ładuję stronę...
MENU
POSPRZĄTANE I SCHOWANE
AKCESORIA DO PRZECHOWYWANIA
ŚRODKÓW CZYSTOŚCI

Utrzymywanie czystości i porządku w domu jest zawsze niemałym wyzwaniem. Począwszy od inwestycji, wydawałoby się banalnych, ale jednak – w chemię domową, czy nowoczesny odkurzacz, a skończywszy na organizacji czasu oraz przechowywaniu środków czystości i większych bądź mniejszych akcesoriów. Kiedy zbierzemy wszystkie elementy tej układanki sprzątania razem, okazuje się że jest co przechowywać, a nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca. Podpowiadamy w jaki sposób nie tylko sprzątać dom, ale również jak przechowywać akcesoria do sprzątania i chemię domową.

Idealne rozwiązanie w idealnym świecie to zorganizowanie odrębnego pomieszczenia gospodarczego, w którym będziemy mogli przechowywać wszelkie środki czyszczące i urządzenia. W takim pomieszczeniu doskonale odnajduje się system SESAM , który zapewnia praktyczną organizację przestrzeni w szafie gospodarczej. Pełne dno półek daje możliwość przechowywania przedmiotów o nietypowych kształtach.

System zawiera dodatkowe haczyki na akcesoria i może być zamocowany po prawej lub lewej stronie. W tak doskonale zorganizowanej szafce można przechowywać sprzęt o bardzo nieregularnych kształtach, do których z pewnością należy odkurzacz wraz z rurami, które można zaczepić o dodatkowy haczyk zapobiegający wypadaniu. Również wiadra, szczotki i ściereczki do czyszczenia znajdą tu swoje miejsce. Praktyczny uchwyt na szczotki oraz wieszaki na szufelki, małe szczoteczki czy inne drobniejsze akcesoria sprawiają, że takie drobne przedmioty nigdy nie będą się gubić.

Z kolei CleaningAGENT z oddzielnymi przegródkami na butelki i akcesoria do czyszczenia oraz wyciąg Portero to praktyczne organizery do przechowywania domowych środków czystości, dzięki czemu są one zawsze pod ręką, gdziekolwiek ich potrzebujemy. Jeden z elementów – stelaż z poręcznym uchwytem jest wyjmowany i można go przenieść w dowolne miejsce. Dzięki temu mamy zawsze pod ręką niezbędne środki czystości. Gumowe zakończenia nóżek stelaża zapobiegają zarysowaniom na delikatnych powierzchniach – można go postawić wszędzie bez obaw, że uszkodzi np. delikatny blat. Koszyki zapewniają dużo miejsca na butelki, ściereczki i gąbki, umożliwiając przechowywanie w odrębnych przegródkach. Wszystkie plastikowe elementy można wyjąć ze stelaża i umyć w zmywarce.

Przybornik PESOLO na małe przedmioty do czyszczenia, który wyposażony jest w 2 łatwe do czyszczenia kuwetki i 10 haczyków, to kolejna propozycja, która pomaga utrzymać porządek. Wraz z chromowaną półką na akcesoria lub środki czystości tworzą idealny tandem, dzięki któremu możemy pogrupować tematycznie akcesoria sprzątające i przechowywać je w jednym miejscu.

Uzupełnieniem strefy gospodarczej mogą być półki EXTENDO , zawieszone np. jako dodatkowa półka nad koszem na śmieci lub półka w szafce, gdzie front mocowany jest do dolnego kosza lub szuflady. Dno półek EXTENDO pokryte jest matą antypoślizgową, która zabezpiecza przed zabrudzeniem oraz przewracaniem się przechowywanych przedmiotów. W razie silnego zabrudzenia matę można w każdej chwili wymienić na nową.


POLECANE artykuły

Pomysł na...
Przechowywanie w salonie

Zdecydowanie lepiej będzie przechowywać np. zastawę kawową czy kieliszki do wina w salonie niż w szafkach w kuchni, ponieważ tam ich częściej potrzebujemy. Z myślą o przechowywaniu w salonie zostały stworzone pewne rozwiązania, które zdecydowanie to ułatwiają.

czytaj więcej
Pomysł na...
Ukryte biuro, czyli jak zaaranżować miejsce do pracy w mieszkaniu

Strefę biurową można jednak zorganizować nawet na niewielkiej powierzchni, wystarczy zastosować kilka nowoczesnych systemów meblowych. Nie zawsze możliwe jest wygospodarowanie osobnego gabinetu do pracy ze względu na niewielki metraż mieszkania.

czytaj więcej
Pomysł na...
ZABAWA W "CHOWANEGO" TYLKO W DOBRZE ZORGANIZOWANEJ GARDEROBIE

Szafa z funkcją garderoby to niezwykle pojemny temat. Nie oszukujmy się, w polskich realiach rzadko kto może pozwolić sobie na przeznaczenie całego pomieszczenia i urządzenie w nim garderoby. Co zrobić, żeby nasze szafy, nawet te najmniejsze, pomieściły wszystkie nasze ubrania i buty?

czytaj więcej
Pomysł na...
Kuchenny Le Mans

Co wspólnego ze sobą ma aranżacja kuchni i wyścigi samochodowe? Wbrew pozorom wiele.

czytaj więcej
Pomysł na...
SpaceFlexx przetestowany!

Zdecydowaliśmy się oddać system SpaceFlexx do testów Katarzynie Szostakowskiej, która prowadzi bloga PoliszDesign by Kate&Co. Jak wypadł nasz system?

czytaj więcej