ładuję stronę...
MENU
KUCHNIA KOMPAKTOWA,
CZYLI MINIMUM KUCHNI 
MAKSIMUM WYGODY

Do jakiego rozmiaru można zmniejszać kuchnię, aby pełniła swoje funkcje i jednocześnie nie zabierała zbyt wiele powierzchni w mieszkaniu? Trend minimalizujący wielkość kuchennych szafek z jednoczesnym schowaniem kuchni, to nie tylko moda ostatnich lat, ale często także konieczność powodowana niewielką przestrzenią mieszkalną. Projektanci i producenci wyposażenia zdążyli nas już przyzwyczaić do tego, że wszystko czego potrzebujemy do wyposażenia kuchni może się zmieścić w jednym, niewielkim module, schowanym za taflą jednolitych drzwi. Tego rodzaju rozwiązanie z powodzeniem sprawdza się nie tylko w mieszkaniach o małych powierzchniach, ale również w całkiem sporych salonach, gdzie kuchnia zazwyczaj jest sprytnie ukryta. Wystarczy zamknąć fronty – a znika z pola widzenia tak szybko, jak szybko się pojawiła.

Kuchnia kompaktowa to idealne rozwiązanie dla osób, które mają bardzo mało miejsca na jej aranżację. Rozwiązania, które są do niej przeznaczone są niesłychanie praktyczne – i to właśnie jest ich największa zaleta. Zazwyczaj kompaktowa kuchnia zawiera ruchomy stół, na którym można serwować posiłki, płytę grzewczą, piekarnik, lodówkę, mini zmywarkę oraz miejsce zaprojektowanie na przemyślanych systemów do szafek i szuflad, w których przechowywane są naczynia, akcesoria, garnki oraz produkty spożywcze. Sprawdźmy jakie rozwiązania dla kompaktowych kuchni oferuje Peka.

Jednym z systemów, który doskonale radzi sobie z wykorzystaniem trudno dostępnej przestrzeni w narożniku jest MAGIC CORNER COMFORT. Wystarczy otworzyć drzwi, aby półki gładko wysunęły się na zewnątrz. Tylnie półki przesuwają się do przodu na miejsce przednich, dzięki czemu zyskujesz doskonały przegląd i dostęp do zawartości przechowywanej w narożniku. To najlepszy sposób na przechowywanie garnków, patelni lub sprzętu AGD przechowywanego w kwadratowych pudełkach.

W kuchni kompaktowej nawet najwęższe przestrzenie powinny być efektywnie wykorzystywane. Jeśli zastosujesz przemyślany system, który potrafi zagospodarować nawet przestrzeń o szerokości 150 mm, możesz zyskać cenne miejsce na przechowywanie nawet 2 litrowych butelek, przypraw w saszetkach, butelkach czy herbat. Wysoki wyciąg DISPENSA , stworzony do wąskich wnęk to jedna ze sztandarowych propozycji, która jest nieodzowna w kompaktowej kuchni.

System EXTENDO pozwala na optymalne dopasowanie kuchennej zabudowy do potrzeb użytkowników, a jego największą zaletą jest możliwość zastosowania kilku półek na dowolnej wysokości w szafkach o szerokości od 300 do 1200 mm. Kosze wykonane są z blachy profilowanej w taki sposób, aby zabezpieczyć przechowywane artykuły przed wypadaniem, a zaokrąglenia narożników usprawniają czyszczenie. Dno półek chroni dopasowana mata antypoślizgowa.

Kompaktowa kuchnia nie musi oznaczać dramatycznie mało przestrzeni na przechowywanie, trudności w dostępie do szafek.Z rozwiązaniami Peka życie i funkcjonowanie na małej przestrzeni kuchennej może być wygodne, przytulne i pozbawione niepotrzebnych przedmiotów.

W kuchni kompaktowej trzeba zagospodarować również wąskie przestrzenie w szafkach podblatowych – tutaj pomocne okazują się WYCIĄGI WĄSKIE "15" czy SNELLO , które zostały stworzone właśnie w tym celu. Nawet w tak wąskiej przestrzeni możesz przechowywać blachy do pieczenia, deski do krojenia, a dzięki możliwości zastosowania wieszaka na ręcznik zyskujesz dodatkową korzyść, bo wiesz, że masz go zawsze w zasięgu ręki. Systemy podblatowe umożliwiają przede wszystkim praktyczne możliwości zagospodarowania ich jako kuchennych przyborników na akcesoria, przyprawy niezbędne podczas gotowania. Są zatem idealnym wyposażeniem kompaktowej kuchni.

A jeśli chcemy schować naszą kompaktową kuchnię i sprawić, że będzie niewidoczna dla reszty domowników czy zaproszonych gości – skorzystajmy w rozwiązania przesuwanych drzwi HAWA CONCEPTA . W zależności od wielkości modułu kompaktowej kuchni można zastosować standardowe drzwi HAWA, których skrzydła chowamy we wnęce lub HAWA FOLDING CONCEPTA w tym przypadku drzwi są szersze, podczas chowania łamane na dwie powierzchnie i również wsuwane do wnęk.


 

Kompaktowa kuchnia nie musi oznaczać dramatycznie mało przestrzeni na przechowywanie lub trudności w dostępie do szafek. Z takimi rozwiązaniami życie i funkcjonowanie na małej przestrzeni kuchennej może być wygodne, przytulne i pozbawione niepotrzebnych przedmiotów. W niewielkiej kuchni przechowujemy wszystko to, czego naprawdę potrzebujemy blisko siebie, dzięki czemu mamy ulubione przedmioty zawsze na wyciągnięcie ręki.

POLECANE artykuły

Zaplanuj kuchnię
MAMA RZĄDZI W KUCHNI! WSKAZÓWKI JAK ZORGANIZOWAĆ JEJ PRZESTRZEŃ

Istotną kwestią, z perspektywy mamy, jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby zmieściło się w szafkach jak najwięcej produktów. Nie mniej ważna jest wygoda podczas przygotowywania posiłków, zwłaszcza kiedy poza wychowywaniem dzieci zajmujemy się także pracą zawodową.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Wycieczka z Architektem Porządku

Zapraszamy na wycieczkę po systemach do organizacji kuchni z Agnieszką Witkowską - Architektem porządku.

czytaj więcej
Zaplanuj kuchnię
Idealna kuchnia

Duża, przestronna kuchnia, w której wszystko ma swoje miejsce i jest na wyciągnięcie ręki to marzenie wielu z nas. Funkcjonalna, wygodna i piękna. Idealna kuchnia to taka, w której chcesz nie tylko gotować smakowite potrawy, ale również taka, która dostarcza przyjemności, kiedy w niej przebywasz.

czytaj więcej