ładuję stronę...
menu
POSPRZĄTANE I SCHOWANE
AKCESORIA DO PRZECHOWYWANIA
ŚRODKÓW CZYSTOŚCI

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów. Kiedy zbierzemy wszystkie elementy tej układanki, okazuje się że jest co przechowywać, a nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca. Podpowiadamy w jaki sposób nie tylko sprzątać dom, ale również jak przechowywać akcesoria do sprzątania i chemię domową.

Idealne rozwiązanie w idealnym świecie to zorganizowanie odrębnego pomieszczenia gospodarczego, w którym będziemy mogli przechowywać wszelkie środki czyszczące i urządzenia. W takim pomieszczeniu doskonale odnajduje się system SESAM , który zapewnia praktyczną organizację przestrzeni w szafie gospodarczej. Pełne dno półek ułatwia przechowywanie małych przedmiotów.

System zawiera dodatkowe haczyki na akcesoria i może być zamocowany po prawej lub lewej stronie. W tak doskonale zorganizowanej szafce można przechowywać sprzęt o bardzo nieregularnych kształtach, do których z pewnością należy odkurzacz wraz z rurami, które można przytrzymać elastycznym uchwytem przy boku szafki. Również wiadra, szczotki i ściereczki do czyszczenia znajdą tu swoje miejsce. Praktyczny uchwyt na szczotki oraz wieszaki na szufelki, małe szczoteczki czy inne drobniejsze akcesoria sprawiają, że takie drobne przedmioty nigdy nie będą się gubić.

Szafki podblatowe również wpisują się w idee szafy gospodarczej. Cargo SNELLO o szerokości frontu 150 mm jest świetnym uzupełnieniem strefy zmywania w kuchni. Na dolnej półce zmieścimy kilka butelek z najczęściej używanymi płynami. Dodatkowo cargo posiada wieszak na ręczniki, z których przechowywanie w kuchni jest problematyczne. Nie wyglądają dobrze przewieszone przez szafki czy uchwyt od piekarnika, a musimy mieć je zawsze pod ręką. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne ale również rozwiązuje nasz "estetyczny" problem.

Przybornik PESOLO na małe przedmioty do czyszczenia, który wyposażony jest w 2 łatwe do czyszczenia kuwetki i 10 haczyków, to kolejna propozycja, która pomaga utrzymać porządek. Wraz z chromowaną półką na akcesoria lub środki czystości tworzą idealny tandem, dzięki któremu możemy pogrupować tematycznie akcesoria sprzątające i przechowywać je w jednym miejscu.

Kolejną propozycją na przechowywanie drobnych akcesoriów jest mała wisząca półeczka - SESAM MINI. Możesz na niej przechowywać drobiazgi bez obawy, że się zawieruszą. Dno półek jest pełne, dlatego nic z nich nie wypada czy nie przewraca się, a dodatkowo są łatwe w czyszczeniu (można je wyczepić z systemu). Możesz do nich również doczepić dwa haczyki, na których zawiesisz ściereczki czy szczotki.

Przy pomocy SESAM BAG możesz stworzyć "domową stację recyklingu" przy niewielkiej powierzchni. Materiały nadające się do recyklingu, takie jak PET, szkło czy makulatura mogą być przechowywane w standardowych torbach po zakupach, a następnie segregowane w śmietnikach. Dzięki SESAM BAG takie torby możesz łatwo przechowywać.

Uzupełnieniem strefy gospodarczej mogą być półki EXTENDO , zawieszone np. jako dodatkowa półka nad koszem na śmieci lub półka w szafce, gdzie front mocowany jest do dolnego kosza lub szuflady. Dno półek EXTENDO pokryte jest matą antypoślizgową, która zabezpiecza przed zabrudzeniem oraz przewracaniem się przechowywanych przedmiotów. W razie silnego zabrudzenia matę można w każdej chwili wymienić na nową.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy łazienkę!

Łazienka to miejsce, które powinno błyszczeć. Bez dwóch zdań!

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki - sprzątamy garderobę!

Wielu z nas najbardziej nie lubi porządkowania ubrań w szafach. O ile sprzątanie w kuchni jest często wykonywaną czynnością, o tyle szafy z ubraniami zdecydowanie rzadziej sprzątamy. Jednak źle przechowywane buty mogą się odkształcić, podobnie garnitury czy marynarki.

czytaj więcej
Pomysł na...
Czas na wiosenne porządki -sprzątamy kuchnię!

Sprzątamy najpierw kuchnię. Tego roku mamy ku temu tak naprawdę podwójną okazję – po pierwsze wiosna to idealny, coroczny moment na porządki a po drugie lepiej teraz zostać w domu i zająć się tym, na co nigdy nie mamy czasu, czyli na gruntowne porządki w najgłębszych zakamarkach.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia gotowa na jesień

Tegoroczna aura póki co jest dla nas łaskawa. Najwyższy jednak czas, by zreorganizować dom i uwić sobie „przytulne gniazdo” na długie jesienne i zimowe wieczory. Jak przygotować kuchnię na jesień, by był to czas, w którym z przyjemnością będziemy wracać do smaków lata i gotować pyszne, rozgrzewające potrawy? Mamy na to kilka niezawodnych sposobów.

czytaj więcej
Pomysł na...
Śmieciowy poradnik

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Akcja segregacja

Jak dobrać odpowiedni kosz na śmieci do kuchni? Zapoznaj się z naszym poradnikiem.

czytaj więcej
Pomysł na...
Jak spędzić w domu tegoroczne święta w komforcie

Tegoroczne święta, a w szczególności sylwester będą jednak inne z powodu panujących restrykcji epidemiologicznych. W czasie pandemii z pewnością zmieniły się już po części zwyczaje zakupowe i nawyki związane z gotowaniem i przechowywaniem żywności.

czytaj więcej
Pomysł na...
Uwolnij przestrzeń w kuchni

Wnętrze powinno być nie tylko piękne, ale też funkcjonalne. Wybór szafek kuchennych nigdy nie jest prostym zadaniem. Dzięki właściwemu rozmieszczeniu modułów i odpowiednim systemom wyposażenia ich wnętrz możesz osiągnąć maksimum wygody i wykorzystać całe dostępne miejsce. Wysuwane półki Extendo są świetna alternatywą do tradycyjnych półek.

czytaj więcej
Pomysł na...
Idealny porządek w domowej spiżarni - któż o tym nie marzy?

Wyobraź sobie, że wracasz z dużą ilością zakupów na rodzinną imprezę, spotkanie z przyjaciółmi lub zapasem na cały tydzień. Musisz je szybko rozpakować i schować, bo zaraz czekają na Ciebie inne obowiązki. Brzmi znajomo? Z pewnością.

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchnia dla Seniora - pomysłowe rozwiazania

Dziś w Dniu Babci chciałabym Wam opowiedzieć o tym, co jest praktyczne, użyteczne i lubiane przez seniorów w kuchni.

czytaj więcej
X F