmywak, zmywarkę, a nawet pralkę. Rozwiązanie to znajduje zastosowanie przede wszystkim w mieszkaniach, gdzie łazienka jest zbyt mała aby zmieścić pralkę.

Jakie szafki będą najbardziej odpowiednie do wysokiej zabudowy? Z asortymentu systemów CONVOY LAVIDO PEKA optymalnym rozwiązaniem są nowoczesne wyciągi CONVOY CENTRO , czy CONVOY PREMIO , które dzięki zastosowaniu systemów płynnego otwierania i bezpiecznego hamowania zapewniają wygodę w codziennym użytkowaniu. System TANDEM oferuje ogromną powierzchnię do przechowywania żywności – można ją układać zarówno na półkach wewnątrz szafki, jak i na drzwiach, podobnie do lodówki. Podczas otwierania mechanizmu tylne półki przesuwają się do przodu. W ten sposób możemy na pierwszy rzut oka sprawdzić zawartość szafki i łatwo dotrzeć do tego, czego potrzebujemy. Wyciąg PLENO pełni rolę praktycznej spiżarni, którą można swobodnie wysunąć z szafki z frontem na zawiasie. Automatycznie wysuwane półki, których dno pokryte jest antypoślizgową matą, w momencie otwarcia zatrzymują się płynnie przed szafką, dzięki czemu naczynia i produkty nie przewracają się. System DISPENSA umożliwia dostęp do całej zawartości szafki za pomocą jednego ruchu ręki. Wyciąg zapewnia dużo miejsca na produkty suche i umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Najbardziej zaawansowane rozwiązania to systemy obrotowo-wsuwane. Nie ograniczają miejsca przed szafą i umożliwiają swobodny dostęp do całej zawartości. HAWA CONCEPTA pozwala tworzyć eleganckie rozwiązania dla potrzeb przechowywania w nowoczesnych wnętrzach. Drzwi można otworzyć w tradycyjny sposób, ruchem obrotowym w zakresie 90 stopni, a następnie wsunąć je do wnęki, aby zrobić jeszcze więcej miejsca. Tradycyjne skrzydła drzwiowe otwierają się na zewnątrz. Co jednak zrobić, gdy nie chcemy eksponować otwartych skrzydeł lub gdy zaburzają one ergonomię pomieszczenia? Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest system HAWA FOLDING CONCEPTA , który oferuje drzwi składane i dodatkowo łamane. Dwa fronty mogą być złożone i wsunięte w bok korpusu. Umożliwia to elastyczne dostosowanie zabudowy do projektu kuchni, garderoby, biura, pralni lub innych pomieszczeń.

Atutem systemu wysokich szafek jest możliwość zabudowania lodówki. Można ją ukryć pod takim samym frontem, jak w przypadku pozostałych mebli kuchennych, tworząc jednolitą powierzchnię. Dzięki temu lodówka jest niewidoczna. Ciekawy jest również przeciwny trend, który eksponuje lodówki, zwłaszcza kiedy występują w różnych kolorach i formach, przykuwając wzrok.

Estetyka materiałów, z których wykonywane są fronty szafek, odgrywa ogromną rolę w projektowaniu wysokiej zabudowy. Propozycje wykończeń są niezwykle różnorodne, można stworzyć taką kompozycję, która nada kuchni indywidualny styl, odpowiadający zarówno charakterowi pomieszczenia, jak i gustom właściciela. Drzwi i ściany wysokiej zabudowy mogą być wykonane z różnych gatunków drewna, np. olchy, buku, brzozy, dębu, jesionu czy gatunków egzotycznych. Taka kuchnia będzie miała naturalny, ekologiczny styl, który sprawi wrażenie miękkości i przytulności. Innym rozwiązaniem jest płyta MDF, która może być pokryta cienkimi filmami melaminowymi, lakierowana, laminowana lub wykończona okleiną. Często jest wykorzystywana w kuchniach o minimalistycznym designie. Dodatkowego blasku i elegancji wysokiej zabudowie nada szkło - przezroczyste, mleczne czy kolorowe. Kuchnie w stylu industrialnym mogą być wyposażone w szafki z frontami ze stali nierdzewnej.


POLECANE artykuły

Trendy
Mała rzecz a cieszy – kilka słów o uchwytach meblowych

Nowoczesne, minimalistyczne, industrialne, klasyczne, prowansalskie, retro – rozmaite style mebli można wymieniać niemal bez końca. Uchwyty to element dekoracyjny, który często uzupełnia projekt wnętrza, nadając mu charakter niczym wisienka na torcie.

czytaj więcej
Trendy
Kuchnia sióstr ADIHD

Jakiś czas temu Milena, jedna z sióstr ADIHD, przeprowadziła się do nowego mieszkania, a efekty aranżacji zaprezentowała na blogu. Fanom bardzo przypadła do gustu nowoczesna kuchnia. Na równi z estetyką liczy się tu funkcjonalność i dobra organizacja.

czytaj więcej
Trendy
Czy pandemia zmienia podejście do ekoświadomości?

Co zmienia w naszym codziennym życiu pandemia? Zamknięcie restauracji i więcej czasu spędzonego w domach to powody do robienia większych zakupów, samodzielnego przygotowywania posiłków, a co za tym idzie - produkcji większej ilości śmieci.

czytaj więcej
Trendy
Modna kuchnia 2021: jaka będzie?

W roku 2020 większość czasu spędziliśmy w domach, a jednym z najczęściej używanych pomieszczeń bez wątpieniu była kuchnia. Jak pandemia wpłynęła na trendy kuchenne i czego możemy spodziewać się w realizacjach w 2021?

czytaj więcej
Trendy
Jak pandemia zmieniła naszą pracę?

Pandemia drastycznie zmieniła sposób i tryb pracy, czego nie byliśmy oczywiście w stanie przewidzieć O tym dowiesz się z lektury tego artykułu, a także tego, jak lepiej zorganizować pracę w domu.

czytaj więcej
Trendy
Wiosna w Twoim wnętrzu

Tegoroczna wiosna niesie nam nadzieję na przetrwanie i lepsze jutro, mimo że pandemia jest już z nami od roku i znacznie zmieniliśmy nasze zwyczaje podporządkowując się reżimom sanitarnym. Jesteśmy już jednak bogatsi w doświadczenie i dzięki temu wiemy, co zmienić w naszym codziennym życiu na korzystniejsze, aby było łatwiej.

czytaj więcej
Trendy
Trendy kuchenne 2022: odważne kolory, pomysłowe przechowywanie, spokój

Pandemia pokazała bardzo wyraźnie, jakie rozwiązania są optymalne przy długim siedzeniu w domu. I choć nie nastąpiła rewolucja w porównaniu z poprzednimi latami, niektóre obecne już wcześniej trendy bezdyskusyjnie się ugruntowały, inne zyskały na sile, a niektóre zadebiutowały. Przyjrzyjmy się im wspólnie z Dagmarą Jakubczak.

czytaj więcej
Trendy
Gra w chowanego, czyli kuchnie już nie tylko do gotowania

Kuchnie pozostają sercem domu, ale coraz mniej przypominają… kuchnie. A to dlatego, że ewoluują wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom przechowywania.

czytaj więcej
Trendy
Przegląd najnowszych trendów wnętrzarskich z Mediolanu, Targi Eurocucina 2024

Minął już miesiąc od zakończenia Tygodnia Designu w Mediolanie, a relacje z tego wydarzenia wciąż wzbudzają emocje. Tegoroczne targi obfitowały w nowości zarówno w zakresie kuchni, jak i łazienek, a także innych przestrzeni mieszkalnych.

czytaj więcej
X F